Podgrzewane manetki

Wszelkie modyfikacje naszej Kawy ...

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

Awatar użytkownika
OloK
Motocyklista
Posty: 575
Rejestracja: 27 cze 2010, 22:49
Imię: Aleksander
Miejscowość: Złotoryja
Plecak: Brak :)
Garnek: AGV K-3
Numer GG: 7525884
Lokalizacja: Złotoryja
Kontakt:

Podgrzewane manetki

Post autor: OloK »

W SB poproszono mnie abym conieco wypowiedział sie na temat tego wynalazku :)

motor zakupiłem juz z podgrzewanymi manetkami firmy oxford, patrzac na allegro to model hot grips - cruiser (ok 160zl)
jezeli ktos ma podgrzewane fotele w aucie to wie jak to dziala i jakie to przyjemne (to teraz przełóż to sobie na rece podczas zimnej jazdy)

ostatnio jadac zaczołem lekko marznac i przypomnialem sobie ze mam oto taki fajny wybnalazek, niewiele myslac ustawilem go na 100% (sklada 4 stopniowa od 50 do 100%), bardzo szybko sie nagrzaly i zanim dojechalem do domu (ok 4km) nie bylo mi juz zimno w palce rak.

Sam montaz wydaje sie byc dziecinnie latwy, z tego co widzialem zestaw potrzebuje jedynie zasilania (ktore jest w lampie wiec nie trzeba ciagnac calej instalacji do akumulatora[chyba ze chcemy aby na postoju to tez dzialalo]) noi zastepujemy nasze manetki podgrzewanymi, jedyny minus jaki zauwazylem to zlaczki brzydko wystaja oraz sam wlacznik jest zamontowany na szybkozlaczkach do kierownicy

moze jutro porobie fotki jak nie zapomne i mi sie zechce :P hehe :lol:
Komar 2350 -> Piaggio Zip -> Suzukia Katana -> Kawasaki ER-5 -> ....
Galeria
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
Kamyk
Administrator
Administrator
Posty: 3375
Rejestracja: 19 cze 2010, 19:07
Imię: Rafał
Miejscowość: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin
Plecak: Ewa
Garnek: Shoei XR-1000 / HJC
Skype: kaminski.rafal
Numer GG: 2697152
Motocykl: Testowy
Lokalizacja: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin

Re: Podgrzewane manetki

Post autor: Kamyk »

Hej,

Co prawda nie posiadam HotGripow, ale z tego co wiem i co znajomi maja to bardzo fajnym rozwiazaniem sa manetki Daytony - np. takie http://moto.allegro.pl/manetki-podgrzew ... 10096.html

Wiem, ze cena oscyluje kolo 200 a nawet wiecej, ale Daytona to dobra niemiecka firma :) i mozna ja polecic.

Nie wiem tylko czy przy manetkach podgrzewanych mozna uzywac odwazniki kierownicy.

Pozdrawiam,
Er5 -> SV 650 K3 -> ST xtz 750 '89 + ...
Awatar użytkownika
bartoszto
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 323
Rejestracja: 21 cze 2010, 15:15
Imię: Bartosz
Miejscowość: Wrocław
Numer GG: 1535035
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Podgrzewane manetki

Post autor: bartoszto »

Ja poprosiłem o poruszenie tego tematu, dzięki. Posiedziałem, poszperałem i poszukałem trochę i na większości forów użytkownicy piszą, żeby nie eksperymentować tylko oxfordy kupować (wiadomo trochę się cenią ale to wydatek na dłuższy czas). Ew. wspomniane przez Kamyka Daytony ale ponoć słabiej grzeją. Dotyczyło to problemów z regulacją temperatury czy samej wydajności - już nie pamietam. Wiem już co chcę od Mikołaja he he
Awatar użytkownika
OloK
Motocyklista
Posty: 575
Rejestracja: 27 cze 2010, 22:49
Imię: Aleksander
Miejscowość: Złotoryja
Plecak: Brak :)
Garnek: AGV K-3
Numer GG: 7525884
Lokalizacja: Złotoryja
Kontakt:

Re: Podgrzewane manetki

Post autor: OloK »

Oto i są .... fotki :)

http://bikepics.com/pictures/2056229/
http://bikepics.com/pictures/2056231/
http://bikepics.com/pictures/2056232/

wydaje mi się ze poprzedni własciciel odwrotnie zamontował manetki, ale planuje w niedługim czasie wymiane kierownicy więc wtedy to sie zamieni :P
Komar 2350 -> Piaggio Zip -> Suzukia Katana -> Kawasaki ER-5 -> ....
Galeria
Awatar użytkownika
bartoszto
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 323
Rejestracja: 21 cze 2010, 15:15
Imię: Bartosz
Miejscowość: Wrocław
Numer GG: 1535035
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Podgrzewane manetki

Post autor: bartoszto »

