Xenon / biXenono / lepsza żarówka

Wszelkie modyfikacje naszej Kawy ...

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

Awatar użytkownika
Theo
Rowerzysta
Posty: 40
Rejestracja: 14 paź 2011, 13:51
Imię: Amadeusz
Miejscowość: Starogard Gd.
Garnek: Schuberth
Numer GG: 2859295
Telefon: htcG1

Re: Xenon / biXenono / lepsza żarówka

Post autor: Theo »

drogie firmowe zarowki dobrze swieca ale sa jak dla mnie za drogie w porownaniu do zywotnosci. poprawa swiatla wiaze sie z zywotnoscia. z tego co wyczytalem to lepiej kupic popularne tungsramy albo tesla, ktore w zaleznosci od modelu tez maja nawet +90% wiecej swiatla, a sa dwa razy tansze. w googlach wpisz: test zarowek. jest tego troche.

wczoraj zrobilem test i dzis tez na to zwrocilem uwage jak do pracy jechalem. asfalt byl mokry po swiezym deszczu. i... krzaki ladnie oswietlone, znaki az bija po oczach od bialego swiatla, ale...
na mokrym asfalcie nie widac nic... prawde mowiac to samochody jadace z naprzeciwka oswietlaly mi droge. dopiero jak nic nie jechalo moglem wlaczyc dlugie i wtedy byla bajka. ale swoja droga mam za nisko wyregolowane swiatla. obie zarowki(w sense pary zarowek) to chinole z niebieska banka...

moje spostrzezenia:
-na suchym asfalcie (jak jest szary) spisuja sie bardzo dobrze
-swieca na bialo i nie mecza wzroku.
-na mokrym asfalcie tragedia. nic nie widac wiec lepiej planowac trasy w dzien albo probowac z innymi zarowkami.
z reszta mokrego asfaltu nie da sie dobrze oswietlic...
czarny kolor pochlania swiatlo, jakie by nie bylo. a tafla wody na asfalcie moze jedynie to swiatlo odbic w drzewa i krzaki na poboczu.

xenonow do siebie nie zakladalem, ale napewno bylo by lepiej. widac roznice jak sie jedzie za kims kto ma...

poczytaj w necie na temat zarowek i zdecyduj sam bo opinie sa podzielone. napewno nie poleca sie chinczykow z ciemno niebieska banka.
przeczytaj temat w ktorym wypowiadaja sie osoby ktore maja wieksze doswiadczenie z roznego rodzaju zarowkami
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic895047-0.html

pozdro :)

-- 15 Gru 2011, 09:07 --
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
Greku_
Motocyklista
Posty: 202
Rejestracja: 15 paź 2011, 22:04
Imię: Rafał
Miejscowość: z domu
Garnek: LS2

Re: Xenon / biXenono / lepsza żarówka

Post autor: Greku_ »

no akurat test chinskich zarowek to slaby pomysl %-)
Awatar użytkownika
Theo
Rowerzysta
Posty: 40
Rejestracja: 14 paź 2011, 13:51
Imię: Amadeusz
Miejscowość: Starogard Gd.
Garnek: Schuberth
Numer GG: 2859295
Telefon: htcG1

Re: Xenon / biXenono / lepsza żarówka

Post autor: Theo »

hehe. test... troche zle to ujalem :rotfl: mozna powiedziec, ze zwrocilem wieksza uwage na to jak swieca ;p
Awatar użytkownika
megamiki
Rowerzysta
Posty: 32
Rejestracja: 01 lut 2011, 16:18

Re: Xenon / biXenono / lepsza żarówka

Post autor: megamiki »

powiem to w 4 wyrazeniach

po ch**ci xenon

1 niezgodnosc z przepisami , eleminuje jazde do normalnych krajow na zachod i poludnie odrazu zabioora dowod rej. podczas nalatow na motocyklistow tez sie czepia w polsce.noi masz niesprawny pojazd.
2. xenon de fakto gorzej swieci inaczej sie rozklada swiatlo, kolega ma w fazeze i moze go widac ale on w cale lepiej nie widzi.
3. ucz sie od innych , ktos pojezdzi chwile na xenonie i wraca na standardowa zarowke kilka takich opini juz slyszalem.
4. nie piscie glupot ze sa jakies specjalne xenony do er5 bo er 5 ma zarowke h4 zdaje sie ? :)

to tyle- lepiej kup pozadne zarowki i poczytaj o przkaznikach :)
vfr800fi
Awatar użytkownika
Theo
Rowerzysta
Posty: 40
Rejestracja: 14 paź 2011, 13:51
Imię: Amadeusz
Miejscowość: Starogard Gd.
Garnek: Schuberth
Numer GG: 2859295
Telefon: htcG1

Re: Xenon / biXenono / lepsza żarówka

Post autor: Theo »

