Siodło

Wszelkie modyfikacje naszej Kawy ...

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

Awatar użytkownika
DeFi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2397
Rejestracja: 10 paź 2010, 20:25
Imię: Rafał
Miejscowość: Września
Plecak: Brak
Garnek: LS2
Numer GG: 9958743
Telefon: 783757397
Motocykl: Yamaha FJR 1300 '01
Lokalizacja: Września

Re: Siodło

Post autor: DeFi »

Obrazek
Kawasaki ER-5 '05 -> Kawasaki ZR-7 '00 ->Yamaha FJR 1300 '01
http://www.bikepics.com/members/defi/01fjr1300/
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
Wrath
Motocyklista
Posty: 120
Rejestracja: 02 lip 2011, 19:05
Imię: Bartosz
Miejscowość: Prabuty/Poznań
Plecak: F7
Garnek: Nitro NPSi

Re: Siodło

Post autor: Wrath »

No kurde:)

Widze, ze do Wrzesni zawitam po w/w ustrojstwo! Nawet myslalem, zeby jakos z pasem kombinowac, w tekstylu jak mnie trzyma za pas to mi go rozciaga niemilosiernie, w buzerze pasa nie mam, a w skorze pas jest tak zrobiony, ze spina tylko przod, po bokach i z tylu go nie ma- jest wszyty w kurtke:)

DeFi, dzieki wielkie!!!!
mroofka
Podawacz śrubek
Posty: 3
Rejestracja: 01 mar 2013, 18:19
Imię: Ania
Miejscowość: Cho
Plecak: bez plecaka :)
Garnek: Shark
Kontakt:

Re: Siodło

Post autor: mroofka »

W zasadzie to nie odzywam się na forum, tylko podglądam i czytam czerpiąc wiedzę :) ale chciałam się pochwalić samodzielną przeróbką kanapy :)
Ponieważ jestem niska to wyrżnęłam kawałek gąbki, wyprofilowałam, uszyłam mojej kanapie nowe ubranko (dwukolorowe) i oto wygląda tak:

http://namiotle.pl/6125/kanapa-motocyklowa-do-er5/

jak uważacie, daję radę? :omg: to mój 'kanapowy' debiut :)
piter3105
Motocyklista
Posty: 628
Rejestracja: 24 sty 2011, 18:19
Imię: Piotr
Miejscowość: Ciechanów/Wrocław
Plecak: Ania
Garnek: LS2
Motocykl: BMW R 1100 RT

Re: Siodło

Post autor: piter3105 »

Mi tam się podoba, fajnie zrobione :) Sama szyjesz takie rzeczy?
mroofka
Podawacz śrubek
Posty: 3
Rejestracja: 01 mar 2013, 18:19
Imię: Ania
Miejscowość: Cho
Plecak: bez plecaka :)
Garnek: Shark
Kontakt:

Re: Siodło

Post autor: mroofka »

sama samiusieńka :)
Awatar użytkownika
Corr
Motocyklista
Posty: 697
Rejestracja: 21 maja 2012, 13:04
Imię: Adam
Miejscowość: Zabrze
Motocykl: Kawasaki ZX-6R 05'

Re: Siodło

Post autor: Corr »

wygląda świetnie, wrzuć jeszcze zdjęcie jak się prezentuje na motocyklu ;)
Kawasaki Er5 99' -> Kawasaki ZX-6R 636 05'
mroofka
Podawacz śrubek
Posty: 3
Rejestracja: 01 mar 2013, 18:19
Imię: Ania
Miejscowość: Cho
Plecak: bez plecaka :)
Garnek: Shark
Kontakt:

Re: Siodło

Post autor: mroofka »

Wrzucę, tylko muszę najpierw umyć Erniego do zdjęcia :)
Awatar użytkownika
kamol
Podawacz śrubek
Posty: 2
Rejestracja: 09 lip 2014, 05:45
Miejscowość: Warszawa
Plecak: Żoneczka
Garnek: HJC IS17

Re: Siodło

Post autor: kamol »

Cześć, ja też wymieniłem gąbki i obszycie kanapy. Wykonanie (jakość) ok, czas ok, kontakt słaby, kapa wygląda rewelacyjne ALE jest za krótka od strony banku i nie zakrywa przetarć zrobionych przez starą kanapę na baku. Z nowym siedzeniem widać miejsce gdzie się kończy malowanie lakierem połyskowym i widać ten kawałek matowy. Nie wygląda to ok. będę musiał zakombinować jakąś naklejkę

Dobra, od wymiany obszycia siodła minęły 3 miesiące, czas na podsumowanie :) Wymieniłem obszycie żeby pasażerka miała się o co (oprócz naturalnej podpórki znaczy mnie) zaprzeć przy hamowaniu. Służyć temu miała obfitość gąbki i uniesienie środkowej części kanapy. Cel został osiągnięty bo ciężaru na nadgarstkach mam wyraźnie mniej przy hamowaniu a pasażerce siedzi się pewniej tzn. nie ma efektu zjeżdżalni :) Są 2 skutki uboczne wymiany obszycia. Pierwszy z nich to wyraźnie więcej miejsca między mną a bakiem tzn. stara kanapa zachodziła lekko na bak okalając go a przez to zabierając cenne miejsce na moje wiadomo co :) Drugi ze skutków ubocznych to odsłonięcie części wcześniej zakrytych przez kanapę tzn. właśnie ten bak i to o czym wcześniej pisałem wychodzi na wierzch miejsce, w którym stara kanapa stykała się z bakiem i wycierała lakier. Patrząc od boków są szpary miedzy nową kanapą a owiewkami (deklami) bocznymi. Jak miałem stare obszycie to szpar nie było i nie było szans na przedostawanie się tędy wody. Teraz co prawda wody w środku nie zaobserwowałem ale hipotetycznie może się ona bokami przez te szczeliny do środka dostać. Dodam że jeżdżę w każdych warunkach i do tej pory problemów z tym nie ma. Wniosek z tego taki że choć kanapa ta sama, to wymiana gąbek i obszycia zmienia to i owo i dopasowania idealnego nie będzie.
ODPOWIEDZ