Regulacje zaworów na płytkach

Naprawa, wymiana, konserwacja, po prostu pomoc ...

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

Awatar użytkownika
DeFi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2397
Rejestracja: 10 paź 2010, 20:25
Imię: Rafał
Miejscowość: Września
Plecak: Brak
Garnek: LS2
Numer GG: 9958743
Telefon: 783757397
Motocykl: Yamaha FJR 1300 '01
Lokalizacja: Września

Regulacje zaworów na płytkach

Post autor: DeFi »

Siemka. Temat trochę nie dotyczy ER-5 dlatego napisałem go w HydePark.

Może ktoś mi napisać, jak wygląda sprawa regulacji zaworów na płytkach ?
Bo tak się zastanawiam nad przyszłym moto i dostrzegłem że zarówno SV 650, ZR7, CB 600 (Hornet) i FZS 600 mają regulacje zaworów płytkową.
Koszt płytki to ok 30 zł a zaworów jest 16 co daje nie mały koszt samych płytek (SV ma 8). A dochodzi to tego koszt robocizny mechanika.
Rozumiem że płytki wymienia się jak już luz wykracza poza skalę podaną w serwisówce.
W przypadku płytek dobrym sposobem byłoby kupowanie jednej płytki co miesiąc. 30 zł na miesiąc to niewielki wydatek.

Spośród teoretycznych przyszłych motongów jedynie Bandit ma regulację na śrubkach.
Obrazek
Kawasaki ER-5 '05 -> Kawasaki ZR-7 '00 ->Yamaha FJR 1300 '01
http://www.bikepics.com/members/defi/01fjr1300/
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
arthurr
Motocyklista
Posty: 106
Rejestracja: 27 lip 2011, 10:59
Imię: Artur
Miejscowość: Orzesze/ Górny Śląsk
Garnek: schuberth C3
Numer GG: 4312693
Kontakt:

Re: Regulacje zaworów na płytkach

Post autor: arthurr »

widzę że długo, długo nikt, to może ja:
regulacja na płytkach wcale nie musi być tak kosztowna jak myślisz. Na pewno po pomiarze wyjdzie, że nie wszystkie zawory są do regulacji (procedura jest taka że najpierw mierzysz wszystkie zawory silnika a później mieszasz płytkami na tych które mają niewłaściwe luzy). Czasem własciwe luzy da się uzyskać zamieniając płytki. Następny sposób to wyszukanie średnicowo zgodnych zamienników z samochodów - dla przykładu - do wielu starszych motocykli yamaha (miałem FJ1100) pasują płytki od silnika forda bodajże 1,2. Na koniec - jeśli przyjdzie kupić 2-3 płytki typowo do modelu - to już taki wydatek można przeżyć.

P.S. Regulacja płytkami jest trwalsza, bo nie ma newralgicznych połączeń które od drgań mogą się luzować/ zaciskać

P.S.2 w poniedziałek oddaję moje moto na regulację zaworów... mam ich 20 z baaardzo ciężkim dojściem do pokrywy - koszt jaki mi zaproponowano - 400 zl... zrobię bo nie mam pojecia kiedy były robione a przynajmniej raz za mojej kadencji z tym moto zwyczajnie wypada to zrobić ;)

P.S.3 zakup jednej płytki na miesiąc to niedobry pomysł chyba że rozbierzesz moto, pomierzysz luzy, zdemontujesz płytki na tych które nie będą pasować, i okreslisz jakiej grubości płytki potrzebujesz ;) płytki są w bardzo wielu grubościach i w ciemno nie jesteś w stanie przewidzieć jakich będziesz potrzebował ;)
ODPOWIEDZ