to fakt ze nie ma specjalnie dedykowanych xenonow do er5. ale sa chinskie zamienniki ktore stosowali twoi znajomi i to jest nie legalne i swieci gorzej bo odblysniki w motocyklach nie sa przystosowane do xenonu. ja pisalem o zaadoptowaniu orginalnych soczewek bixenonowych z samochodu (np. mercedes, bmw) i wstawienie do lampy z gladkim kloszem. ty chlopie chyba nie wiesz co to xenon. chinskie wynalazki nawet nie dosiegaja do piet orginalnym zestawom fabrycznym montowanym w wysokiej klasy autach.
zawsze tez sie znajdzie ktos kto bedzie temu przeciwny, ale moje zdanie jest takie ze lepiej poprawic swoja widocznosc, niz ryzykowac ze kogos sie w nocy potraci. i teraz pewnie napiszesz ze, co z tego ze innych oslepiam jak ja dobrze widze. a ja odpowiem, ze nie ma prawa oslepiac, jak orginalny zestaw jest dobrze wyregolowany.
mozesz mi pisac rozne wywody, ale nie wmowisz mi ze xenon slabiej swieci. poprostu nie wiesz co to jest xenon. to ze twoi kolesie ladowali sobie chinole o barwie 8000k do zwyklego odblysnika to zly przyklad. orginalny xenon ma barwe 4300k i innego orginalnego palnika nie kupisz (philips, osram, ge). swiatlo xenonu jest idealnie biale, a soczewki jescze je skupiaja i ksztaltuja strumien swiatla z wyrazna granica swiatla i cienia. zwykle odblysniki tego nie potrafia.
prawo, prawem... nie jest idealne i niestety jestesmy zmuszeni go przestrzegac.
jeszcze jedno. skoro xenon jest taki ble, fuj i niedobry, a na dodatek swieci gorzej niz zwykla zolta zarowka, to po co montuja go do najwyzszej klasy samochodow? myslisz, ze chodzi tylko i wylacznie o kase? wystarczy ze wsiadziesz do auta z porzadnym xenonem i mercedesa w124 ;) zobaczysz roznice
Awatar użytkownika
radziorek15
Motocyklista
Posty: 550
Rejestracja: 10 lip 2011, 14:50
Imię: Radosław
Miejscowość: Białystok
Plecak: słowianka
Garnek: xr-1100 shoei
Numer GG: 9519818
Telefon: 693457668

Re: Xenon / biXenono / lepsza żarówka

Post autor: radziorek15 »

Według mnie xenon nie pasowałby w er-5 ze względu na jej klasyczny wygląd. Xenon bardziej pasuje do ściga, takie jest moje zdanie.
er-5 + SV650S
Awatar użytkownika
Theo
Rowerzysta
Posty: 40
Rejestracja: 14 paź 2011, 13:51
Imię: Amadeusz
Miejscowość: Starogard Gd.
Garnek: Schuberth
Numer GG: 2859295
Telefon: htcG1

Re: Xenon / biXenono / lepsza żarówka

Post autor: Theo »

radziorek15 pisze:Według mnie xenon nie pasowałby w er-5 ze względu na jej klasyczny wygląd. Xenon bardziej pasuje do ściga, takie jest moje zdanie.
zgadzam sie, ale to nie znaczy ze sie nieda :) fakt ze soczewka w lampie nakeda wygladala by conajmniej beznadziejnie i psula by klasyczny wyglad, ale jak ktos pisze, ze xenon swieci gorzej niz zarowka halogenowa to sorry. ;)
Awatar użytkownika
radziorek15
Motocyklista
Posty: 550
Rejestracja: 10 lip 2011, 14:50
Imię: Radosław
Miejscowość: Białystok
Plecak: słowianka
Garnek: xr-1100 shoei
Numer GG: 9519818
Telefon: 693457668

Re: Xenon / biXenono / lepsza żarówka

Post autor: radziorek15 »

No ja nie sądzę, że xenon gorzej świeci, ale jeśli jest źle założony to moze gorzej świecić a i takie przypadki widziałem. W samochodzie kolegi Pseudoxenon świecił wszędzie tylko nie na drogę. Aczkolwiek jak xenon jest założony tak jak być powinien to świeci dużo lepiej od żarówki.
er-5 + SV650S
Awatar użytkownika
Theo
Rowerzysta
Posty: 40
Rejestracja: 14 paź 2011, 13:51
Imię: Amadeusz
Miejscowość: Starogard Gd.
Garnek: Schuberth
Numer GG: 2859295
Telefon: htcG1

Re: Xenon / biXenono / lepsza żarówka

Post autor: Theo »

podstawa to soczewka dedykowana do ksenonu. jak juz wspomnialem, twoj kolega mial napewno zamontowany chinski zestaw z palnikiem pod gniazdo do zwyklego odblysnika. odblysniki halogenowe nie sa przystosowane do formowania strumienia swiatla xenonowego. oczywiscie sa tez xenony z odblysnikami ale sa one specjanie skonstruowane i przystosowane do xenonu (mercedes E, S klasa, citroen c5, renault laguna). w takim przypadku stosuje sie palniki d2r, z dodatkowa przyslona w bance.
Awatar użytkownika
Kamyk
Administrator
Administrator
Posty: 3375
Rejestracja: 19 cze 2010, 19:07
Imię: Rafał
Miejscowość: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin
Plecak: Ewa
Garnek: Shoei XR-1000 / HJC
Skype: kaminski.rafal
Numer GG: 2697152
Motocykl: Testowy
Lokalizacja: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin

Re: Xenon / biXenono / lepsza żarówka

Post autor: Kamyk »

Wlasnie zakupilem polecana na forum SV zarowki - TUNGSRAM H4 12V MEGALIGHT ULTRA +90%

http://allegro.pl/tungsram-h4-12v-megal ... 72268.html

Duzo osob ja polecalo, a cena smiesznie niska. Porownywali ich zywotnosc do Philipsa i Osram i podobno sa lepsze. No zoabczymy. W komplecie za 28zl sa dwie, wiec tez nie jest strasznie.

Jak tylko zaloze, to zrobie zdjecie i pokaze co i jak. Oczywiscie tez podziele sie wrazeniami, jak tylko bede mial okazje jechac wieczorem/w nocy. do tej pory na zwyklej H4 w nocy jezdzilem na dlugich swiatlach.

Pozdrawiam,

Kamyk
Er5 -> SV 650 K3 -> ST xtz 750 '89 + ...
ODPOWIEDZ