OPONY

Wszelkie modyfikacje naszej Kawy ...

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

bellic
Motocyklista
Posty: 123
Rejestracja: 24 lis 2010, 20:22

Re: OPONY

Post autor: bellic »

Ja kupowałem Maxxis'y przez konto allegro moto-opony.pl . Cene miałem dość dobrą ale nie pamiętam w tym momencie ile dokładnie dałem. Kontakt bezproblemowy, towar zgodny z opisem i szybka dostawa ;) Także polecam :)
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
grmi
Rowerzysta
Posty: 23
Rejestracja: 30 mar 2011, 18:13
Miejscowość: Rzeszów

Re: OPONY

Post autor: grmi »

Szukam użytkownika " moto-opony.pl " i nie znalazłem . Szukam podobnych i też nie bardzo. Czy to był dokładnie taki użytkownik ?

Chyba znalazłem sklep moto-opony (taki żółty trójkąt-znak ).
Awatar użytkownika
Fryta
Motocyklista
Posty: 192
Rejestracja: 24 sty 2012, 14:07
Imię: Michał
Miejscowość: Warszawa
Plecak: Dorota
Garnek: jeden z 2 :) różnie
Numer GG: 1378431
Telefon: 504909145

Re: OPONY

Post autor: Fryta »

KOlego co do Maxxis to fajnie by było jakbyś pisał o konkretach bo firma nie produkuje 1 modelu...Gdzieś w necie był test chyba sportwoego laczka, ja mam teraz 3 sezon ProMaxx(przód i tył) i szczerze go odradzam, w tej cenie są lepsze opony, ja sie na nich już wywaliłem na zakręcie, na mokrym łatwo wpadają w poślizl. 3 tyg temu jak leciałem na Częstochowę to źle odprowadzały wodę...z hamowaniem tragedia a na dodatek tył strasznie się zużywa...
grmi
Rowerzysta
Posty: 23
Rejestracja: 30 mar 2011, 18:13
Miejscowość: Rzeszów

Re: OPONY

Post autor: grmi »

Ja właśnie się nastawiłem na Promaxxy bo w sumie to całkiem niezłe opinie czytałem. Oczywiście są lepszy ale oczywiście droższe. Ja raczej jeżdżę rekreacyjnie.

Jakie proponujesz lepsze w cenie Promaxxów?
Awatar użytkownika
Fryta
Motocyklista
Posty: 192
Rejestracja: 24 sty 2012, 14:07
Imię: Michał
Miejscowość: Warszawa
Plecak: Dorota
Garnek: jeden z 2 :) różnie
Numer GG: 1378431
Telefon: 504909145

Re: OPONY

Post autor: Fryta »

Maxxis na rynku opon motocyklowych jeszcze sie wiele musi nauczyć, firma bardziej znana z opon rowerowych... ja bym prędzej teraz kupił Continental ContiTwist Sport, albo coś innego niż ProMaxx, Maxxis ewentualnie ma inna opone podobna do dunlopa, ta powinna lepiej zdawać egzamin...ja również śmigam rekreacyjnie...powyżej 120 nie czuje przyjemności z jazdy itd...
Awatar użytkownika
czaro85
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 438
Rejestracja: 28 mar 2012, 13:20
Imię: Cezary
Miejscowość: Maków Mazowiecki
Plecak: Agnieszka
Garnek: HJC FG-15
Numer GG: 5485371

Re: OPONY

Post autor: czaro85 »

Ja wraz z motorem zakupiłem prawie nowe oponki DUNLOP arrowmax gt501f i jeździ mi się super nawet w deszczu nie jest źle ale jak tak teraz popatrzyłem na ceny tego ustrojstwa to się jakoś nie dziwię.
http://online4-biker.com/pl/p/Opona-DUN ... 01F-J-/317

Dziś próbowałem je zamknąć ale jeszcze za mało umiejętności i za dużo strachu.
Zabrakło pół centymetra
Zabrakło pół centymetra
Virago 535 '88 -> Kawasaki ER-5 '03 -> ???
Awatar użytkownika
thomsonicus
Motocyklista
Posty: 116
Rejestracja: 12 cze 2011, 16:35
Imię: Pan
Miejscowość: Krasnystaw
Garnek: KBC VR1X Irid
Numer GG: 3534487
Kontakt:

