Owiewka przód

Wszelkie modyfikacje naszej Kawy ...

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

kwidzyniak
Rowerzysta
Posty: 24
Rejestracja: 25 lip 2012, 22:50
Imię: Wojciech
Miejscowość: kwidzyn
Plecak: magda
Garnek: hein gericke
Numer GG: 8255567
Telefon: 697052328

Re: Owiewka przód

Post autor: kwidzyniak »

heh przeglądam całe forum i tak o znalazło się:)
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
thomsonicus
Motocyklista
Posty: 116
Rejestracja: 12 cze 2011, 16:35
Imię: Pan
Miejscowość: Krasnystaw
Garnek: KBC VR1X Irid
Numer GG: 3534487
Kontakt:

Re: Owiewka przód

Post autor: thomsonicus »

Wrzuciłem ostatnio taką, wysoką owiewkę.

Obrazek
Obrazek

Ostatnio śmignąłem testowo kilkadziesiąt kilometrów. Wrażenia są takie że do prędkości 90-100 niewiele się zmieniło, może odrobinę mniej dmucha po brzuchu. Natomiast przy prędkościach 110 i wyżej różnica jest bardzo duża, wręcz Kolosalna. Owszem, wciąż całkiem ostro dmucha, ale jazda 120kmh jest o wiele przyjemniejsza i można tak lecieć godzinami bez narzekań. Przy prędkościach 140 i wyżej, kiedy każdy już trochę się schyla/kładzie to praktycznie robi się inny motocykl. Nawet ja przy wzroście 185 nie miałem żadnych problemów żeby się po prostu schować za owiewką (nie dosłownie, chodzi o schowanie "za aerodynamiką"), nie występuje zjawisko wbijającego się kasku w głowę, nie "ściąga" do tyłu i generalnie rzecz ujmując "Inny motocykl"! :-)
Ja może troszkę nie trafiłem z kolorem, niemniej jednak zdecydowanie polecam taką wysoką owiewkę. Nie obija się o zegary ani nic dziwnego się z nią nie dzieje. Śmigałem z nią wielokrotnie z prędkością maksymalną i byłem w pełni zadowolony z tego zakupu.

Nadmienię jedynie że miałem też niską owiewkę, taką sięgającą ledwo ponad zegary i tamta praktycznie nic nie dawała. Mniej po klacie wiało i tyla.
Awatar użytkownika
Ostry
Rowerzysta
Posty: 32
Rejestracja: 11 maja 2013, 12:06
Imię: Piotrek
Miejscowość: Wrocław
Garnek: Nolan N-103

Re: Owiewka przód

Post autor: Ostry »

taka owiewka jakoś wygląda;) nie tak jak ta od simsona;) ale najważniejsze żeby spełniała swoje zadanie
ps. ja mam podobną
honda shadow vt600 --> kawa er5
Awatar użytkownika
robert1981
Podawacz śrubek
Posty: 9
Rejestracja: 22 mar 2012, 20:03
Miejscowość: Kołbiel
Garnek: AGV Longway
Telefon: 791971700

Re: Owiewka przód

Post autor: robert1981 »

mam taką samą owiewkę ipotwierdzam, że przy prędkościach powyżej 12 km/h róznica jest ogromna.
Swoją udało mi się kupić na motobazarze w Wawie za jedyne 70 zł. Nadmienię, że to nowa firmy Puig
ODPOWIEDZ