Wymiana napędu. (łańcucha)

Naprawa, wymiana, konserwacja, po prostu pomoc ...

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

Awatar użytkownika
Corr
Motocyklista
Posty: 697
Rejestracja: 21 maja 2012, 13:04
Imię: Adam
Miejscowość: Zabrze
Motocykl: Kawasaki ZX-6R 05'

Re: Wymiana napędu. (łańcucha)

Post autor: Corr »

Mój wahacz aż się prosi o lakierowanie, ale jak sobie pomyślę o tych wszystkich zapieczonych śrubach i ewentualnej rozbiórce wydechu(śruby od "klapki" go zamykającej w wahaczu są dosyć zjechane) to jednak wolę zakuwać łańcuch :lol:

No i znając mnie chciałbym od razu wrzucić amor Ohlinsa a i tak jestem już spłukany :rotfl: Miałem nadzieję, że napęd dłużej pociągnie niż 1 sezon od kupna(był strasznie zardzewiały, widać w środku też bo bardzo nierównomiernie się wyciągnął :( ) więc to był nieplanowany wydatek teraz :dol:
Kawasaki Er5 99' -> Kawasaki ZX-6R 636 05'
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
Kamyk
Administrator
Administrator
Posty: 3375
Rejestracja: 19 cze 2010, 19:07
Imię: Rafał
Miejscowość: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin
Plecak: Ewa
Garnek: Shoei XR-1000 / HJC
Skype: kaminski.rafal
Numer GG: 2697152
Motocykl: Testowy
Lokalizacja: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin

Re: Wymiana napędu. (łańcucha)

Post autor: Kamyk »

No niestety trzeba dbac. Jesli ktos wczesniej nie dbal to poszedl do piachu. Moj generalnie zaczal pekac ;) Tuleje w Albani sie posypaly :( Wiec konieczna zmiana. Ale zakladam Motooilera i tyle ;)

Kamyk
Er5 -> SV 650 K3 -> ST xtz 750 '89 + ...
Awatar użytkownika
jolja
Motocyklista
Posty: 202
Rejestracja: 23 lip 2014, 18:20
Imię: Jola
Miejscowość: Kraków
Garnek: LS2 Wolf

Re: Wymiana napędu. (łańcucha)

Post autor: jolja »

Odpowiadając wam ile kosztuje w serwisie - napęd plus wymiana kosztował mnie ok 4 stówek, nie pamiętam dokładnie, ale jakoś tak ;)
Kanc1erz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 07 kwie 2014, 08:58
Imię: Michał
Miejscowość: Ornontowice k/Gliwic
Garnek: Scorpion EXO-1200
Numer GG: 8278420
Motocykl: SV-650SF

Re: Wymiana napędu. (łańcucha)

Post autor: Kanc1erz »

Złoty łańcuch, czy standardowy? :P
ER-5 1998r. Od 07.04.2014r.
SV650S 2007r. Od 29.04.2018r.
Chętnie pomogę również w zakresie projektowania elektroniki oraz szeroko rozumianej informatyki i komputerów.
Awatar użytkownika
Corr
Motocyklista
Posty: 697
Rejestracja: 21 maja 2012, 13:04
Imię: Adam
Miejscowość: Zabrze
Motocykl: Kawasaki ZX-6R 05'

Re: Wymiana napędu. (łańcucha)

Post autor: Corr »

za kolor jest niewielka dopłata( w przypadku did i ek około 40 złotych), ważniejsze jaki to model i zębatki z jakiej firmy.

Gdyby mi zaoferowali napęd z wymianą za 400 to brałbym w ciemno :rotfl: , chcę dida zvmx złotego z zębatkami sunstar a koszt samych części to prawie 600 :lol: więc jak widzisz to nie jest to taki prosty temat ;)

Właśnie, ma ktoś u siebie DID VX2 ? jest to relatywnie nowy model, ale w necie jest sporo negatywnych opinii o nim, dlatego obecnie DID nie ma tzw. średniej półki bo vx2 nie warto kupować, ktoś może potwierdzić albo zaprzeczyć? ;)
Kawasaki Er5 99' -> Kawasaki ZX-6R 636 05'
Awatar użytkownika
Kamyk
Administrator
Administrator
Posty: 3375
Rejestracja: 19 cze 2010, 19:07
Imię: Rafał
Miejscowość: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin
Plecak: Ewa
Garnek: Shoei XR-1000 / HJC
Skype: kaminski.rafal
Numer GG: 2697152
Motocykl: Testowy
Lokalizacja: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin

Re: Wymiana napędu. (łańcucha)

Post autor: Kamyk »

W SV-ce mialem DID-a najbardziej wzmacnianego i zebatki SunStar-a niestety tak jak pisze Corr cena nepedu do rzad 600-650zl. Ja do Dzika wymieniam na DID-a oraz rowniez na Sunstara i musze sie szykowac na dobre 700-800zl. No ale niestety. Mam nadzieje, ze dobre 20tys z nim zrobie a nawet wiecej.