Re: OPONY

Post autor: thomsonicus »

Pirelli Sport Demon na przodzie i tyle, w standardowym rozmiarze.
Obrazek

Opony raczej ze sportem i demonem niewiele mają wspólnego. Ogólnie mieszanka gumy jest taka że bardzo ciężko ją dobrze rozgrzać (nawet ciężej niż Battalax'y bt45). Przy zwykłej jeździe łapią może 40'C, po górskich winklach moooże 60'C. Po torze jeszcze nie testowałem, obstawiam że też będzie kiszka. na plus fakt że gdy są kompletnie zimne to trzymają całkiem wporzo (jak na nierozgrzane gumy). Opony raczej ustawione na długowieczność niż pewność prowadzenia. Przód nawet już po wstępnym rozgrzaniu dość szybko się uślizguje, ale nie traci kompletnie przyczepności. Nawet spokojnie jadąc po górkich winklach parę razy zostawiałem na asfalcie metrowe kreski po ślizgu przedniej opony. Nie wiem jaki mają przebieg, rocznikowo niby 3 lata, obstawiam że zrobiono na nich jakieś 10 000km; tył to już placek, przód jeszcze sporo bieżnika. Na mokrym całkiem OK, nawet zużyte nieźle odprowadzają wodę na boki.
W porównaniu do tych standardowych Battalax'ów (co w komplecie dają 45R) to opona bardziej śliska. Dość podobnie zachowywały mi się Heidenau K68 ale było je dużo łatwiej rozgrzać. Gdybym miał wybierać to wziąłbym Battalax'y, ale Demon na pewno lepszy niż wynalazki typu Duro, Mitas.
Niedługo wsadzę Arrowmaxy to napiszę po jakiejś trasie jak to jeździ.
Awatar użytkownika
Brok2000
Motocyklista
Posty: 195
Rejestracja: 07 wrz 2010, 23:49
Imię: Krzysiek
Miejscowość: ŁDZ
Lokalizacja: Łódź

Re: OPONY

Post autor: Brok2000 »

Mi pewien sprzedawca polecił continetala contitwist (czy coś takiego) - pisałem o nich w postach w innych tematach. Cena to około 200zł więc całkiem atrakcyjna i porównywalna do maxxisa, a podobno jakoś jest zdecydowanie, ale to zdecydowanie z dużo wyższej półki.
Testowałem ją osobiście w każdych warunkach, z wyjątkiem śniegu. W nocy, za dnia, w upale i deszczu i mix tego wszystkiego słownie w każdych warunkach. Oczywiście gdy było jakieś hipotetyczne niebezpieczeństwo wywrotki to unikałem testowania opony na pełnym gazie tylko zwalniałem do prędkości bezpiecznej i nie zaliczyłem żadnej wywrotki, ani nie było sytuacji gdy czułem się nie pewnie! Jedyna sytuacja gdy coś było nie tak to jak zatańczyła mi pupa na spojeniu starego asfaltu z łatą na dziurze - myślę, że każda opona by tak się zachowała. Oczywiście od razu odzyskałem panowanie nad motorem i wszystko wróciło do normy! Z całą pewnością i całą stanowczością polecam continetala jako opona w pełni godna zaufania i za rozsądną cenę!
piter3105
Motocyklista
Posty: 628
Rejestracja: 24 sty 2011, 18:19
Imię: Piotr
Miejscowość: Ciechanów/Wrocław
Plecak: Ania
Garnek: LS2
Motocykl: BMW R 1100 RT

Re: OPONY

Post autor: piter3105 »

O, ktoś w końcu tego twista przetestował;P Czyli jeśli diagnosta będzie mieć opory z przystawieniem pieczątki to wiadomo co zamawiać ;)
Awatar użytkownika
thomsonicus
Motocyklista
Posty: 116
Rejestracja: 12 cze 2011, 16:35
Imię: Pan
Miejscowość: Krasnystaw
Garnek: KBC VR1X Irid
Numer GG: 3534487
Kontakt:

Re: OPONY

Post autor: thomsonicus »

W Polsce to z wystającymi drutami przybijają, nawet ZZR400 widziałem jako 50ccm zarejestrowane (akurat dowód został zatrzymany). Dziki kraj dzikich diagnostów nieuków.
ODPOWIEDZ