Szyba

Wszelkie modyfikacje naszej Kawy ...

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

rudi27
Podawacz śrubek
Posty: 7
Rejestracja: 22 kwie 2014, 13:58
Imię: Wojtek
Miejscowość: Wrocław
Garnek: Nolan N104

Re: Szyba

Post autor: rudi27 »

Ja swoją kupiłem tu:http://sklep.metroracing.pl/owiewki/176 ... -puig.html

za 119 zł z przesyłką kurierem i jest oryginalna Puiga z mocowaniami.

Tak wygląda na moto:
Obrazek
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
adiplo
Motorowerzysta
Posty: 67
Rejestracja: 16 sie 2013, 11:10
Imię: Adam
Miejscowość: Gdańsk
Garnek: HJC

Re: Szyba

Post autor: adiplo »

Kanc1erz pisze:
Pozytywny pisze:
Kanc1erz pisze:Mam szybę Puiga (choć nie wiem jaki to model -> była już na moto założona). I osobiście powiem, że jej sztywność pozostawia wiele do życzenia :) No i mogła by byś troszkę wyższa.
Zrob zdjecie i podeslij, przydalo by sie :D Albo na google znajdz!
Z gory dzieki :)
Oto zdjęcie mojej szyby: Troszkę porysowana (zapewne przy szlifie, migacz nieoryginalny). Jeżeli chodzi o wady to moim zdaniem jest ZA mało sztywna, troszkę ją telepie na wolnych obrotach.
Telepie ją bo masz ją źle zainstalowaną. W ogóle to wygląda tak jakby miała wypaść z uchwytów. Uważaj bo przy szybszej jeździe dostaniesz nią w kask.
Trzeba wepchnąć ją głęboko między uchwyty reflektora. Do tego powinno się przewiercić przez uchwyt i zblokować ją śrubką wkładając dystanse między szybę i metalowy uchwyt reflektora (w uchwycie szyby masz otworki). Wtedy szyba jest stabilna a drgania są minimalne.
nie chodzi o to by złapać króliczka, lecz aby gonić go...
Kanc1erz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 07 kwie 2014, 08:58
Imię: Michał
Miejscowość: Ornontowice k/Gliwic
Garnek: Scorpion EXO-1200
Numer GG: 8278420
Motocykl: SV-650SF

Re: Szyba

Post autor: Kanc1erz »

adiplo pisze: Telepie ją bo masz ją źle zainstalowaną. W ogóle to wygląda tak jakby miała wypaść z uchwytów. Uważaj bo przy szybszej jeździe dostaniesz nią w kask.
Trzeba wepchnąć ją głęboko między uchwyty reflektora. Do tego powinno się przewiercić przez uchwyt i zblokować ją śrubką wkładając dystanse między szybę i metalowy uchwyt reflektora (w uchwycie szyby masz otworki). Wtedy szyba jest stabilna a drgania są minimalne.
True, już dokręciłem ją :D Ale krzywo. Muszę to poprawić jeszcze :)
ER-5 1998r. Od 07.04.2014r.
SV650S 2007r. Od 29.04.2018r.
Chętnie pomogę również w zakresie projektowania elektroniki oraz szeroko rozumianej informatyki i komputerów.
Awatar użytkownika
adiplo
Motorowerzysta
Posty: 67
Rejestracja: 16 sie 2013, 11:10
Imię: Adam
Miejscowość: Gdańsk
Garnek: HJC

Re: Szyba

Post autor: adiplo »

Ja zainstalowałem ją tak:

Obrazek

Ogólnie szyba jest OK. Do 120 jeździ się komfortowo. Powyżej trzeba się położyć na baku i też daje radę. W porównaniu do jazdy bez szyby to niebo a ziemia.
nie chodzi o to by złapać króliczka, lecz aby gonić go...
Awatar użytkownika
daniell89
Rowerzysta
Posty: 22
Rejestracja: 16 kwie 2014, 10:01
Imię: Daniel
Miejscowość: Warszawa
Garnek: HJC FG-17
Numer GG: 4875039

Re: Szyba

Post autor: daniell89 »

A czy ktoś może ma coś podobnego lub taką samą?
http://allegro.pl/szyba-owiewka-puig-na ... 04251.html

Nie pokonuję długich tras, głównie dystanse 100- 150 km, a prędkość ok 120 km/h, bez szaleństwa ;) Chciałbym zapytać czy taka szybka będzie odpowiednia, czy może wyższa/niższa będzie lepsza?
majorek
Motorowerzysta
Posty: 51
Rejestracja: 20 lis 2013, 16:41
Miejscowość: Wrocław