Może chciał mieć napis w swoją stronę... faktycznie jakoś te wężyki dziwnie odstają ale pewnie w instrukcji wszytko podane i wyjaśnione. Układ sterujący fajnie wkomponowany - symetrycznie ze zbiorniczkiem na hamulcowy i te lusterka... poważnie zastanowię się nad wymianą swoich na niestandardowe.
Wolf
Motocyklista
Posty: 144
Rejestracja: 05 gru 2010, 23:22
Lokalizacja: Brodowo koło Środy Wielkopolskiej

Re: Podgrzewane manetki

Post autor: Wolf »

Podgrzewane manetki to przydatna rzecz i nieoceniona w chłodne dni wiem to z życia.To jest tak samo jak włożymy ręce do lodówki(i tu porównanie z brakiem podgrzewanych manetek) i teraz przyjemniejsze gdy kładziemy ręce na ciepłe grzejniki(podgrzewane..;) ) Różnicę widać od razu tym bardziej że jak jest zimno i się jedzie to niestety paluszki się wystawia na działanie zimna a te szybko odmarzają
No a co do firmy to ja poprę kolegę wyżej że OXFORD.Dlaczego akurat on?hmmmm.. no może dlatego że specjalizują się w produkcji akcesoriów dla nas motocyklistów i że ich produkty wyprzedzają konkurencję pod każdym względem...Mam nadzieję że moja opinia pomogła niezdecydowanym :)
[color=#0040FF]BRACI SIĘ NIE TRACI-to hasło powinno łączyć wszystkich motocyklistów!!!!! :)[/color]
Awatar użytkownika
urbansan
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 600
Rejestracja: 24 mar 2011, 09:43
Imię: Urban
Miejscowość: Wa-wa
Plecak: Panna Urbanna :D
Garnek: RPHA 10+
Motocykl: SV1000
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Podgrzewane manetki

Post autor: urbansan »

Odświeżam temat.

Olok, poleciłem Oxfor Cruiser, które są na kierownice o szerokości 25,4mm:

http://allegro.pl/podgrzewane-manetki-o ... 23490.html

Natomiast to co pokazałeś to:

http://allegro.pl/manetki-podgrzewane-o ... 32122.html

... i mają one 22mm kierownice. Do tego wszystkie akcesoryjne kierownice do ER 5 to 22mm, wiec przy tym drugim zostaje. Czy potwierdzacie?

Pytanie zasadniczo inne: kierownice mają wyżłobienia na utwierdzenie w miejscu przełączników. Czy ma to jakiekolwiek znaczenie dla manetek?

Pozdrawiam :)
Virago 535 '93 -> kawa er-5 '02 -> hornet 900 '04 -> SV1000s '03
lookaszk
Motorowerzysta
Posty: 57
Rejestracja: 08 mar 2011, 08:54
Imię: Łukasz
Miejscowość: 3City
Garnek: Naxa F9/A
Numer GG: 2815545

Re: Podgrzewane manetki

Post autor: lookaszk »

Też właśnie kupiłem Classici oxforda i niedługo mam zamiar je montować.
Z tego co poczytałem w innych źródłach niż instrukcja montażu warto je podłączyć z wykorzystaniem przekaźnika, tak żeby były zasilane dopiero po włączeniu zapłonu i automatycznie wyłączane po jego wyłączeniu. Coprawda Oxfordy podpięte bezpośrednio po aku (zgodnie z instrukcją ich montażu) mają zabezpieczenie przed całkowitym rozładowaniem akumulatora, ale spotkałem się z opinią że tak rozładowany aku nie zawsze jest w stanie zakręcić rozrusznikiem, i w sumie to zabezpiecza tylko przed uszkodzeniem aku (tudzież spadkiem parametrów po całkowitym rozładowaniu).
Montaż z wykorzystaniem przekaźnika do wygooglania
KLE 500 '06
Awatar użytkownika
urbansan
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 600
Rejestracja: 24 mar 2011, 09:43
Imię: Urban
Miejscowość: Wa-wa
Plecak: Panna Urbanna :D
Garnek: RPHA 10+
Motocykl: SV1000
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Podgrzewane manetki

Post autor: urbansan »

Acha, czyli generalnie potwierdzasz drugą opcje i jej pasowanie, tak? :)
Virago 535 '93 -> kawa er-5 '02 -> hornet 900 '04 -> SV1000s '03
Awatar użytkownika
OloK
Motocyklista
Posty: 575
Rejestracja: 27 cze 2010, 22:49
Imię: Aleksander
Miejscowość: Złotoryja
Plecak: Brak :)
Garnek: AGV K-3
Numer GG: 7525884
Lokalizacja: Złotoryja
Kontakt:

Re: Podgrzewane manetki

Post autor: OloK »

hmm moze i maja taka srednice, patrzylem na ksztalt ogolny a nie na konkretne wymiary - moj blad :)
ja sam mam manetki podpiete pod przekaznik
Komar 2350 -> Piaggio Zip -> Suzukia Katana -> Kawasaki ER-5 -> ....
Galeria
ODPOWIEDZ