Poszukiwania kasku (internet, Warszawa)

Wszelkie pytania odnośnie kasków

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto

Awatar użytkownika
pawwel
Rowerzysta
Posty: 49
Rejestracja: 02 lis 2011, 22:26
Imię: Pawel
Miejscowość: Warszawa/Raszyn

Poszukiwania kasku (internet, Warszawa)

Post autor: pawwel »

Witam,
Przez zimę mam zamiar zrobić pewien upgrade akcesoryjno-ciuchowy ;) Na pierwszy ogień pójdzie kask, ten który odziedziczyłem (i w którym jeżdżę) nie jest najwyższych lotów - muszę kupić coś wygodniejszego :)

Na kask zamierzam przeznaczyć około 600zł (może z hakiem ;) ), szukam raczej w stacjonarnych sklepach (rozmiar pomiędzy M i L, częściej M, ale nie zaryzykuję kupna bez przymiarki), ale po przymierzeniu nie przeszkadza mi zakup przez internet w Polsce, czy za granicą.

Byłem ostatnio w moto-akcesoria przy Prymasa Tysiąclecia, trochę po przymierzałem, ale jakiś super okazji raczej nie było (jeszcze?), zamierzam wybrać się jeszcze do intermotors przy Łopuszańskiej i nie mam pomysłów gdzie jeszcze warto podjechać.

Tak więc mam dwie prośby/pytania:
1. Na jakie kaski zwrócić uwagę w tej cenie (zakładając ceny bardziej posezonowe)?
2. Pytanie do Warszawiaków: gdzie można znaleźć duży wybór kasków w dobrych cenach?
Właściwie to trzy ;)
3. Nie ma co się śpieszyć, warto poczekać na większe promocje, czy wprost przeciwnie - niedługo nie będzie już żadnych rozsądnych rozmiarów...

Z góry dzięki ze wszelkie info :)

EDIT: Jeszcze pytanie niezwiązane z ciuchami, ale tak przy okazji - jest jakiś fajny sklep z różnego rodzaju częściami eksploatacyjnymi i nie tylko w Warszawie?
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
mare36ks
Motocyklista
Posty: 175
Rejestracja: 17 lip 2011, 17:09
Imię: Marek
Miejscowość: Sulejówek
Numer GG: 6377445

Re: Poszukiwania kasku (internet, Warszawa)

Post autor: mare36ks »

czesc

ja jezdze w kasku naxa i generalnei nei narzekam, ale to nie twoj przedzial cenowy:)
kupowalem obydwa kolo wschodniego niepamietam jak to sie tam nazywa gdzie kiedys byl salon chyba suzuki a teraz kawasaki, pod wiaduktem kolejowym, ale patrzylem w kilku sklepach i ceny wlasciwie takie same.
jezeli chcesz sie rozejrzec za kompletem ciuchow+kask to mozesz wpasc do moto felixa www.moto-feliks.pl
maja tam troche ciuchow (swoje ale i inne marki) i przy wiekszych zakupach mozna jakas rozsadna sumke urwac z tego, jak jestes niewymiarowy to z pocalowaniem reki poskracaja/powydluzaja swoje ciuchy :)

a materialy to nie wiem, zawsze kupuje na allegro bo wychodzi taniej i bez jezdzenia i szukania, napisz czego konkretnie szukasz, olejow czy jakis czesci
Nie jestem zły, po prostu nie jestem dobry.
Awatar użytkownika
Paula
Podawacz śrubek
Posty: 14
Rejestracja: 10 lis 2011, 12:30
Imię: Paulina
Miejscowość: Warszawa -Ursus

Re: Poszukiwania kasku (internet, Warszawa)

