Szyba

Wszelkie modyfikacje naszej Kawy ...

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

Awatar użytkownika
Pozytywny
Rowerzysta
Posty: 38
Rejestracja: 22 gru 2013, 15:43
Imię: Konrad
Miejscowość: Irlandia
Garnek: Nitro

Re: Szyba

Post autor: Pozytywny »

Mathisse pisze:mam podobną - tylko nie carbon (oraz wydaje mi się, że mniej przyciemnioną) i cena zdecydowanie nie taka (99 pln :) przy 150 km/h nic się z nią złego nie dzieje i dobrze osłania - pod warunkiem, że się leży na baku.
a moge sie zapytac skad ja masz? :D 99pln a 70euro to troche roznica haha
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
majorek
Motorowerzysta
Posty: 51
Rejestracja: 20 lis 2013, 16:41
Miejscowość: Wrocław

Re: Szyba

Post autor: majorek »

Pozytywny pisze:
Mathisse pisze:mam podobną - tylko nie carbon (oraz wydaje mi się, że mniej przyciemnioną) i cena zdecydowanie nie taka (99 pln :) przy 150 km/h nic się z nią złego nie dzieje i dobrze osłania - pod warunkiem, że się leży na baku.
a moge sie zapytac skad ja masz? :D 99pln a 70euro to troche roznica haha
Możesz wrzucić jakieś fotki jak to wygląda i podac namiary gdzie kupić takową?
Awatar użytkownika
Mathisse
Motocyklista
Posty: 184
Rejestracja: 12 sie 2013, 08:58
Imię: Airoh
Miejscowość: Wałbrzych
Garnek: Airoh

Re: Szyba

Post autor: Mathisse »

kupiłem na motobazarze,
dzisiaj dla odmiany wyrwałem zbroję super shield za 199 :D (cena na metce 119 EUR)
Chciałbym się wysypiać na tyle, by rano czuć, że się budzę a nie zmartwychwstaję.
majorek
Motorowerzysta
Posty: 51
Rejestracja: 20 lis 2013, 16:41
Miejscowość: Wrocław

Re: Szyba

Post autor: majorek »

Natknąłem się przypadkiem na stronkę, gdzie mają bardzo ciekawe szyby. Gdybym jeszcze nie kupił, to bym wziął jedną z tych.
szyba1
szyba2
szyba3
szyba4
szyba5
Kanc1erz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 07 kwie 2014, 08:58
Imię: Michał
Miejscowość: Ornontowice k/Gliwic
Garnek: Scorpion EXO-1200
Numer GG: 8278420
Motocykl: SV-650SF

Re: Szyba

Post autor: Kanc1erz »

Mam szybę Puiga (choć nie wiem jaki to model -> była już na moto założona). I osobiście powiem, że jej sztywność pozostawia wiele do życzenia :) No i mogła by byś troszkę wyższa.
ER-5 1998r. Od 07.04.2014r.
SV650S 2007r. Od 29.04.2018r.
Chętnie pomogę również w zakresie projektowania elektroniki oraz szeroko rozumianej informatyki i komputerów.
Awatar użytkownika
Pozytywny
Rowerzysta
Posty: 38
Rejestracja: 22 gru 2013, 15:43
Imię: Konrad
Miejscowość: Irlandia
Garnek: Nitro

Re: Szyba

Post autor: Pozytywny »

Kanc1erz pisze:Mam szybę Puiga (choć nie wiem jaki to model -> była już na moto założona). I osobiście powiem, że jej sztywność pozostawia wiele do życzenia :) No i mogła by byś troszkę wyższa.
Zrob zdjecie i podeslij, przydalo by sie :D Albo na google znajdz!
Z gory dzieki :)
keteiz1
Oldmotocyklista
Posty: 544
Rejestracja: 29 sty 2011, 11:15
Imię: Krzysztof
Miejscowość: krk
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Szyba

Post autor: keteiz1 »

A wystarczy kupić poliwęglan 50x50 na Allegro za 50,- nadać mu kształt na zimno przy pomocy taśm,gum bagażowych i na co tam jeszcze pozwoli pomysłowość. Wsadzić do piecyka kuchenki. Podgrzać i ostudzić by zapamiętał kształt. Przyciąć do potrzebnego kształtu i wielkości i mamy mocna szybę na lata skrojoną w/g własnej wizji.
Ostatnio zmieniony 05 sie 2014, 05:44 przez keteiz1, łącznie zmieniany 1 raz.
majorek
Motorowerzysta
Posty: 51
Rejestracja: 20 lis 2013, 16:41
Miejscowość: Wrocław

Re: Szyba

Post autor: majorek »

keteiz1 pisze:Ja pier... Ale ceny tych szyb :eek:
A wystarczy kupić poliwęglan 50x50 na Allegro za 50,- nadać mu kształt na zimno przy pomocy taśm,gum bagażowych i na co tam jeszcze pozwoli pomysłowość. Wsadzić do piecyka kuchenki. Podgrzać i ostudzić by zapamiętał kształt. Rogami można dokonać jeszcze korekt opalarką. Przyciąć do potrzebnego kształtu i wielkości i mamy mocna szybę na lata skrojoną w/g własnej wizji.
Ja kupiłem swoją za 100 zł nową i licząc przypuszczalnie zmarnowany czas, raczej taniej nie wyjdzie przy Twoim podejściu. A jak ktoś tego nie robił wcześniej to krzywo wyjdzie albo wogóle nie wyjdzie, bedzie telepać w trasie, źle wiać itp itd. Do tego kupując szybę, miałem w zestawie mocowania, śrubki i dziurki na nie, odpowiedni wymiar i grubość itp. Cena 100 zł raczej jest ok.
Te po 200-300 to już faktycznie może być za drogo. Poza tym mamy nakedy w końcu. Niech nimi pozostaną.
Kanc1erz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 07 kwie 2014, 08:58
Imię: Michał
Miejscowość: Ornontowice k/Gliwic
Garnek: Scorpion EXO-1200
Numer GG: 8278420
Motocykl: SV-650SF

Re: Szyba

Post autor: Kanc1erz »

Pozytywny pisze:
Kanc1erz pisze:Mam szybę Puiga (choć nie wiem jaki to model -> była już na moto założona). I osobiście powiem, że jej sztywność pozostawia wiele do życzenia :) No i mogła by byś troszkę wyższa.
Zrob zdjecie i podeslij, przydalo by sie :D Albo na google znajdz!
Z gory dzieki :)
Oto zdjęcie mojej szyby: Troszkę porysowana (zapewne przy szlifie, migacz nieoryginalny). Jeżeli chodzi o wady to moim zdaniem jest ZA mało sztywna, troszkę ją telepie na wolnych obrotach.
Obrazek
ER-5 1998r. Od 07.04.2014r.
SV650S 2007r. Od 29.04.2018r.
Chętnie pomogę również w zakresie projektowania elektroniki oraz szeroko rozumianej informatyki i komputerów.
Awatar użytkownika
Pozytywny
Rowerzysta
Posty: 38
Rejestracja: 22 gru 2013, 15:43
Imię: Konrad
Miejscowość: Irlandia
Garnek: Nitro

Re: Szyba

Post autor: Pozytywny »

Dzięki! To jest szyba puiga z tego co widze.
ODPOWIEDZ