Szyba

Wszelkie modyfikacje naszej Kawy ...

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

keteiz1
Oldmotocyklista
Posty: 544
Rejestracja: 29 sty 2011, 11:15
Imię: Krzysztof
Miejscowość: krk
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Szyba

Post autor: keteiz1 »

Bo przy szybkościach do 40 km./godz. z szybą się nic nie dzieje. A po co są te otwory w blachach szyby :?:
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
Kamil_HP
Motocyklista
Posty: 273
Rejestracja: 01 lip 2011, 18:28
Imię: Kamil
Miejscowość: Aleksandrów Łódzki
Motocykl: Yamaha FZ8 Fazer

Re: Szyba

Post autor: Kamil_HP »

Dziś wybrałem się na jazdę testową. Bacznie obserwowałem i stwierdzam, że do 160 nie ma problemu z obcieraniem o zegary. Na mój gust mogłaby być sztywniejsza, żeby nie wpadała w drgania poniżej średnich obrotów. Ogólnie nie jest najgorsza, dałem radę jechać 150 wyprostowany - co bez szyby było nierealne bez pochylenia nad bakiem.
ER-5 '07 --> SV650S '07 --> FZ8 Fazer'11
Awatar użytkownika
JMR
Motorowerzysta
Posty: 74
Rejestracja: 25 maja 2012, 22:06
Imię: JAREK
Miejscowość: Ostrów Mazowiecka
Plecak: ROBERT KUBICA
Garnek: HELD APACHE
Skype: NIE POSIADAM
Numer GG: 728024
Telefon: 788******

Re: Szyba

Post autor: JMR »

Witam mam zamiar zakupić szybę do mojego motorku.Została kwestia wyboru pomiędzy tymi szybami:
http://allegro.pl/szyba-puig-czarna-naj ... 66540.html
or
http://allegro.pl/szybka-owiewka-przyc- ... 30692.html
Moja kawa jest cała czarna nawet lampy i osłony chłodnicy,co byście doradzili co będzie praktyczniejsze,czytałem że czarna szyba zasłania część widoku(jak się położyć na baku)możecie zweryfikować te plotki i doradzić??
Bo góry mogą ustąpić i pagórki się zachwiać, ale miłość moja nie odstąpi od ciebie i nie zachwieje się moje przymierze pokoju,mówi Pan, który ma litość nad tobą.
(Iz 54,10)
Awatar użytkownika
Damiano
Motocyklista
Posty: 289
Rejestracja: 12 kwie 2012, 23:47
Imię: Damian
Miejscowość: Kraków / Nowa Huta
Garnek: HJC FG-15 Kynee
Telefon: 797873166
Motocykl: V strom DL 650

Re: Szyba

Post autor: Damiano »

hej
miałem taka czarna w jawie 350 i nie przeszkadzała, teraz w kawie mam prześwitująca i powiem Ci tak, na plasko na baku nie leżysz a z drugiej strony masz możliwość regulacji kąta położenia szybki :) kwestia czy zakupisz ta wyższa czy ta znormalizowana puig'a :)
Jawa350ts 89r. -->Kawasaki Er 5 02r. --->Suzuki Sv 650S 05r.--> Suzuki VStrom 650 06r. :>

Żyje się po to...by spełniać marzenia :>
Awatar użytkownika
Corr
Motocyklista
Posty: 697
Rejestracja: 21 maja 2012, 13:04
Imię: Adam
Miejscowość: Zabrze
Motocykl: Kawasaki ZX-6R 05'

Re: Szyba

Post autor: Corr »

Ja mam tą niższą, czarną. Rzeczywiście jak się położysz na baku to trochę zasłania, ale czy będziesz jeździł erką w "pozycji torowej"? :D
No i słońce nie jest problemem jeżeli chodzi o czytelność zegarów, chociaż ta przezroczysta przyciemniona też powinna dać radę.
Kawasaki Er5 99' -> Kawasaki ZX-6R 636 05'
Awatar użytkownika
jotto
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1115
Rejestracja: 03 sie 2011, 11:53
Imię: Marek
Miejscowość: Gdańsk
Motocykl: Africa Twin