Post autor: Paula »

siemka,

ja kupowałam ostatni kask juz całkiem dawno ale mojemu narzecznemu kupowalismy ze dwa-trzy miesiace temu (obioje jeździmy w AGVłach).
Prawda jest taka, że owiele łatwiej jest znaleźć gdzies w necie klika kasków ktore Cie interesuje (porównując modele, kolory, ceny na róznych stronach internetowych, czytając opinie itp. ) a potem szukasz po całej Warszawce miejsca gdzie te wybrane kaski lub wybrany jeden kask możesz obejrzeć i przymierzyć. Sklepy z ciuchami i kaskami nie mogą sobie pozwolić na posiadanie w swojej ofercie strasznie szerokiego asortymentu dlatego tez nawet w Warszawie nie ma miejsca gdzie znadziesz wszystkie kaski i to jeszzce w Twoim rozmiarze. Ja kiedyś swój ogladałam w InterMotors przy stacji Metro Politechnika (ale nie wiem czy tam jeszzce jest)-mały sklepik ale akurat kask który chciałam obejrzec mieli tylko w innym kolorze malowania, jest jeszzce dobrze wyposazony Liberty Motors na Łopuszańskiej (oni współpracują z InterMotors i maja mozliwość ściagniecia z centrali IM czego tylko chcesz. Akcja jest taka że u nich kask może być droższy niż na styronie intermotors ale da sie z chłopakami dogadać i policzą Cie tak jakby policzyło Cie intermotors-czyli taniej). W tym Liberty Motors mój Misiek ogladał kask który w końcu kupił przez internet bo wyszło duzo taniej. Ja w Liberty Motors przymierzałam sie do bucików alpinestars SM-X 5 ale i tak mam zamiar kupić je z allegro bo sa prawie 3 stówki taniej, ale do przymierzenia znalazłam je własnie tam. Jest jeszcze dobrze wyposazony Inter Motors na Jagiellońskiej- ja tylko tam znalazłam swój upragniony kask ale ceny maja niemałe bo opłacało mi sie bardziej ściagnąc go z Włoch niz kupić od razu w InterMotors. Jest jeszcze salon Yamahy POLand POSITION na Polczyńskiej tam tez mają jakies ciuchy i kaski. Byłam też w biurze ŚCIGACZ. PL oni tam na miejscu tez maja sporo ciuchów i kasków ale nie pamietam gdzie to jest dokladnie-wygoogluj sobie. Jest jeszcze sporo sklepów które mają jakies pojedyncze sztuki ale ich jest duuużo w stolicy.

Naprawde radze Ci żebyś najperw wybrał max trzy kaski które najbardziej Ci sie podobają a potem poszperaj w necie, podzwoń po salonach a na pewno znajdziesz miejsca w Warszawie gdzie bedziesz je mógł zobaczyć.

PS. tak na marginesie to ze sprawdzonych źródeł wiem że po nowym roku wszystko co produkuje alpinestras bedzie sporo droższe (o kilkanaście-kilkadziesiat %). Dlatego tez jak ktoś planuje wieksze wydatki na COŚ Alpinestrasa to radze kupować przed nowym rokiem. Widziałm cenniki i jestem załamana....
Motocykl to nie wszystko - liczy się pasja.
KELGAR
Motocyklista
Posty: 352
Rejestracja: 02 paź 2011, 21:06
Imię: Mateusz
Miejscowość: Świdnica
Plecak: z książkami ^^
Garnek: Shark S600

Re: Poszukiwania kasku (internet, Warszawa)

Post autor: KELGAR »

Moze nie zwracaj na początku uwagi na to które ci sie podobają, tylko które sa bardziej praktyczne, które wytrzymalsze, jakie normy spełniają. Europejskie normy bezpieczeństwa niestety sa najbardziej liberalne i jest czasami duza różnica miedzy kaskiem za 600 i za 600. (nie pomyliłem sie ). Np. bierzesz kask z wewnętrzna blenda, musisz liczyć sie z tym ze jest słabsza cześć czołowa kasku, bo gdzieś przecież trzeba było schować ta blendę, a stało sie to kosztem grubości powłoki kasku. I takie drobnostki na które warto zwrócić uwagę i o których warto dużo poczytać. Ja tez jestem ne etapie poszukiwań. Reka, noga, zebro - to sie zrosnie (odpukac :puke: ), z glowa ciezej
Awatar użytkownika
Miłosz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1303
Rejestracja: 29 kwie 2011, 22:57
Imię: Miłosz
Miejscowość: Plewiska/Poznań
Plecak: Monika
Garnek: HJC
Numer GG: 3369519
Motocykl: Gsf 1200N K5

