Wydech

Wszelkie modyfikacje naszej Kawy ...

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

Michumichu1221
Podawacz śrubek
Posty: 4
Rejestracja: 16 cze 2016, 20:28
Miejscowość: Pomorskie

Wydech

Post autor: Michumichu1221 »

Witam
Tydzien temu zakupiłem er5, jak na razie sprawuje sie bardzo dobrze poza przerywaniem podczas dodawania gazu (od 1-4tyś obrotów) na kazdym biegu, powyzej 4 tysiecy idzie jak burza, ale ja tu nie o tym.
Chodzi mi o wydech, a dokladniej o dźwięk. Chodzi calkiem sympatycznie lecz niewystarczająco, ale czego mozna sie spodziewac po serii. Ostatnio zobaczyłem, ze mam mała dziurke na wydechu,(chyba ze to fabrycznie w co wątpie) mozliwe ze ta przez nią chodzi lepiej? Jezeli na przyklad wywiercil bym jeszcze jedną brzmial by bardziej basowo? A jezeli nie to jak zrobic takową "modyfikacje", zalezy mi na tym zeby brzmial bardziej rasowo, a nie chce wymieniac na tlumik sportowy, na razie brak funduszy.. Jestem zielony w sprawach modyfikacji, wiec prosze o wypowiedzenie sie!
LwG


Obrazek
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
Remilo7
Motorowerzysta
Posty: 85
Rejestracja: 14 kwie 2015, 22:45
Imię: Paweł
Miejscowość: Opole
Garnek: HJC FG-17

Re: Wydech

Post autor: Remilo7 »

1. Dziurka możliwe, że jest tam fabrycznie do odprowadzania wody, wilgoci, czy jakoś tak. Nie pamiętam czy u mnie też w tym miejscu była, ale na pewno gdzieś była.
2. Na pewno nie zmienia to nic w kwestii dźwięku ;)
3. Temat rozwiercania fabrycznego wydechu w celu polepszenia dźwięku chyba już tutaj czytałem wiele razy. Więc wystarczy poszukać.
"Zawodowcy są przewidywalni, strzeż się amatorów"

Jawa 50 > Yamaha TDR 125 > Kawasaki ER5
Michumichu1221
Podawacz śrubek
Posty: 4
Rejestracja: 16 cze 2016, 20:28
Miejscowość: Pomorskie

Re: Wydech

Post autor: Michumichu1221 »

Hmm, z tego co czytałem w innych tematach to nalezy wykonac 7 [?] otworów w ostatniej ścianie wydechu, dlaczego akurat 7? W ostatniej ścianie wydechu? Co to oznacza, gdzie dokładnie to zrobić. Zdjęcia w starym temacie już wygasły, a ja nie chce niczego sobie spierdzielić. Jak już mowilem nie jestem za bardzo doświadczony w tych sprawach.
Awatar użytkownika
Mała20
Rowerzysta
Posty: 30
Rejestracja: 04 maja 2016, 18:21
Imię: Dorota
Miejscowość: Jarosław
Garnek: Naxa

Re: Wydech

Post autor: Mała20 »

Jeśli chodzi o tą małą dziurkę to też u mnie jest i podejrzewam że to fabrycznie. W swoim wydechu mam 4 wywiercone dziury podejrzewam,że poprzedni właściciel coś kombinował, są zaślepione jakimiś śrubami. Z czymś takim już ją kupiłam i chyba na dniach sprawdzę jak to działa bez śrub .Wiem ,że na forum tu czytałam ,że rozwiercali wydech ale nie wiem co i jak,więc niech ktoś doświadczony się wypowie .
Kanc1erz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 07 kwie 2014, 08:58
Imię: Michał
Miejscowość: Ornontowice k/Gliwic
Garnek: Scorpion EXO-1200
Numer GG: 8278420
Motocykl: SV-650SF

Re: Wydech

Post autor: Kanc1erz »

Moim zdaniem wiercąc w wydechu, to można co najwyżej dźwięk spieprzyć. Świszcząca seria jest znacznie lepsza. To już lepiej wsadzić nawierconą rurkę miedzianą żeby pozbyć się świstu (jeżeli o to Ci chodzi), a jak nie o to, to zainwestuj kilka stówek w Dominatora lub Montii.
ER-5 1998r. Od 07.04.2014r.
SV650S 2007r. Od 29.04.2018r.
Chętnie pomogę również w zakresie projektowania elektroniki oraz szeroko rozumianej informatyki i komputerów.
Rafał
Motocyklista
Posty: 161
Rejestracja: 31 maja 2014, 14:49
Imię: Rafał
Miejscowość: Cc B-100
Garnek: HJC-HQ1

Re: Wydech

Post autor: Rafał »

Ja mam nawiercone z 15 dziur miedzy wewnetrzna rurka wydechu a zewnetrzna ;P I chodzi o wiele przyjemniej.

Jak sobie przypomne upload na youtube to nagram moze dzisiaj probke dzwieku

-- 25 Cze 2016, 13:43 --

mój wiercony wydech https://youtu.be/ZlFZkugpYPo - odpalcie na słuchawkach ;)
Awatar użytkownika
Remilo7
Motorowerzysta
Posty: 85
Rejestracja: 14 kwie 2015, 22:45
Imię: Paweł
Miejscowość: Opole
Garnek: HJC FG-17

Re: Wydech

Post autor: Remilo7 »

No w sumie wydaje się brzmieć całkiem fajnie ;)
Bo te wiercone z dotychczasowych filmików pierdziały jakbyś wsadził śrubokręt do wiatraka.
"Zawodowcy są przewidywalni, strzeż się amatorów"

Jawa 50 > Yamaha TDR 125 > Kawasaki ER5
Michumichu1221
Podawacz śrubek
Posty: 4
Rejestracja: 16 cze 2016, 20:28
Miejscowość: Pomorskie

Re: Wydech

Post autor: Michumichu1221 »

No nawet fajnie to brzmi, mógłbyś zrobić zdjęcie tych przewierceń?
A jeśli chodzi o świszczenie z wydechu to z tym nie mam problemu, jak kupiłem to wszystko było okej ;)
ODPOWIEDZ