Sportowy tłumik

Wszelkie modyfikacje naszej Kawy ...

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

Awatar użytkownika
Sprinter
Motocyklista
Posty: 105
Rejestracja: 30 sty 2011, 12:56
Miejscowość: Częstochowa

Re: Sportowy tłumik

Post autor: Sprinter »

wrzuc moze filmik??jak osiągi??zmieniałeś mieszanke??
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Zieluchh
Motocyklista
Posty: 121
Rejestracja: 10 wrz 2010, 17:53
Imię: Bartek
Miejscowość: Zambrów
Plecak: żona -Ania
Numer GG: 3575206
Lokalizacja: Zambrów

Re: Sportowy tłumik

Post autor: Zieluchh »

kolego megamiki powiedz mi czy nie musiałes regulować gaziorów po wymianie tłumika ? również taki zakupiłem przymierzam sie do wymiany jak tylko pogoda mi na to pozwoli i chcę wiedzieć na co sie nastawić:)
Żyj i daj żyć!
Awatar użytkownika
megamiki
Rowerzysta
Posty: 32
Rejestracja: 01 lut 2011, 16:18

Re: Sportowy tłumik

Post autor: megamiki »

witam no filmku niemam moze cos pokombinuje w najbliszym czasie

jak dlamnie to ten z filmiku youtube z poczatku watku chodzi troche ciszej niz moj :>

co do montazu ja odkrencilem caly ukl wydechowy najlepiej jak ci ktos pomoze najpier odkrec tlumik pozniej przy silniku a na koncu to mocowanie po srodku , tniesz za spawami kawalkami nie hlastaj po calosci bo krzywo utniesz poprostu tniesz kawalek druga os obrac i tak do konca obszlifowujesz do okola po cieciu a pozniej nabijasz nowy tlumik nie zapomni nalozyc na tlumik obejme to rury :) ja nabijalem mlotkiem gumowym ile weszlo no i zakladasz w odwrotnej kolejnosci.

co do regulacji to niewiem jeszcze nierobilem regulacji moze zrobie kolo maja
rozmawialem z 3 mechanikami i twierdzili ze nie trzeba , ale chyba i tak bym zrobil regulacje bo niezaszkodzi..

co do mocy to niewiem przeciez nie pojade na hamownie .


witam radze dobrze przykrencic db killera dzis zgubilem podczas jazdy ! wrocilem sie i naszczescie znalazlem i juz przykrencilem swoja sruba, jezeli po pewnym czasie sie poluzuje to przykrence druga sruba.
vfr800fi
Zieluchh
Motocyklista
Posty: 121
Rejestracja: 10 wrz 2010, 17:53
Imię: Bartek
Miejscowość: Zambrów
Plecak: żona -Ania
Numer GG: 3575206
Lokalizacja: Zambrów

Re: Sportowy tłumik

Post autor: Zieluchh »

kolego wrzuć filmik jak pracuje twoja kawa bardzo mnie ciekawie bo ja również zamontowałem okrągły i chcialbym porównać pracę.

-- 16 Mar 2011, 17:54 --

oto moja kawa na przelocie od Montii model T15A okrągły 50 cm bez db kilera i przed regulacja gaźników: http://www.youtube.com/watch?v=EFmbRjF1sZU

P.S coś mi się skrabla z tych trzech wężyków koło tłumika nie jest to ani benzyna ani olej prędzej bym obstawiał płyn chłodniczy i tu pytanie czy nadmiar płynu może wypływać tymi wężykami w ogóle co to za węże i od czego one są??
Żyj i daj żyć!
Awatar użytkownika
Sprinter
Motocyklista
Posty: 105
Rejestracja: 30 sty 2011, 12:56
Miejscowość: Częstochowa

Re: Sportowy tłumik

Post autor: Sprinter »

i jak Zieluchh Ci chodzi na tym wydechu?? nie jest słabsza? prędkość max się nie pogorszyła??
Zieluchh
Motocyklista
Posty: 121
Rejestracja: 10 wrz 2010, 17:53
Imię: Bartek
Miejscowość: Zambrów
Plecak: żona -Ania
Numer GG: 3575206
Lokalizacja: Zambrów

Re: Sportowy tłumik

Post autor: Zieluchh »

powiem ci szczerze ze nie miałem okazji przetestować a dlaczego miałaby się zmniejszyć ??
Żyj i daj żyć!
Awatar użytkownika
Sprinter
Motocyklista
Posty: 105
Rejestracja: 30 sty 2011, 12:56
Miejscowość: Częstochowa

Re: Sportowy tłumik

Post autor: Sprinter »

To weź dla mnie przetestuj przyśpieszenie,elastyczność,prędkość max. Bo niektórzy twierdzą że bez regulacji po wymianie idzie pogorszyć sobie osiągi. Bedziesz w Cz-wie na rozpoczęcie sezonu?
Wolf
Motocyklista
Posty: 144
Rejestracja: 05 gru 2010, 23:22
Lokalizacja: Brodowo koło Środy Wielkopolskiej

Re: Sportowy tłumik

Post autor: Wolf »

prędzej wam polepszy parametry bo spaliny wylatują bez żadnych oporów....u mnie np. po założeniu sporta szybciej silniczek wchodzi na obroty i się ogólnie lepiej zbiera...no a co najlepsze pięknie pracuje nawet gdy się ujmie gazu to sobie strzela w sposób zachęcający do dalszej zabawy.. 8-)
[color=#0040FF]BRACI SIĘ NIE TRACI-to hasło powinno łączyć wszystkich motocyklistów!!!!! :)[/color]
Awatar użytkownika
DeFi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2397
Rejestracja: 10 paź 2010, 20:25
Imię: Rafał
Miejscowość: Września
Plecak: Brak
Garnek: LS2
Numer GG: 9958743
Telefon: 783757397
Motocykl: Yamaha FJR 1300 '01
Lokalizacja: Września

Re: Sportowy tłumik

Post autor: DeFi »

Tym strzelaniem to bym się martwił. Oznacza to że masz za bogatą mieszankę paliwowo-powietrzną.
Co do osabienia, to możliwe że jest zubożała mieszanka i należy wyregulować moto pod nowy wydech.
Obrazek
Kawasaki ER-5 '05 -> Kawasaki ZR-7 '00 ->Yamaha FJR 1300 '01
http://www.bikepics.com/members/defi/01fjr1300/
Zieluchh
Motocyklista
Posty: 121
Rejestracja: 10 wrz 2010, 17:53
Imię: Bartek
Miejscowość: Zambrów
Plecak: żona -Ania
Numer GG: 3575206
Lokalizacja: Zambrów

Re: Sportowy tłumik

Post autor: Zieluchh »

dokładnie, i tak zamierzałem wyregulować zawory i synchronizować gaźniki na sezon wiec to się zmieni. Defi podpowiedz mi coś z tymi wężykami przy wydechu ocb z nimi ??
Żyj i daj żyć!
ODPOWIEDZ