Zimowanie motocykla

Naprawa, wymiana, konserwacja, po prostu pomoc ...

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

Awatar użytkownika
DeFi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2397
Rejestracja: 10 paź 2010, 20:25
Imię: Rafał
Miejscowość: Września
Plecak: Brak
Garnek: LS2
Numer GG: 9958743
Telefon: 783757397
Motocykl: Yamaha FJR 1300 '01
Lokalizacja: Września

Re: Zimowanie motocykla

Post autor: DeFi »

a uwierzysz że o czarnym kolorze myślałem 8-) dołożę do tego sety na czarno i będzie fajnie wyglądać :D

Robiłem sobie kiedyś symulację w photoshopie
custom1.jpg
Jeszcze lepiej by się prezentował z czarnym silnikiem, ale narazie nie ma potrzeby malować silnik :D
Obrazek
Kawasaki ER-5 '05 -> Kawasaki ZR-7 '00 ->Yamaha FJR 1300 '01
http://www.bikepics.com/members/defi/01fjr1300/
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
Theo
Rowerzysta
Posty: 40
Rejestracja: 14 paź 2011, 13:51
Imię: Amadeusz
Miejscowość: Starogard Gd.
Garnek: Schuberth
Numer GG: 2859295
Telefon: htcG1

Re: Zimowanie motocykla

Post autor: Theo »

tez myslalem o czarnym kolorze ale liepiej zeby bylo jak z fabryki, bo przy sprzedazy klient ktory sie zna na er5 moze sie czepiac tego. moje juz sa pomalowane i czekaja na motaz :) jutro mam zamiar sie za to zabrac. a potem zmiana koloru :D
Awatar użytkownika
Fryta
Motocyklista
Posty: 192
Rejestracja: 24 sty 2012, 14:07
Imię: Michał
Miejscowość: Warszawa
Plecak: Dorota
Garnek: jeden z 2 :) różnie
Numer GG: 1378431
Telefon: 504909145

Re: Zimowanie motocykla

Post autor: Fryta »

Miłosz pisze: ciekawy i fachowy, mój mechanik też jest za tym żeby zmieniać olej po sezonie, choć ja mój zmieniałem z 3 tys. temu i chyba dam sobie na luz tej zimy.

Pozdro
Jeśli tak mówi mechanik to go porostu zmień, olej zmienia sie po zimie dlatego ponieważ podczas zimy zwłaszcza jak trzymasz moto w nieogrzewanym garażu to mogą zbierać tam sie niewielkie ilości wody, a że nie jeździ sie wtedy dobre kilka m-cy dlatego po zimowaniu zmieniamy olej wraz z całym syfem któy pozostał w silniku po zimie...a to jest jeden pewnie z wielu powodów dlaczego zmienia sie olej właśnie przed sezonem a nie po...
łatwym potwierdzeniem wilgoci i wody w silniku po zimie jest często powstająca na okienku oleju mgiełka, która dopiero po odpaleniu często znika...
pozdr
Awatar użytkownika
radziorek15
Motocyklista
Posty: 550
Rejestracja: 10 lip 2011, 14:50
Imię: Radosław
Miejscowość: Białystok
Plecak: słowianka
Garnek: xr-1100 shoei
Numer GG: 9519818
Telefon: 693457668

Re: Zimowanie motocykla

Post autor: radziorek15 »

Olej jest hydrofobowy więc nie może siew nim zbierać woda, pozatym przepracowany olej zawiera w sobie szkodliwe produkty spalania takie jak chociażby siarka, która niszczy metalowe elementy silnika. A pozatym jak wymienisz przed zimą i założysz nowy filtr to nie wiem jakie syfy się mają zebrać w silniku. Mechanik Miłosza miał rację. U mnie żadnej mgiełki nie ma w okienku ;), a olej zmieniany przed zimą
er-5 + SV650S
piter3105
Motocyklista
Posty: 628
Rejestracja: 24 sty 2011, 18:19
Imię: Piotr
Miejscowość: Ciechanów/Wrocław
Plecak: Ania
Garnek: LS2
Motocykl: BMW R 1100 RT

