OPONY

Wszelkie modyfikacje naszej Kawy ...

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

street_angel
Motorowerzysta
Posty: 57
Rejestracja: 05 lis 2011, 16:41
Imię: xxx
Miejscowość: xxx

Re: OPONY

Post autor: street_angel »

maxiis, continental contitwist, duro --> oscylują w tych samych cenach a jakość jest ich jest bardzo dobra ;)

PS. co do diagnostów - hmm ... u mnie gościu tylko sprawdził nr ramy i dziękuję dowidzenia 63zł nie moje 8-)
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
Dzióbek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 416
Rejestracja: 12 sty 2011, 23:36
Imię: Michał
Miejscowość: Kalisz
Plecak: Hania
Garnek: Nitro
Telefon: 511483837
Lokalizacja: Pawłówek k. Kalisza (WLKP)

Re: OPONY

Post autor: Dzióbek »

street_angel pisze:PS. co do diagnostów - hmm ... u mnie gościu tylko sprawdził nr ramy i dziękuję dowidzenia 63zł nie moje 8-)
A wiedział, gdzie jest numer ramy, czy trzeba mu było pokazać? :D
Jeżeli nie masz na utrzymaniu rodziny, nie grozi ci głód, nie jesteś Tutsi ani Hutu i te sprawy, to wystarczy, że odpowiesz sobie na jedno zajebiście, ale to zajebiście ważne pytanie - co lubię w życiu robić?...a potem zacznij to robić.
piter3105
Motocyklista
Posty: 628
Rejestracja: 24 sty 2011, 18:19
Imię: Piotr
Miejscowość: Ciechanów/Wrocław
Plecak: Ania
Garnek: LS2
Motocykl: BMW R 1100 RT

Re: OPONY

Post autor: piter3105 »

Mojego kolegę kiedyś właśnie pogonił za oponę w ER i udało mu się wyrwać za 80 zł z montażem 2 czy 3 letniego bridgestona (nowego) w jakimś zakładzie wulkanizacyjnym, samochodowym, no miał szczęście..Ale dobra bo robi się temat nie na temat.
janko1q1q
Rowerzysta
Posty: 30
Rejestracja: 03 mar 2012, 19:03
Miejscowość: Owsiszcze
Telefon: 513 019 562

Re: OPONY

Post autor: janko1q1q »

Zdecydowałem się na DURO :) dzisiaj ją kurier dostarczył i powiem że wygląda całkiem nieźle. Na przyszły tydzień jadę ją założyć, to napiszę coś więcej o tym jak się sprawuje..
kupiłem 140/70 :P
Awatar użytkownika
Wrath
Motocyklista
Posty: 120
Rejestracja: 02 lip 2011, 19:05
Imię: Bartosz
Miejscowość: Prabuty/Poznań
Plecak: F7
Garnek: Nitro NPSi

Re: OPONY

Post autor: Wrath »

Jeszcze moze a propos tego Maxxisa- mialem na tyl, teraz mam przednia od nich. Cena ok, jakosc tez spoko, trzyma nawierzchni bardzo ladnie.

Nie narzekam ogolnie, zwlaszcza za ta kase- same pozytywne zaskoczki.
piter3105
Motocyklista
Posty: 628
Rejestracja: 24 sty 2011, 18:19
Imię: Piotr
Miejscowość: Ciechanów/Wrocław
Plecak: Ania
Garnek: LS2
Motocykl: BMW R 1100 RT

Re: OPONY

Post autor: piter3105 »

Dokładnie. Ja wczoraj założyłem MAXXISA, bo stary się skończył i na prawdę dobrze się jeździ. Na przodzie mam HEIDENAU, a jestem ciekawy jak komplet maxxisów radzi sobie wspólnie. Miałem kupić DURO, ale trochę zniechęciło mnie to, że jest diagonalna, a nawet seryjne były radialne, ale w zasadzie na przodzie też mam diagonalną i jeździ. Przy okazji: jakie przebiegi robicie na jednej oponie(chodzi mi o tył) ?
janko1q1q
Rowerzysta
Posty: 30
Rejestracja: 03 mar 2012, 19:03
Miejscowość: Owsiszcze
Telefon: 513 019 562

