Kask na pierwszy motor?

Wszelkie pytania odnośnie kasków

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto

Awatar użytkownika
Spinu
Motorowerzysta
Posty: 62
Rejestracja: 19 sty 2011, 20:17
Imię: Michał
Miejscowość: Kraków
Garnek: Shark
Motocykl: Cagiva Raptor 650
Lokalizacja: Kraków

Re: Kask na pierwszy motor?

Post autor: Spinu »

też mam sharka s900 bardzo fajny blenda przydatna jedyne co mnie wkurza to to że pod brodę mi zawsze zawiewa. nie ważne czy mam osłonkę czy nie
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
UncleKlaus
Motocyklista
Posty: 179
Rejestracja: 10 mar 2011, 17:38
Imię: Michał
Miejscowość: Kraków

Re: Kask na pierwszy motor?

Post autor: UncleKlaus »

Ja mam Naxę F8B:)

No szału nie ma. Szukałem kasku w kolorze czarny mat i to było jedyne co znalazłem w interesującym mnie zakresie cenowym.

Mam naklejone białe pasy, które mają nawiązywać do malowania kasku Damona Hilla (Grahama Hilla zresztą również) - oni mieli co prawda super-ciemno-granatowy, ale takiego nie znalazłem.

Na plus zaliczyłbym obecność blendy i dosyć wydajną wentylację.

Minusem jest głośność i średnie wykonanie.

Jakoś strasznie zakupu nie żałuję, ale drugi raz bym się chyba nie zdecydował.

Postaram się zmienić w tym sezonie na coś z nieco wyższej półki.
Awatar użytkownika
urbansan
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 600
Rejestracja: 24 mar 2011, 09:43
Imię: Urban
Miejscowość: Wa-wa
Plecak: Panna Urbanna :D
Garnek: RPHA 10+
Motocykl: SV1000
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Kask na pierwszy motor?

Post autor: urbansan »

http://www.scigacz.pl/HJC,HQ1,Lordship, ... ,5684.html
http://www.motogen.pl/laboratorium/test ... art31.html
http://sklep.scigacz.pl/kask-integralny ... 22955.html

Kupilem HJC jakis otwarty kask i niby wszystko ok, otulal, ale potem masakra. Po 200km nie dosc ze wialo, trudno wlozyc zatyczki, to naciskal na uszy, fee. Jednakze sprzet porzadny. Przegladalem net i w sezonie znalazlem HQ1, czarny carbon. Wydalem na niego chyba 800zl, a wart jest ponad 1600. Potem czasami wpadalem na allegro i okazalo sie, ze sa posezonowe, przymierzane w sklepach egzemplarze. Wyciagasz wnetrze, pierzesz i tyle masz z problemow estetycznych :)

Co do jakosci: używany był zdecydowanie bardziej niz duzo. Wentylacja jest ok, ale kominiarka zbawia lub zatyczki. W trakcie jazdy huczy dokladnie z tylu kasku przy wylocie, ale za to aerodynamika jest swietna. Mialem owiewkei zawirowania powietrza telepaly mi glowa. Zamiast przyodziac wieksza szybe, po prostu jej urabalem z 7cm, bo kask sobie z powietrzem fenomenalnie daje rade. Nie ma blendy, zwykla skorupa, jezdze w okularach w lato, dosc duzy, ale nie przeszkazda i masz na lbie solidna sztuke. Wiadomo, moje ryzyko, gdybym kupil strzelony, ale na szczescie oplacilo sie :)
Virago 535 '93 -> kawa er-5 '02 -> hornet 900 '04 -> SV1000s '03
RaaF
Podawacz śrubek
Posty: 1
Rejestracja: 30 mar 2014, 11:44
Imię: Rafał
Miejscowość: Dobra
Garnek: Scorpion

Re: Kask na pierwszy motor?

Post autor: RaaF »

Witam
Trochę odgrzebuje temat, ale nie chce zakładać nowego bo dotyczy tej samej kwestii, czyli pierwszy kask .
Moim upatrzonym i juz mierzonym jest MT Revenge
Według Sharp 5/5
Certyfikaty Snell i DOT
Cena około 340 pln
Także sadze ze na pierwszy kask to dobry wybór, oczywiście jest w znacznym stopniu podyktowany atrakcyjna cena.
Moje pytanie : czy ktoś z was miał do czynienia z ta marka ?
Jeśli tak, to jak jest z częściami zamniennyni? Chodzi mi o szybki w innych kolorach, pin lock - jaka jest ewentualna dostępność? Czy nie będę musiał czekać na każda zamówiona część miesiącami?
Awatar użytkownika
DeFi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2397
Rejestracja: 10 paź 2010, 20:25
Imię: Rafał
Miejscowość: Września
Plecak: Brak
Garnek: LS2
Numer GG: 9958743
Telefon: 783757397
Motocykl: Yamaha FJR 1300 '01
Lokalizacja: Września

Re: Kask na pierwszy motor?

Post autor: DeFi »

Na pewno nie kupujcie kasków z allegro :)
Obrazek
Kawasaki ER-5 '05 -> Kawasaki ZR-7 '00 ->Yamaha FJR 1300 '01
http://www.bikepics.com/members/defi/01fjr1300/
marcin92
Rowerzysta
Posty: 27
Rejestracja: 28 sie 2015, 14:33
Miejscowość: Wawa

Re: Kask na pierwszy motor?

Post autor: marcin92 »

Ja jeździłem kiedyś w tanim kasku Naxa i odradzam Lepiej dołożyć i kupić coś markowego nawet z niższej półki - teraz jeżdżę w Nolanie N64 i jest ok :) Największa zaleta że szyba nie paruje i ma 4 gwiazdki w SHARP. Jakość wykonania także znacznie lepsza.