Kamyk
Er5 -> SV 650 K3 -> ST xtz 750 '89 + ...
Awatar użytkownika
jolja
Motocyklista
Posty: 202
Rejestracja: 23 lip 2014, 18:20
Imię: Jola
Miejscowość: Kraków
Garnek: LS2 Wolf

Re: Wymiana napędu. (łańcucha)

Post autor: jolja »

Ja mogę sprawdzić jak będę w domu co mam, ale kosztował mnie coś pod 3 stówki. Także sama wymiana strasznie droga nie jest ;) Przy następnej zmianie napędu, czy w Ernim czy w czymś innym na pewno bardziej posiedzę w temacie, tu wzięłam w ciemno to co mi dali :D
Kanc1erz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 07 kwie 2014, 08:58
Imię: Michał
Miejscowość: Ornontowice k/Gliwic
Garnek: Scorpion EXO-1200
Numer GG: 8278420
Motocykl: SV-650SF

Re: Wymiana napędu. (łańcucha)

Post autor: Kanc1erz »

Swoją drogą kojarzycie zębatki SUPERSPROX?
Znalazłem ciekawy napęd, a dość drogi jednak.. http://allegro.pl/naped-did-zloty-super ... 06757.html


EDIT: Zdaje się, że popełniłem fo-pa :D Okazuje się to jedna z najlepszych firm :D Rzekomo zębatki przeżywają dwa łańcuchy nawet.
ER-5 1998r. Od 07.04.2014r.
SV650S 2007r. Od 29.04.2018r.
Chętnie pomogę również w zakresie projektowania elektroniki oraz szeroko rozumianej informatyki i komputerów.
Awatar użytkownika
Corr
Motocyklista
Posty: 697
Rejestracja: 21 maja 2012, 13:04
Imię: Adam
Miejscowość: Zabrze
Motocykl: Kawasaki ZX-6R 05'

Re: Wymiana napędu. (łańcucha)

Post autor: Corr »

Kanc1erz pisze:Rzekomo zębatki przeżywają dwa łańcuchy nawet.
tylna zębatka Supersprox kosztuje 230 złotych a z JT 80 złotych, więc nawet pomijając to, że zawsze powinno się zmieniać cały komplet to się nie opłaca :lol: Niedawno miałem tą zębatkę w rękach i jest dosyć ciężka(wbrew zapewnieniom producenta), ważyła sporo więcej od całego aluminiowego odpowiednika(niestety nie miałem do porównania stalowej zębatki, ale sądzę, że ważą podobnie) więc jedyny plus to bajerancki wygląd :D
Obrazek
no i jak widać nie jest taka niezniszczalna :lol: starcie z trochę zdłubanym zx10r ;) tutaj cały temat http://www.zx-10r.net/forum/showthread.php?t=112324
Kawasaki Er5 99' -> Kawasaki ZX-6R 636 05'
marcin_92
Rowerzysta
Posty: 49
Rejestracja: 02 lis 2013, 17:05
Imię: Marcin
Miejscowość: Kraków
Garnek: HJC IS-17
Kontakt:

Re: Wymiana napędu. (łańcucha)

Post autor: marcin_92 »

Cześć :)

Przymierzam się do zmiany napędu u siebie i postanowiłem to zrobić sam. Napęd już leży na biurku i teraz jeszcze chce kupić zakuwarkę. Ktoś wcześniej w tym temacie zadawał pytanie jaką kupić ale linki do allegro już dawno wygasły dlatego też zadam to pytanie ponownie, tym razem mam nadzieje że zostanie dla potomnych :D

Poniżej wklejam zdjęcia z allegro z krótkim opisem sprzedającego (żeby ktoś kto będzie to czytał za pół roku nie natknął się tylko na nieaktywne linki).

Propozycja 1:
Zakuwarka za 50 zł
Zakuwarka za 50 zł
Opis: ZAKUWARKA ŁAŃCUCHOWA, DO ŁAŃCUCHÓW NAPĘDOWYCH MARKI CHOHO.
ZASTOSOWANIE ZAKUWARKI TO: MOTOCYKLE CROSS, ENDURO, OFF-ROAD,
ŚCIGACZ, NAKED, CHOPPER, MOTOROWERY ORAZ QUADY ATV Z ŁAŃCUCHAMI OD 420 DO 530 ITP.
KOMPATYBILNOŚĆ Z ŁAŃCUCHAMI O SYGNATURZE 420, 428, 520, 525, 530
W ZESTAWIE 2 ZAPASOWE BOLCE WCISKAJĄCE
Cena: 50 zł


Propozycja 2:
Zakuwarka za 75 zł
Zakuwarka za 75 zł
Opis: Nitownica łańcuchów motocyklowych zakuwarka.
Uniwersalny przyrząd do zakuwania i rozkuwania łańcuchów w rozmiarach do 630.
Może być stosowany do wszelkich typów łańcuchów zarówno napędowych jak i np. łańcuchów rozrządu.
Cena: 75 zł


Propozycja 3:
Zakuwarka za 90 zł
Zakuwarka za 90 zł
90zł.jpg (1.56 KiB) Przejrzano 9982 razy
Opis:Przedmiotem aukcji jest zakuwarka łańcuchów motocyklowych DID oraz innych firm 420, 520, 525, 530 ZM i VX.
Zakuwarka wykonana jest ze stali, dwie sruby z gwintem M16. Trzpień do rozkuwania oraz trzpień do zakuwania o podwyższonej twardości.
Zakuwarka bardzo mocna
Cena: 90 zł


Propozycja 4:
Zakuwarka za 140 zł fot 1
Zakuwarka za 140 zł fot 1
Zakuwarka za 140 zł fot 2
Zakuwarka za 140 zł fot 2
Opis: Przedmiotem aukcji jest nowe urządzenie do skuwania łańcuchów motocyklowych.
Przedmiot wykonany i obrobiony technologią CNC.
Twardość końcówek: HRC 45
Sposób użycia: Wystarczy dokręcać śrubę aż do zaciśnięcia ogniwa łańcucha między śrubą a kowadełkiem, dokręcając trzeba wprasować sworzeń w ogniwo łańcucha.
Cena: 140 zł

Są też droższe zakuwarki, ale tych nie biorę pod uwagę bo raczej nie będę tego używał na codzień, a nie chciałbym przepłacać za coś czego użyje max kilka razy :)
ODPOWIEDZ