Re: OPONY

Post autor: janko1q1q »

Na razie na nowych DURO zrobiłem ok 300 km na suchej nawierzchni i powiem, że spisują się całkiem nieźle. Także śmiało mogę je polecić innym użytkownikom :) na tyle jest założona 140/70... prezentuje się dużo lepiej, a prowadzenie nie zmieniło się wg. 130/70 :)
bez problemu można założyć szerszą :D
Awatar użytkownika
Blazej
Motorowerzysta
Posty: 72
Rejestracja: 11 maja 2012, 21:09
Imię: Błażej
Miejscowość: Gdańsk
Plecak: Brak
Numer GG: 2808647
Telefon: 502656799

Opony HEIDENAU

Post autor: Blazej »

Cześć, generalnie zauważyłem w mojej Kawie, że przednio koło lubi się ślizgać - początkowo myślałem że to łożysko główki ramy ale okazało się wymienione, więc moją uwagę przyciągnęły opony. Zacząłem się rozglądać w internecie i dotarłem do stronki z różnymi firmami. Moją uwagę oczywiście cenową przyciągnęły właśnie opony HEIDENAU. Próbowałem znaleźć coś na forum ale było więcej pytań niż odpowiedzi, więc myślę że taki post pomoże wielu użytkownikom w tym ciężkim wyborze. Więc chłopaki i dziewczyny - opisujcie swoje doświadczenia związane z tymi oponkami i czy warto to kupować czy nie ?
Obrazek
piter3105
Motocyklista
Posty: 628
Rejestracja: 24 sty 2011, 18:19
Imię: Piotr
Miejscowość: Ciechanów/Wrocław
Plecak: Ania
Garnek: LS2
Motocykl: BMW R 1100 RT

Re: OPONY

Post autor: piter3105 »

Wg mnie opony ta jest na prawdę w porządku. Na przodzie mam HEIDENAU k63, 8 czy 9-letniego. Często jak jeżdżę po pustych drogach lubię sobie poćwiczyć hamowanie awaryjne-w deszczu również. Nie zauważyłem żadnych złych tendencji. Co do ceny:cena na tył 130/70 17 K64 to 310 zł. Dla porównania pirelli MT79 329 zł, pirelli o klasę wyższa. Na przód 110/70-17 heidenau ok.250 zł, dla porównania metzeler me z4 267 zł i klasa najwyższa. Ja na tyle mam maxxisa, a miałem okazję przejechać się ER z bridgestonem-nie widziałem większej różnicy. Jeśli ER zostanie ze mną, na przód planuję zakupić DURO albo MAXXISA do kompletu. Heidenau bardzo wolno się zużywa (przynajmniej mój). Niby jeszcze ma trochę bieżnika, ale wiek mnie przeraża i myślę, że czas na zmianę.
pigwa
Motocyklista
Posty: 311
Rejestracja: 06 sty 2013, 15:55
Imię: Kamil
Miejscowość: Jarosław
Garnek: HJC RPHA 11 Plus
Motocykl: ZX6R
Kontakt:

Re: OPONY

Post autor: pigwa »

Ja kupiłem ER'eczkę w styczniu na nowiutkich gumach Michelin Michelin Pilot Activ 110/70-17 DOT04 (jeszcze z cyckami :D ) i na razie jeździłem na tyle co pogoda pozwoliła (ponad 100km) i opona wydaje się w porządku, nawet jak trochę wody było to nie czuć, że opona wilgotna, ale to moje pierwsze opony i motocykl więc, żadnego porównania nie mam :D

W Audi A3 mam Micheliny już ponad 4 lata (były nowiutkie przy kupnie) i do dziś się trzymają, zobaczymy jak będzie w motorze.
Kawasaki ER-5 ---> Kawasaki ZX6R 636 '05
Mój garaż! :)
Łona - ĄĘ
Marzeń się nie odkłada... To na marzenia się składa!
Pigwa
ODPOWIEDZ