Strona 1 z 1

HJC FG-ST

PostWysłany: 22 Wrz 2016, 21:11
przez Konopkie
Cześć, jak w temacie- HJC FG-ST, ktoś ma i poleca/ odradza? Cena ok. 1000zł, kask wydaje się porządny, zapięcie DD, ogólnie już lepsza półka. Tylko coś słyszałem, że niektórym coś świszczą wloty powietrza i to troszkę odstrasza..

Re: HJC FG-ST

PostWysłany: 22 Wrz 2016, 23:09
przez Remilo7
Ja mam FG-17, chyba się praktycznie nie różni. Rzeczywiście czasem coś trochę świszczy, chociaż nie zawsze, ale nie jest to niewiadomo jak uciążliwe. Również sam kask w sobie nie jest, wydaje mi się, jakoś szczególnie cichy, więc ten świst słyszę tylko jak jeżdżę w zatyczkach do uszu. Bez tego to wiatr zagłusza. A poza tym, to jestem bardzo zadowolony. Brakuje blendy, ale to ponoć kask sportowy, więc tam ich nie ma. Dokupiłem drugą ciemną szybę i też jest ok. Wykonanie na fajnym poziomie, lekki, zapięcie też się sprawdza. Wloty powietrza na czole nie wiem czy znacząco działają, ale nawiew na szybę zdecydowanie tak. No i w tej cenie włókno szklane + kevlar, gdzie inne firmy nadal nie oferują kasków nawet z poliwęglanu.

Re: HJC FG-ST

PostWysłany: 27 Gru 2016, 18:12
przez Konopkie
Trochę czasu minęło- ostatecznie kupiłem HJC IS-17, zobaczymy jak się sprawdzi. Brałem go kiedyś pod uwagę, a ostatnio zobaczyłem promocję w lokalnym sklepie i się skusiłem. Wyposażenie całkiem niezłe(pinlock, blenda dwupozycyjna, dobra wentyalcja, w pełni rozbieralny), malowanie moim zdaniem bardzo ładne- Tridents Black. Brakuje mi tylko zapięcia DD.. :P