Arai RX-7 szybka

Wszelkie pytania odnośnie kasków

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto

Awatar użytkownika
Maniek
Motorowerzysta
Posty: 66
Rejestracja: 29 mar 2012, 22:53
Imię: Piotrek
Miejscowość: Olsztyn
Garnek: Arai RV
Telefon: 606279227

Arai RX-7 szybka

Post autor: Maniek »

Witam, posiadam kas Arai RX-7 RR4 i mam mały problem, ponieważ chcę go sprzedać, ale szybka nie chce się czasami zamknąc. mianowicie:

odciągając szybkę od szczęki wszystko jest ok chodzi gładko sprawnie cud miód. Jednak po podciągnięciu jej wyżej słychać 'klik' w obu prowadnicach i w miejscu zawiasów z obu stron podchodzą do góry takie szare bolce (z narysowaną strzałką ku górze). Tak raczej powinno być, ale gdy chcę zamknąć z takiej pozycji szybkę to na jednym z zawiasów się blokuje i nie chce opaść. Generalnie wystarczy jeszcze raz podnieść do góry i opada swobodnie (ale czasem 2 lub 3 razy...)

Dodam też, że zacina się tak średnio na 10-12 podniesień.

Jakieś pomysły? ew instrukcje jak wyjąc szybkę/ sprawdzić sam mechanizm?

Tak mi do głowy przyszło...może to jakaś forma blokady jest, żeby szybka nie spadała gdy się z podniesioną jedzie? i trzeba ją energicznie do góry podciągnąć, żeby opadła. Ale to by sie za każdym razem blokowało.

Byłem we wszystkich serwisach w olsztynie, nikt nic nie wie, połowa nawet araiego w ręku nie miała, a KTM odesłał do POznania :gryyy:
"Tell yourself, don't brake, turn more. Because the chances are, you can turn more than you think you can"
ODPOWIEDZ