Re: Szyba

Post autor: jotto »

dla mnie nie ma żadnej różnicy w widoczności czy szyba jest czy jej nie ma. Nie bardzo wiem, co ona ma Ci zasłaniać, a kładąc się na baku (przynajmniej ja) nie potrafię tak nisko głową zejść, żeby patrzeć przez szybkę
Obrazek
Awatar użytkownika
Kamil_HP
Motocyklista
Posty: 273
Rejestracja: 01 lip 2011, 18:28
Imię: Kamil
Miejscowość: Aleksandrów Łódzki
Motocykl: Yamaha FZ8 Fazer

Re: Szyba

Post autor: Kamil_HP »

Czarna jest ładniejsza, ale zasłania jeszcze ładniejsze kubki zegarów w naszych ERkach. Problem z widocznością może występować tylko przy maksymalnym pochyleniu. Ja czasami przy dużej prędkości patrzę przez szybkę, ale jest to pozycja na tyle niewygodna, że i tak się normalnie z tego nie korzysta.
ER-5 '07 --> SV650S '07 --> FZ8 Fazer'11
Awatar użytkownika
czaro85
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 438
Rejestracja: 28 mar 2012, 13:20
Imię: Cezary
Miejscowość: Maków Mazowiecki
Plecak: Agnieszka
Garnek: HJC FG-15
Numer GG: 5485371

Re: Szyba

Post autor: czaro85 »

Ja mam taką czarną i chętnie zamieniłbym na przezroczystą, czasami zdarza mi się zejść aż tak nisko że nie widzę drogi a zresztą zasłania kubki zegarów tak jak pisał Kamil_HP
Jak chcesz zobaczyć jak to wygląda na Er-ce to proszę bardzo:
download/file.php?id=739
Virago 535 '88 -> Kawasaki ER-5 '03 -> ???
Awatar użytkownika
JMR
Motorowerzysta
Posty: 74
Rejestracja: 25 maja 2012, 22:06
Imię: JAREK
Miejscowość: Ostrów Mazowiecka
Plecak: ROBERT KUBICA
Garnek: HELD APACHE
Skype: NIE POSIADAM
Numer GG: 728024
Telefon: 788******

Re: Szyba

Post autor: JMR »

OK dzięki za rady
Myślę że przyciemniana będzie ok(i do tego jest tańsza)Jak zakupię to opisze wrażenia z jazdy.
Pzdr
18.06.2012
Minęło trochę czasu i jestem zadowolony z szyby do 120 km/h spoko później wiadomo,myślę że warto wydać te 100zł i zakupić szybę ,na pewno będzie to procentować w trasie :D
Bo góry mogą ustąpić i pagórki się zachwiać, ale miłość moja nie odstąpi od ciebie i nie zachwieje się moje przymierze pokoju,mówi Pan, który ma litość nad tobą.
(Iz 54,10)
Awatar użytkownika
jejkujejku
Motocyklista
Posty: 164
Rejestracja: 19 mar 2012, 11:49
Imię: Piotr
Miejscowość: Warszawa
Plecak: Wożę Iwonkę :)
Garnek: SHARK
Skype: piotr.silarow
Numer GG: 2372615
Telefon: 506037745
Kontakt:

Re: Szyba

Post autor: jejkujejku »

Ja mam lekko przyciemnianą szybę MGG 47cm.
Jedyne co zauważam to że przy hamowaniu z większych prędkości wchodzi w dziwną wibrację która mnie denerwuje bo słyszę tą wibrację w całym kasku i nawet śpiewanie ... (o ile moje śpiewanie można nazwać śpiewaniem) nie zagłusza tego dźwięku.
Próbowałem dokręcać szybę na sztywno ale to nic nie daje ...

Pozatym taka duża szyba przy prędkości 150 wyłapuje każdy najmniejszy podmuch jak żagiel ... i robi się nie przyjemnie ... ale może właśnie tak ma być ... nie znam się ... w końcu początkujący jestem :)

Szyba kosztuje 400 zł z montażem ...

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