Re: Poszukiwania kasku (internet, Warszawa)

Post autor: Miłosz »

przede wszystkim integralny czy szczękowy - różnica zasadnicza jak dla mnie pisałem we wcześniejszych postach odnośnie kasku o tym
Awatar użytkownika
mare36ks
Motocyklista
Posty: 175
Rejestracja: 17 lip 2011, 17:09
Imię: Marek
Miejscowość: Sulejówek
Numer GG: 6377445

Re: Poszukiwania kasku (internet, Warszawa)

Post autor: mare36ks »

mysle ze nieco wyolbrzymiacie :) co z tego ze glowa po nie daj boze wypadku bedzie cala jak reszta ciala -galareta i nie bedzie nawet czego srubami lapac.w najlepszym wypadku lozko do konca zycia. trzeba sie pogodzic z tym ze w ewentualnym wypadku zostanie sie wazywem i przed tym najlepszy nawet kask nie uratuje, kregoslupa sie nie posklada wiec albo puszka albo modlitwa zeby sie bezpieczeni jechalo 8-)
Nie jestem zły, po prostu nie jestem dobry.
Awatar użytkownika
Dani66
Motorowerzysta
Posty: 75
Rejestracja: 05 cze 2011, 18:29
Imię: Daniel
Miejscowość: RSA
Garnek: Suomy Apex

Re: Poszukiwania kasku (internet, Warszawa)

Post autor: Dani66 »

Suomy Apex na wyprzedaży w InterMotors (jak nie masz blisko to zamów w InterCars i przymierzysz u nich). Jest to świetny kask, bardzo lekki (1200g), wentylacja super, antifog, antiscrath. Do 600-800zł nieważne jakiej firmy, ale wszystkie są z tworzyw termoplastycznych. Natomiast kask taki jak Soumy Apex normalnie kosztował ponad 1400zł i skorupa jest wykonana z carbonu przeplatanego z włóknami aramidowymi, szyba z carbonu. Zreszta Suomy nawet w tańszych kaskach stosuje bardzo dobre materiały. A teraz cena w IM na wyprzedaży to tak jakbyś kupił Porshe w cenie Malucha.
Awatar użytkownika
jotto
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1115
Rejestracja: 03 sie 2011, 11:53
Imię: Marek
Miejscowość: Gdańsk
Motocykl: Africa Twin

Re: Poszukiwania kasku (internet, Warszawa)

Post autor: jotto »

mare36ks, wyobraź sobię, że przewracasz się na motocyklu przy prędkości 100km/h i ślizgasz się, puszczasz motocykl lecisz sam, gdy już trochę zwolniłeś od tarcia walisz głową w krawężnik, albo nie daj boże wsuwasz się głową pod koło samochodu. Porządny kask uratuje Ci życie, a gówniany nie.
Obrazek
Awatar użytkownika
mare36ks
Motocyklista
Posty: 175
Rejestracja: 17 lip 2011, 17:09
Imię: Marek
Miejscowość: Sulejówek
Numer GG: 6377445

Re: Poszukiwania kasku (internet, Warszawa)

Post autor: mare36ks »

wiem wiem, ale nie ma co przesadzac, jak pisalem niewiele to pomoze jak glowa sie uchowa a np kark skreci, nie namawiam bronboze do kupna kasku z tektury ale nie ma tez co przesadzac, ale to temat na inna bajke, bo ot zrobilem
Nie jestem zły, po prostu nie jestem dobry.
KELGAR
Motocyklista
Posty: 352
Rejestracja: 02 paź 2011, 21:06
Imię: Mateusz
Miejscowość: Świdnica
Plecak: z książkami ^^
Garnek: Shark S600

Re: Poszukiwania kasku (internet, Warszawa)

Post autor: KELGAR »

Prawda jest taka, że gdyby nie porządna odzież i dbałość o szczegóły ginęłoby nas (motocyklistów) kilkaset razy więcej. Tego nie podważysz, bo ta odziez ratuje życie.
Gdyby tak nie było to po co np zawodnikowi MotoGp odzież ochronna za blisko 15 tys zl???? o.O
ODPOWIEDZ