Regulacja sprzęgła???

Naprawa, wymiana, konserwacja, po prostu pomoc ...

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

Awatar użytkownika
mare36ks
Motocyklista
Posty: 175
Rejestracja: 17 lip 2011, 17:09
Imię: Marek
Miejscowość: Sulejówek
Numer GG: 6377445

Re: Regulacja sprzęgła???

Post autor: mare36ks »

podobny objaw mialem kiedys w koreanskim rumaku o nazwie hyosung, zastanawialem sie czy to nie raczej wina oleju w skrzyni. bo na cieplo pewnei hula bez problemu?
ja na to poczatkowo mialem 2 rady: albo poczekac az sie troche silnik nagrzeje albo poprostu przed odpaleniem poprzepychac kawaleczek moto do przodu i do tylu az sie tarcze rozlacza
Nie jestem zły, po prostu nie jestem dobry.
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
Ero-5
Rowerzysta
Posty: 45
Rejestracja: 02 sie 2011, 20:28
Imię: Eryk
Miejscowość: Koszalin
Plecak: Wolę bez
Garnek: Czarny matowy nolan
Telefon: 514094334

Re: Regulacja sprzęgła???

Post autor: Ero-5 »

Włożyłem nowe tarcze, sprężyny i linkę - zero szarpania.
Goszek
Podawacz śrubek
Posty: 11
Rejestracja: 31 maja 2013, 09:21
Imię: Gośka
Miejscowość: Włocławek

Re: Regulacja sprzęgła???

Post autor: Goszek »

Podpinam się pod ten temat i prosze o wyrozumiałośc :oops: bo dopiero zaczynam swoja przygode z moto ... i padło akurat na er5 :) czy ta śruba do regulacji sprzęgła jest aż tak niezbędna? bo przeoczyłam to podczas oglądania motocykla i zamiast tej oryginalnej z cyframi mam jakąs zwykła... czy musze ja wymienić?
Awatar użytkownika
Ero-5
Rowerzysta
Posty: 45
Rejestracja: 02 sie 2011, 20:28
Imię: Eryk
Miejscowość: Koszalin
Plecak: Wolę bez
Garnek: Czarny matowy nolan
Telefon: 514094334

Re: Regulacja sprzęgła???

Post autor: Ero-5 »

Z cyframi to prawdopodobnie chodzi Ci o pokretlo do regulacji polozenia klamki sprzegla - mozesz nia sobie oddalic lub przyblizyc klamke. Jezeli nie masz problemu z wciskaniem sprzegla, to chyba nie jest Ci potrzebna.
Jesli jednak chodzi o srobe do naciagu linki sprzegla (u mnie na zdjeciu zlota) to ta moglaby Ci sie za jakis czas przydac :)
Pozdrawiam!
Załączniki
IMAG0059.jpg
Goszek
Podawacz śrubek
Posty: 11
Rejestracja: 31 maja 2013, 09:21
Imię: Gośka
Miejscowość: Włocławek

Re: Regulacja sprzęgła???

Post autor: Goszek »

Pisałam juz ze jestem poczatkująca? :mrgreen: heheh Dziekuje BARDZO za odpowiedz jestem w trakcie szukania jakiejs literatury z której bede mogła sie dokształcić troche o budowie motocykli wiec jak mi sie uda nie bede juz zadawac banalnych pytań :P :mrgreen:
Awatar użytkownika
pawel9937
Podawacz śrubek
Posty: 13
Rejestracja: 08 mar 2013, 01:21
Imię: Paweł
Miejscowość: Białystok
Garnek: Astone GTB

Re: Regulacja sprzęgła???

Post autor: pawel9937 »

Jeżeli chodzi o literaturę to najlepsza będzie serwisówka do er5.
http://forum.kawasaki-er5.pl/viewtopic.php?f=10&t=12
pigwa
Motocyklista
Posty: 311
Rejestracja: 06 sty 2013, 15:55
Imię: Kamil
Miejscowość: Jarosław
Garnek: HJC RPHA 11 Plus
Motocykl: ZX6R
Kontakt:

Re: Regulacja sprzęgła???

Post autor: pigwa »

Podepnę się do pytania :)
Również stawiam moją Kawę na nóżkę centralną i zapinam jedynkę, trzymam sprzęgło koło się obraca mimo iż tyle co wróciłem z przejażdżki (ok 35-40 km) więc silnik jest ciepły, a olej rzadki. Mimo to koło się kręci, powoli bo powoli, ale się kręci. Zatrzymuje je nogą bez trudu, ale gdy tylko zabiorę nogę koło znów zaczyna się obracać. Poza tym przy wrzucaniu pierwszego biegu czasami słychać metaliczny dźwięk, wiem że to normalne, ale ten dźwięk czasami brzmi inaczej niż ten normalny. Czasami nawet przy wrzucaniu drugiego biegu tak się zdarzy, że słychać metaliczny dźwięk.
Dodam też, że przy klamce sprzęgła śrubka jest wkręcona na maxa, czyli sprzęgło najluźniej (o ile dobrze na to patrzę), a łopatka od sprzęgła po prawej stronie silnika ma odległość od końca linki 4,7cm i po wyciśnięciu ta odległość skraca się do 4,1cm czyli 6mm. W manualu znalazłem również, żeby zmierzyć szczelinę między dźwignią, a uchwytem dźwigni i ma ona wynosić "Standard: 2 ∼ 3 mm (0.08 ∼ 0.12 in.)", a u mnie jest 5mm (mierzyłem od klamki puszczonej całkowicie, do momentu w którym sprzęgło zaczyna łapać, chyba tak się to mierzy :evil: ). W sumie motocykl nie szarpie przy wrzucaniu jedynki, ale jest ten odgłos i teraz jeszcze sprawdziłem to koło i już sam nie wiem czy ruszać to czy lepiej zostawić.
Chodzi o te odległości:
bez tytułu.jpeg
Kawasaki ER-5 ---> Kawasaki ZX6R 636 '05
Mój garaż! :)
Łona - ĄĘ
Marzeń się nie odkłada... To na marzenia się składa!
Pigwa
Awatar użytkownika
Miłosz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1303
Rejestracja: 29 kwie 2011, 22:57
Imię: Miłosz
Miejscowość: Plewiska/Poznań
Plecak: Monika
Garnek: HJC
Numer GG: 3369519
Motocykl: Gsf 1200N K5

Re: Regulacja sprzęgła???

Post autor: Miłosz »

Na szybko odp. na pierwszą część - sprzęgło się skleja - normalna sprawa - poszukaj w historii wpisów.
ODPOWIEDZ