wybebeszanie tłumika

Wszelkie modyfikacje naszej Kawy ...

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

Awatar użytkownika
JMR
Motorowerzysta
Posty: 74
Rejestracja: 25 maja 2012, 22:06
Imię: JAREK
Miejscowość: Ostrów Mazowiecka
Plecak: ROBERT KUBICA
Garnek: HELD APACHE
Skype: NIE POSIADAM
Numer GG: 728024
Telefon: 788******

Re: wybebeszanie tłumika

Post autor: JMR »

Przegrody i rurki widać na przykładzie mojego wydechu,jest to oryginał wybebeszony od połowy.fota:
http://imageshack.us/f/687/img8045l.jpg/
Bo góry mogą ustąpić i pagórki się zachwiać, ale miłość moja nie odstąpi od ciebie i nie zachwieje się moje przymierze pokoju,mówi Pan, który ma litość nad tobą.
(Iz 54,10)
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
Mlody94
Motorowerzysta
Posty: 96
Rejestracja: 12 maja 2012, 17:29
Imię: Piotr
Miejscowość: Kraków
Garnek: Shark S700
Numer GG: 9098126

Re: wybebeszanie tłumika

Post autor: Mlody94 »

Wygląda to dosyć eeee dziwnie a zarazem zajebiaszczo :D. Muszę to usłyszeć na żywo :D
Obrazek
Awatar użytkownika
JMR
Motorowerzysta
Posty: 74
Rejestracja: 25 maja 2012, 22:06
Imię: JAREK
Miejscowość: Ostrów Mazowiecka
Plecak: ROBERT KUBICA
Garnek: HELD APACHE
Skype: NIE POSIADAM
Numer GG: 728024
Telefon: 788******

Re: wybebeszanie tłumika

Post autor: JMR »

Może nie na żywo,ale trochę zobrazuje sytuacje:
Bo góry mogą ustąpić i pagórki się zachwiać, ale miłość moja nie odstąpi od ciebie i nie zachwieje się moje przymierze pokoju,mówi Pan, który ma litość nad tobą.
(Iz 54,10)
Awatar użytkownika
Kaszmirowa
Rowerzysta
Posty: 31
Rejestracja: 02 cze 2012, 16:55
Imię: Kasia
Miejscowość: Warszawa
Garnek: Nolan N85

Re: wybebeszanie tłumika

Post autor: Kaszmirowa »

Witam,

Sorry ze się nie odzywałam.
Poniżej przesyłam schemat wydechu w środku, ja dzięki pomocy mojego drogiego kolegi pozbyłam się już drugiej komory i efekt rzeczywiście jest hmmm głosny, ale fajny, dzwięk jest trochę wyższy niż po wycięciu tylko pierwszej, ale cały czas czas fajny.

https://picasaweb.google.com/1113705133 ... 0587112450

Co do schematu mamy trzy komory. To co widzimy w nie robionym tłumiku to wylot rury nr 1 z 1 komory w komorze tej mamy dwie rury powrotne do 2 komory oraz rure wlotową która idzie od początku tłumika omijając 2 komorę. Nie wiem w prawdzie co jest za przegroda między druga i trzecia komora bo tego nie wycinałam ale obstawiam że jest tak jak na schemacie :D Enyoj
Mam w głowie sporo wspomnień, a w sercu cały świat, ale nie liczy się gdzie, tylko z kim, więc ze wszystkich miejsc w których byłam, wspominać będę was...
Awatar użytkownika
Mlody94
Motorowerzysta
Posty: 96
Rejestracja: 12 maja 2012, 17:29
Imię: Piotr
Miejscowość: Kraków
Garnek: Shark S700
Numer GG: 9098126

Re: wybebeszanie tłumika

Post autor: Mlody94 »

Przejdzie to przegląd?
i powiedz mi Kaszmirowa lepszy dźwięk bez 1 komory czy bez 2?
Obrazek
Awatar użytkownika
Kaszmirowa
Rowerzysta
Posty: 31
Rejestracja: 02 cze 2012, 16:55
Imię: Kasia
Miejscowość: Warszawa
Garnek: Nolan N85

Re: wybebeszanie tłumika

Post autor: Kaszmirowa »

Bez drugiej, po wycieceiu pierwszej masz praktycznie przelot do drugiej komory, więc dzwiek nie wzrasta już tak mocno ale jest lepszy. Myślę, że przegląd przejdzie a jak nie to patent na denko od puszki włożone do tłumika ( wycisza :)). Tylko trrzeba umieć to dobrze wyciąć żeby nie uszkodzić otuliny wygłuszającej w tłumiku...
Mam w głowie sporo wspomnień, a w sercu cały świat, ale nie liczy się gdzie, tylko z kim, więc ze wszystkich miejsc w których byłam, wspominać będę was...
Awatar użytkownika
Mlody94
Motorowerzysta
Posty: 96
Rejestracja: 12 maja 2012, 17:29
Imię: Piotr
Miejscowość: Kraków
Garnek: Shark S700
Numer GG: 9098126

Re: wybebeszanie tłumika

Post autor: Mlody94 »

Kaszmirowa jesteś w stanie zadzwonić na policje :D dziwnie to brzmi ale można tak, poprosić ich by przyjechali z decybelomierzem i zmierzyli poziom dB. Kolega dzwonił i przyjechali ale mieszkał 3km od Białego Domku. :mrgreen: :mrgreen:
Albo podjechać na jakąś stacje która robi przegląd moto i poprosić ich o to nie powinni nic kasy brać szczególnie że płeć piękna. Boje się wycinać 2 komory bo nie che co chwile na przegląd jeździć.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kaszmirowa
Rowerzysta
Posty: 31
Rejestracja: 02 cze 2012, 16:55
Imię: Kasia
Miejscowość: Warszawa
Garnek: Nolan N85

Re: wybebeszanie tłumika

Post autor: Kaszmirowa »

Spróbuje coś ogarnąć ale powiem ci ze już tydzień tak po Warszawie latam i to sporo po mieście wieczorem i w ciągu dnia i finalnie jeszcze mnie żadne niebieskie nie zaczepiły, ale tak jak mówiłam postaram się cos takiego ogarnąć po weekendzie :D
Mam w głowie sporo wspomnień, a w sercu cały świat, ale nie liczy się gdzie, tylko z kim, więc ze wszystkich miejsc w których byłam, wspominać będę was...
Awatar użytkownika
Mlody94
Motorowerzysta
Posty: 96
Rejestracja: 12 maja 2012, 17:29
Imię: Piotr
Miejscowość: Kraków
Garnek: Shark S700
Numer GG: 9098126

Re: wybebeszanie tłumika

Post autor: Mlody94 »

Popytałem trochę kolegi i nie dzwonił on bezpośrednio na policje pod 999 tylko znalazł najbliższą komendę koło siebie do niej nr i tam zadzwonił. Tak tylko pisze informacyjnie :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Kaszmirowa
Rowerzysta
Posty: 31
Rejestracja: 02 cze 2012, 16:55
Imię: Kasia
Miejscowość: Warszawa
Garnek: Nolan N85

Re: wybebeszanie tłumika

Post autor: Kaszmirowa »

Nie przejdzie przeglądu niestety "troszkę" zagłośny, ale jakoś sobie dam z tym radę ;)
Mam w głowie sporo wspomnień, a w sercu cały świat, ale nie liczy się gdzie, tylko z kim, więc ze wszystkich miejsc w których byłam, wspominać będę was...
ODPOWIEDZ