problem z odpaleniem

Naprawa, wymiana, konserwacja, po prostu pomoc ...

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

kawasakier5
Podawacz śrubek
Posty: 2
Rejestracja: 29 sie 2011, 22:42
Miejscowość: kraków

problem z odpaleniem

Post autor: kawasakier5 »

witam
odpalałem er po dłuższej przerwie (5 mies.), odpalił w miarę normalnie, pochodził chwilę też normalnie i zgasł. Jako że było mało paliwa to ustawiłem kranik na res oraz chwile także na pr (trochę pokombinowałem). Moto jednak nie chciało odpalić. Dolałem więc paliwa, doładowałem akumulator i próbowałem dalej, z wielkim trudem odpalił, bez ssania i z manetką na ok. 3/4 otwartą, jednak nie miał wolnych obrotów, dość mocno kopcił i prychał po czym po ok. 2 minutach zgasł. Wymieniłem więc świece na nowe (iskra cały czas jest i była), wymiana świec trochę jakby pomogła, dziś znowu po odpaleniu (oczywiście tylko z podkręconą manetką, inaczej nie odpali) pochodził z 3 minuty i zgasł.
Podejrzewam coś z paliwem, może go zalewa ?może syfy z baku pociągło ? jutro wyczyszczę kranik.


Proszę o pomoc.
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
DeFi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2397
Rejestracja: 10 paź 2010, 20:25
Imię: Rafał
Miejscowość: Września
Plecak: Brak
Garnek: LS2
Numer GG: 9958743
Telefon: 783757397
Motocykl: Yamaha FJR 1300 '01
Lokalizacja: Września

Re: problem z odpaleniem

Post autor: DeFi »

a regulacje gaźnika kiedy robiłeś ? Może zaworek iglicowy przepuszcza
Obrazek
Kawasaki ER-5 '05 -> Kawasaki ZR-7 '00 ->Yamaha FJR 1300 '01
http://www.bikepics.com/members/defi/01fjr1300/
kawasakier5
Podawacz śrubek
Posty: 2
Rejestracja: 29 sie 2011, 22:42
Miejscowość: kraków

Re: problem z odpaleniem

Post autor: kawasakier5 »

dzisiaj postaram się sprawdzic kranik i zaworek iglicowy, może na rezerwie jakiś syf pod niego podszedł, upuszczę też trochę oleju to zobaczymy czy nie ma w nim paliwa.

-- 31 Sie 2011, 08:35 --

moto jednak zalane, wyszło ponad 6 litrów olejo-benzyny :) kranik w środku czysty, ale co jakieś 3 sekundy uleci z niego kropla, nie wiem czy tak ma być czy ma nie ulecieć ani kropla, gaźnik dziś będzie wyczyszczony, bo zaworek iglicowy musiał przepuszczać
Awatar użytkownika
DeFi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2397
Rejestracja: 10 paź 2010, 20:25
Imię: Rafał
Miejscowość: Września
Plecak: Brak
Garnek: LS2
Numer GG: 9958743
Telefon: 783757397
Motocykl: Yamaha FJR 1300 '01
Lokalizacja: Września

Re: problem z odpaleniem

Post autor: DeFi »

Nie powinno nic lecieć. Kranik ma membranę podciśnieniową, i pod wpływem ciśnienia z gaźnika owa membrana przepuszcza paliwo.

Skoro zalany, to masz dwie możliwości. Kranik albo zaworek iglicowy. jeżeli u ciebie kranik delikatnie przepuszcza to obstawiałbym nawet obie możliwości naraz :)

Jeżeli nie rozbierałeś jeszcze nigdy gaźników to zaworków iglicowych sam nie wymienisz.
Obrazek
Kawasaki ER-5 '05 -> Kawasaki ZR-7 '00 ->Yamaha FJR 1300 '01
http://www.bikepics.com/members/defi/01fjr1300/
ODPOWIEDZ