Re: Zimowanie motocykla

Post autor: piter3105 »

U mnie też pojawia się mgiełka, w zasadzie w zeszłym sezonie przestraszyłem się, bo myślałem, że płyn chłodniczy przedostał się do oleju, ale na szczęście to po prostu efekt uzbierania się wody. Co do wymiany oleju jestem jednak za tym, żeby zmieniać po zimie. Poprzednia wymiana odbyła się przed zimą, a potem jednak okienko zaparowane było czyli jakaś wilgoć jest w środku. Co prawda motocykl przepaliłem raz może dwa zimową porą, co też nie wpłynęło pozytywnie. Już teraz się nauczyłem, żeby motocykla nie odpalać, kiedy czeka sobie w garażu ;)
KELGAR
Motocyklista
Posty: 352
Rejestracja: 02 paź 2011, 21:06
Imię: Mateusz
Miejscowość: Świdnica
Plecak: z książkami ^^
Garnek: Shark S600

Re: Zimowanie motocykla

Post autor: KELGAR »

Mam pytanko, generalnie moto stoi w garażu, tyle ze nie ocieplonym, wiec temperatura spada poniżej 0. Zauważyłem, że jak moto postoi kolo 2 tygodni, to jest problem z odpaleniem. Udaje sie, ale dopiero po zakręceniu 7, 8 razy. Czy to może byc sprawka świec, czy tego, że nie spuszczam paliwa z gaźnika??
Wszelkie propozycje mile widziane :)
street_angel
Motorowerzysta
Posty: 57
Rejestracja: 05 lis 2011, 16:41
Imię: xxx
Miejscowość: xxx

Re: Zimowanie motocykla

Post autor: street_angel »

w taką pogodę szkoda moto odpalać, u mnie w garażu jest/było -10*C odpuszczam odpalanie moto, jak zrobi się cieplej to wystawie na słoneczko, troszkę podgrzeje nagrzewnicą i potem odpale ;) szkoda aku i silnika ;)
Zieluchh
Motocyklista
Posty: 121
Rejestracja: 10 wrz 2010, 17:53
Imię: Bartek
Miejscowość: Zambrów
Plecak: żona -Ania
Numer GG: 3575206
Lokalizacja: Zambrów

Re: Zimowanie motocykla

Post autor: Zieluchh »

więcej szkody jak pożytku z odpalania motocykla zimą!! tym bardziej przy temperaturach ujemnych.
Żyj i daj żyć!
KELGAR
Motocyklista
Posty: 352
Rejestracja: 02 paź 2011, 21:06
Imię: Mateusz
Miejscowość: Świdnica
Plecak: z książkami ^^
Garnek: Shark S600

Re: Zimowanie motocykla

Post autor: KELGAR »

A to z jakiego względu? Silnik jak silnik, pracuje tak samo jak każdy inny benzyniak. Przy wtryskach trzeba go przepalac, przy gaźnikach różnie, bo jedni mówią żeby paliwo spuścić, inne, żebby tego nie robic
Awatar użytkownika
Kamyk
Administrator
Administrator
Posty: 3375
Rejestracja: 19 cze 2010, 19:07
Imię: Rafał
Miejscowość: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin
Plecak: Ewa
Garnek: Shoei XR-1000 / HJC
Skype: kaminski.rafal
Numer GG: 2697152
Motocykl: Testowy
Lokalizacja: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin

Re: Zimowanie motocykla

Post autor: Kamyk »

Rozne sa szkoly. I pewnie co kierowca to inna teoria. Ja sie posluchalem kolesi z portalu motogen i zalalem do pelna, wyjalem aku i nie "przepalam" maszyny. Do tego powinno sie podladowywac aku co jakis czas, chociaz ja tego nie robie. Ale trzymam go w cieplym mieszkaniu. Powinnienem zmienic olej, ale poczekam z tym do poczatku sezonu.

Kamyk
Er5 -> SV 650 K3 -> ST xtz 750 '89 + ...
ODPOWIEDZ