Re: Szyba

Post autor: majorek »

Miałem szybę tej wysokości i ją zdemontowałem.
Do 120km/h niemal nie poczujesz różnicy. Różnica jest jak jedziesz powyżej 140 i położysz się na baku.
Ta szyba kieruje strumień powietrza pod kask - na szyję, lub na szybę kasku (zależy jak jesteś wysoki). W moim przypadku, jak się lekko zgarbiłem, to wszystko leciało centralnie na kask, przez co szum był nie do wytrzymania.
Po położeniu się na baku - cisza, spokój, wszystko leci górą, ale ile można tak jechać?

Mamy nakedy z fajnym, klasycznym wyglądem. Jak kupisz szybę, a na trasę jeździsz rzadko, to prędzej czy później ją zdejmiesz, bo bez niech moto wygląda o wiele lepiej.
Rafał
Motocyklista
Posty: 161
Rejestracja: 31 maja 2014, 14:49
Imię: Rafał
Miejscowość: Cc B-100
Garnek: HJC-HQ1

Re: Szyba

Post autor: Rafał »

Zdjąłem wczoraj swoją szybkę i powiem Wam, że o niebo lepiej się jedzie, nie rzuca głową i nie wieje po szyji tak mocno. Tak więc nie ma sensu jej kupować - chyba, że zamierzacie jeździć na baku ;)
Kanc1erz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 07 kwie 2014, 08:58
Imię: Michał
Miejscowość: Ornontowice k/Gliwic
Garnek: Scorpion EXO-1200
Numer GG: 8278420
Motocykl: SV-650SF

Re: Szyba

Post autor: Kanc1erz »

majorek pisze:Miałem szybę tej wysokości i ją zdemontowałem.
Do 120km/h niemal nie poczujesz różnicy. Różnica jest jak jedziesz powyżej 140 i położysz się na baku.
Ta szyba kieruje strumień powietrza pod kask - na szyję, lub na szybę kasku (zależy jak jesteś wysoki). W moim przypadku, jak się lekko zgarbiłem, to wszystko leciało centralnie na kask, przez co szum był nie do wytrzymania.
Po położeniu się na baku - cisza, spokój, wszystko leci górą, ale ile można tak jechać?

Mamy nakedy z fajnym, klasycznym wyglądem. Jak kupisz szybę, a na trasę jeździsz rzadko, to prędzej czy później ją zdejmiesz, bo bez niech moto wygląda o wiele lepiej.
de gustibus non est disputandum
ALE
wg mnie Kawa znacznie lepiej z szybą wygląda. Zrobiłem bez szyby 3km, masakra :D zaraz z powrotem założyłem :D

Ja znów uwielbiam nakedy z kocimi oczami, np. Fazer600/8, Hornet w wersji owiewkowanej, Bandit S itp.
Tylko, żeby silnik było widać :)
ER-5 1998r. Od 07.04.2014r.
SV650S 2007r. Od 29.04.2018r.
Chętnie pomogę również w zakresie projektowania elektroniki oraz szeroko rozumianej informatyki i komputerów.
Rafał
Motocyklista
Posty: 161
Rejestracja: 31 maja 2014, 14:49
Imię: Rafał
Miejscowość: Cc B-100
Garnek: HJC-HQ1

Re: Szyba

Post autor: Rafał »

A, że się spytam ile masz wzrostu? ;) Ja mam 185cm i serio jest o wiele lepiej bez szybki ;)
Kanc1erz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 07 kwie 2014, 08:58
Imię: Michał
Miejscowość: Ornontowice k/Gliwic
Garnek: Scorpion EXO-1200
Numer GG: 8278420
Motocykl: SV-650SF

Re: Szyba

Post autor: Kanc1erz »

Rafał pisze:A, że się spytam ile masz wzrostu? ;) Ja mam 185cm i serio jest o wiele lepiej bez szybki ;)
181cm
Znaczy ja nie mówię tu o komforcie, bo tego nie testowałem - jechałem co najwyżej 60kmh, bo jeszcze nie do końca sprawny fizycznie jestem :P
Tylko strasznie biednie te zegary wyglądały, na serio. Całkiem inne moto :D
ER-5 1998r. Od 07.04.2014r.
SV650S 2007r. Od 29.04.2018r.
Chętnie pomogę również w zakresie projektowania elektroniki oraz szeroko rozumianej informatyki i komputerów.
ODPOWIEDZ