Przy okazji witam bo to mój pierwszy post na forum. :)
Kanc1erz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 07 kwie 2014, 08:58
Imię: Michał
Miejscowość: Ornontowice k/Gliwic
Garnek: Scorpion EXO-1200
Numer GG: 8278420
Motocykl: SV-650SF

Re: Kask na pierwszy motor?

Post autor: Kanc1erz »

marcin92 pisze:Ja jeździłem kiedyś w tanim kasku Naxa i odradzam Lepiej dołożyć i kupić coś markowego nawet z niższej półki - teraz jeżdżę w Nolanie N64 i jest ok :) Największa zaleta że szyba nie paruje i ma 4 gwiazdki w SHARP. Jakość wykonania także znacznie lepsza.

Przy okazji witam bo to mój pierwszy post na forum. :)
Miałeś pinlocka albo jakąś folię, że Ci szyba nie parowała? Bo w sumie to nie wierzę, żeby szyba nie parowała, no chyba, że jeździsz tylko w ciepłe i suche dni.
ER-5 1998r. Od 07.04.2014r.
SV650S 2007r. Od 29.04.2018r.
Chętnie pomogę również w zakresie projektowania elektroniki oraz szeroko rozumianej informatyki i komputerów.
marcin92
Rowerzysta
Posty: 27
Rejestracja: 28 sie 2015, 14:33
Miejscowość: Wawa

Re: Kask na pierwszy motor?

Post autor: marcin92 »

Tak - Nolan ma pinlocka i spisuje się rewealcyjnie :) Teraz troche żałuje że nie dorzuciłem kasy do N86 z blendą.
Awatar użytkownika
urbansan
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 600
Rejestracja: 24 mar 2011, 09:43
Imię: Urban
Miejscowość: Wa-wa
Plecak: Panna Urbanna :D
Garnek: RPHA 10+
Motocykl: SV1000
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Kask na pierwszy motor?

Post autor: urbansan »

Mam aktualnie R-PHA 10+. Jest w nim 1 pinlock i 2 szybki - jasna i ciemna. Super sprawa, ale ma panna kupila IS-17 z blenda i tez dostala pinlock. BTW ten IS-17 jest naprawde super. Ma te same patenty co moj, szyba pasuje tu i tam, poduszki pewnie tez :)

Pinlock mega robi swoja robote. Oba kaski super szczelne od szyby i maja kurtynke, wiec nic nie podwiewa.

Zastanawialem sie jednak co jest lepsza opcja - blenda, czy druga szybka? W lato blenda jest super i wydaje sie byc najlepszym rozwiazaniem... ale do calorocznej jazdy wybieram 2 szybki. Blenda bedzie parowala w zimne dni, a tych mamy wiecej niz cieplych.

I jeszcze dygresja na temat pierwszego kasku:
https://www.youtube.com/watch?v=Hu7bxEDM758

Do tego czemu ludzie kupuja kaski za 300zl? Zaloz 1000zl, dobierz sobie super integrala i za 3 lata bedziesz dokladnie wiedzial, czego chcesz :) Ostatnio widzialem goscia, ktory pojechal na Nordkapp w LS2... zycie mu nie mile?
Virago 535 '93 -> kawa er-5 '02 -> hornet 900 '04 -> SV1000s '03
Kanc1erz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 07 kwie 2014, 08:58
Imię: Michał
Miejscowość: Ornontowice k/Gliwic
Garnek: Scorpion EXO-1200
Numer GG: 8278420
Motocykl: SV-650SF

Re: Kask na pierwszy motor?

Post autor: Kanc1erz »

urbansan pisze:Mam aktualnie R-PHA 10+. Jest w nim 1 pinlock i 2 szybki - jasna i ciemna. Super sprawa, ale ma panna kupila IS-17 z blenda i tez dostala pinlock. BTW ten IS-17 jest naprawde super. Ma te same patenty co moj, szyba pasuje tu i tam, poduszki pewnie tez :)

Pinlock mega robi swoja robote. Oba kaski super szczelne od szyby i maja kurtynke, wiec nic nie podwiewa.

Zastanawialem sie jednak co jest lepsza opcja - blenda, czy druga szybka? W lato blenda jest super i wydaje sie byc najlepszym rozwiazaniem... ale do calorocznej jazdy wybieram 2 szybki. Blenda bedzie parowala w zimne dni, a tych mamy wiecej niz cieplych.

I jeszcze dygresja na temat pierwszego kasku:
https://www.youtube.com/watch?v=Hu7bxEDM758

Do tego czemu ludzie kupuja kaski za 300zl? Zaloz 1000zl, dobierz sobie super integrala i za 3 lata bedziesz dokladnie wiedzial, czego chcesz :) Ostatnio widzialem goscia, ktory pojechal na Nordkapp w LS2... zycie mu nie mile?
Ja mam HJC TR-1, jeszcze okazji założyć pinlocka nie miałem (bo nie mam, standardowo nie dorzucili, ale jeżdżę do oporu, więc będę musiał dokupić), o ile zauważyłem, że szyba paruje dość intensywnie w zimniejsze dni (wtedy daję na uchył), to blenda mi jeszcze nie zaparowała.
Dwie szyby wydają się mniej wygodne, zawsze możesz połączyć dwie opcje - mieć kask z blendą i mieć do niego dwa wizjery :)
ER-5 1998r. Od 07.04.2014r.
SV650S 2007r. Od 29.04.2018r.
Chętnie pomogę również w zakresie projektowania elektroniki oraz szeroko rozumianej informatyki i komputerów.
ODPOWIEDZ