Gniazdo zapalniczki

Wszelkie modyfikacje naszej Kawy ...

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

Awatar użytkownika
DeFi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2397
Rejestracja: 10 paź 2010, 20:25
Imię: Rafał
Miejscowość: Września
Plecak: Brak
Garnek: LS2
Numer GG: 9958743
Telefon: 783757397
Motocykl: Yamaha FJR 1300 '01
Lokalizacja: Września

Re: Gniazdo zapalniczki

Post autor: DeFi »

Obrazek
Kawasaki ER-5 '05 -> Kawasaki ZR-7 '00 ->Yamaha FJR 1300 '01
http://www.bikepics.com/members/defi/01fjr1300/
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Kanc1erz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 07 kwie 2014, 08:58
Imię: Michał
Miejscowość: Ornontowice k/Gliwic
Garnek: Scorpion EXO-1200
Numer GG: 8278420
Motocykl: SV-650SF

Re: Gniazdo zapalniczki

Post autor: Kanc1erz »

Też postanowiłem sobie zrobić gniazdo zapalniczki.
Koszt? 3zł.
Tyle właśnie w elektroniku kosztowało gniazdo na kabel, wziąłem dwa przewody ze starego ATXa, lutownica w rękę.
Gniazdo mam usytuowane pod siedzeniem. Nie ma kłopotu ze standardową ładowarką do telefonu (też kupiłem za jakieś 11PLN w Auchanie, działa wzorowo) - długość kabla jest prawie na styk, ale wiadomo - to sprężynka, więc spokojnie można jeszcze trochę rozciągnąć.

Co bym jeszcze zrobił? Może aktywację gniazda <=> włączone światła, wystarczy dodać jakiś przekaźnik i też będzie śmigać, ale sądzę, że to taki przerost formy nad treścią :)

Jeżeli chodzi o zabezpieczenie przed wodą - w plastiku, który jest nad akumulatorem nie zbiera się nawet przy intensywnym myciu Kaercherem, także tę sprawę olałem.
ER-5 1998r. Od 07.04.2014r.
SV650S 2007r. Od 29.04.2018r.
Chętnie pomogę również w zakresie projektowania elektroniki oraz szeroko rozumianej informatyki i komputerów.
Awatar użytkownika
adiplo
Motorowerzysta
Posty: 67
Rejestracja: 16 sie 2013, 11:10
Imię: Adam
Miejscowość: Gdańsk
Garnek: HJC

Re: Gniazdo zapalniczki

Post autor: adiplo »

Reasumując kupiłem na Alledrogo gniazdo podwójne - zapalniczka + USB. Koszt 50 zł. Wykonanie typowo chińskie ale obleci.
Podłączyłem prosto do Aku, Zamontowałem koło uchwytu lampy po prawej. Jest niby wodoszczelne - poza tym chroni je owiewka więc podczas deszczu nie powinno być problemu. Pierwsza dalsza podróż z GPS - działa elegancko - tel naładowany.

-- 12 Sie 2014, 20:31 --

Pojeździłem trochę - kilka dalszych podróży z GPS i muszę powiedzieć że gniazdko sprawuje się bardzo dobrze. Poprawiłem trochę mocowanie - przykleiłem mocną taśmą dwustronną do lagi i licznika - trzyma super.
Poniżej zdjęcia:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
nie chodzi o to by złapać króliczka, lecz aby gonić go...
Łosiek364
Rowerzysta
Posty: 39
Rejestracja: 20 lut 2014, 17:33
Miejscowość: Bolesławiec
Garnek: Lazer

Re: Gniazdo zapalniczki

Post autor: Łosiek364 »

Kilka dni temu też miałem kłopot gdzie to gniazdo zapalniczki zamontowac , na kierownicy odpadało za duże niema gdzie ( Gniazdo takie jak podał DeFi wyżej w linku tylko ja mam jeszcze przekaźnik + bezpiecznik ) Co do samego gniazda jest naprawdę wykonane solidnie a były obawy . Wracając do tematu gniazdo wylądowało na kierunku solidnie się trzyma dobry dostęp. jak ktoś ma podobne kierunki to pasuje idealnie :) kilka fotekObrazekObrazekObrazekObrazek
Obrazek




Tutaj znajduje sie przekaźnik załączany jest podczas przekręcenie stacyjki pod światło pozycyjne , zabezpiecza to przed rozładowaniem aku , a gdy chcemy całkiem układ wyłączyć wyciągamy bezpiecznik

-- 24 Sie 2014, 10:56 --

W sumie mam pytanie gdzie byście to zamontowali . półka kierownicy w er to masakra nic sie na niej nie mieści :cry2: Obrazek
Ostatnio zmieniony 24 sie 2014, 17:34 przez Łosiek364, łącznie zmieniany 1 raz.
Kanc1erz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 07 kwie 2014, 08:58
Imię: Michał
Miejscowość: Ornontowice k/Gliwic
Garnek: Scorpion EXO-1200
Numer GG: 8278420
Motocykl: SV-650SF

Re: Gniazdo zapalniczki

Post autor: Kanc1erz »

Ja mam coś takiego na kierownicy, po lewej stronie, jak jest rurka i ona opada to na tym spadzie. Jak będę w domu (za tydzień) to mogę zrobić fotki ;)
ER-5 1998r. Od 07.04.2014r.
SV650S 2007r. Od 29.04.2018r.
Chętnie pomogę również w zakresie projektowania elektroniki oraz szeroko rozumianej informatyki i komputerów.
piter3105
Motocyklista
Posty: 628
Rejestracja: 24 sty 2011, 18:19
Imię: Piotr
Miejscowość: Ciechanów/Wrocław
Plecak: Ania
Garnek: LS2
Motocykl: BMW R 1100 RT

Re: Gniazdo zapalniczki

Post autor: piter3105 »

Dokładnie na kierownicy po lewej stronie. W ER też tak miałem i to było jedyne sensowne rozwiązanie.
Awatar użytkownika
jotto
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1115
Rejestracja: 03 sie 2011, 11:53
Imię: Marek
Miejscowość: Gdańsk
Motocykl: Africa Twin

Re: Gniazdo zapalniczki

Post autor: jotto »

Kupiłem sobie takie podwójne gniazdko. Niedługo zamontuję i zobaczę jak działa. Kosztowało mnie całe 4 zł. :D

https://www.dropbox.com/s/5fjh70cvywuch ... 4.jpg?dl=0
Obrazek
Awatar użytkownika
Broża
Rowerzysta
Posty: 38
Rejestracja: 21 lip 2014, 21:01
Imię: Paweł
Miejscowość: Dębica
Plecak: Sabina <3
Garnek: Seca

Re: Gniazdo zapalniczki

Post autor: Broża »

Osobiśćie mam przymocnowane gniazdo zapalniczki na lewej stronie kierownicy i trzyma sie bdb ;)
Motocykle to nie wszystko ,ale bez nich wszystko jest niczym
ODPOWIEDZ