Blenda w kasku NaXa F02/C

Wszelkie pytania odnośnie kasków

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto

pigwa
Motocyklista
Posty: 311
Rejestracja: 06 sty 2013, 15:55
Imię: Kamil
Miejscowość: Jarosław
Garnek: HJC RPHA 11 Plus
Motocykl: ZX6R
Kontakt:

Blenda w kasku NaXa F02/C

Post autor: pigwa »

Witam. Ma ktoś kask NaXy z takim przesuwającym się mechanizmem blendy? Chodzi mi o taki jak na zdjęciach niżej. Jeśli ktoś ma to proszę o pomoc, ponieważ blenda przy nagłym szarpnięciu głową w dół (tak jakbym pokazywał "dzień dobry") opada mi do połowy szerokości, ale to tak się zdarza raz na 3-4 szarpnięcia i to takie mocniejsze. Czy tak ma być, czy to wina produktu i kask trzeba zareklamować? Posiadam go od dziś i nie jeździłem w nim jednak myślę, że dopiero na baaaardzo wielkiej dziurze istnieje możliwość opadnięcia blendy. Kask kupiłem dla pasażera, głównie chodzi o dziewczynę i nie chciał bym, żeby w czasie jazdy blenda spadała jej na oczy i przeszkadzała... Dodam, że mam LS2 i już trochę w nim jeździłem i zero takiego problemu.

Jeśli ktoś może pomóc to proszę o radę.
Zdjęcia tutaj:
http://zapodaj.net/bc7cd17b214fc.jpg.html
http://zapodaj.net/240abff800e66.jpg.html
http://zapodaj.net/d3c083e68662a.jpg.html

P.S.
Gdy kolega przymierzał go, to zahaczył o żyrandol i niestety zarysował... Rysa jest, aż do brązowej powłoki co przy białym kasku widać z daleka. Dlatego może macie jakieś pomysły jak zniwelować, usunąć lub chociaż zakryć takie rysy? Jest ona z tyłu kasku lekko po prawej i myślałem o jakiejś naklejce, ale jak to z gwarancją potem? No i jaką naklejkę skoro jest ona lekko na prawo więc musi być szeroka.

Dziękuje za pomoc i sorki za tą jakość zdjęć, ale robiłem je telefonem. LwG!
Kawasaki ER-5 ---> Kawasaki ZX6R 636 '05
Mój garaż! :)
Łona - ĄĘ
Marzeń się nie odkłada... To na marzenia się składa!
Pigwa
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
piter3105
Motocyklista
Posty: 628
Rejestracja: 24 sty 2011, 18:19
Imię: Piotr
Miejscowość: Ciechanów/Wrocław
Plecak: Ania
Garnek: LS2
Motocykl: BMW R 1100 RT

Re: Blenda w kasku NaXa F02/C

Post autor: piter3105 »

Jedź tam gdzie kupiłeś i o ile nie jest to jakość wykonania to skręcą Ci tę blendę i będzie ok. Sam używałem jakiś czas szczękowca z blendą z niższej półki i nie miałem takiego problemu. Poza tym jak dziewczyna nie nosi okularów to trzeba było kupić integrala. Jeśli będziesz jeździć 80-90 to ok., jeśli szybciej to już niekoniecznie. Tańsze szczękowce nie są tak zrobione jak jakieś Schuberth-y i po prostu będzie wiać wszystkimi dziurami (w moim tak było-szczękowiec za 300 zł).
pigwa
Motocyklista
Posty: 311
Rejestracja: 06 sty 2013, 15:55
Imię: Kamil
Miejscowość: Jarosław
Garnek: HJC RPHA 11 Plus
Motocykl: ZX6R
Kontakt:

Re: Blenda w kasku NaXa F02/C

Post autor: pigwa »

Ok, dzięki. Trzeba będzie tak zrobić, a oni to w sklepie skręcą czy pójdzie raczej na gwarancję?
Co do tego szczękowca to dziewczyna nie nosi okularów, ale tu chodzi też o innych np. mojego brata, ojca i paru kolegów. Ale zobaczymy ;)

-- 29 Mar 2013, 10:11 --

Dziś kask poszedł do reklamacji. w sklepie sprawdzali na tych samych modelach i też tak się działo. Właścicielka sklepu powiedziała że może być wada serii. Czekam na odpowiedź co z reklamacją w ostateczności zapewniano mnie że dostanę zwrot pieniędzy. Napiszę co naxa zrobiła i jak rozwiązała mój problem.
Pozdrawiam

-- 11 Kwi 2013, 15:43 --

Odebrałem właśnie kask i w NaXie dokręcili blendę już tak mocno. :) A w razie czego Pani w sklepie powiedziała, że jak coś to, żebym przynosił to będą dokręcać tyle razy, aż się nauczą :D
Kawasaki ER-5 ---> Kawasaki ZX6R 636 '05
Mój garaż! :)
Łona - ĄĘ
Marzeń się nie odkłada... To na marzenia się składa!
Pigwa
ODPOWIEDZ