Wymiana oleju

Naprawa, wymiana, konserwacja, po prostu pomoc ...

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

Mattii
Rowerzysta
Posty: 27
Rejestracja: 15 lip 2011, 21:08
Miejscowość: Maszewo
Plecak: brak :)
Garnek: Nolan
Numer GG: 6982489

Re: Wymiana oleju

Post autor: Mattii »

Poszukaj warsztatu, który ma ogrzewanie na przepracowany olej. Raczej chętnie przyjmą każdą ilość ;)
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Wolf
Motocyklista
Posty: 144
Rejestracja: 05 gru 2010, 23:22
Lokalizacja: Brodowo koło Środy Wielkopolskiej

Re: Wymiana oleju

Post autor: Wolf »

Po pierwsze primo:jak wam się poci uszczelka pod pokrywą zaworową to znaczy że oleju jest trochę za dużo...starsza generacja nie miała odpowietrzenia z odmy i często pociła się pod uszczelką jak oleju było ponad stan(ja się przyznam że sam leję więcej i niekiedy się poci ale wiem ze wypoci nadmiar i będzie dobrze...)
Po drugie:ja polecam metodę wymiany filtra co roku...15zł więcej ale za to mamy czyściutki olej a tak jak mamy stary filtr to brudzi nowy olej(teoria jest taka że filter zatrzymuje syf ale zawsze się trafią jakieś mikrony które się z niego wypłuczą.....
I po trzecie:olej szkodzi na środowisko więc jak go gdzieś zutylizujecie w glebę to się lepiej tym nie chwalić... :rotfl: a tak na poważnie to warsztaty powinny je bez problemu od was odebrać(jeśli nie będą chcieli to znaczy że sami coś kombinują..)ja stary olej zlewam do beczki i w razie potrzeby zakonserwowania czegoś puszczam go w obieg... :twisted:
[color=#0040FF]BRACI SIĘ NIE TRACI-to hasło powinno łączyć wszystkich motocyklistów!!!!! :)[/color]
piter3105
Motocyklista
Posty: 628
Rejestracja: 24 sty 2011, 18:19
Imię: Piotr
Miejscowość: Ciechanów/Wrocław
Plecak: Ania
Garnek: LS2
Motocykl: BMW R 1100 RT

Re: Wymiana oleju

Post autor: piter3105 »

Co do oleju pytał ktoś czy można wlać orlenowski? Jak najbardziej, parametry są zgodne z takimi jakie powinny być w motocyklu, a więc nie ma przeciwwskazań. Sam miałem na dolewkę jakiś czas orlenowski, ponieważ nie wiedziałem co było wcześniej wlewane,a teraz mam motocyklowy FUCHS 20W50.
Filipo
Motorowerzysta
Posty: 96
Rejestracja: 30 sty 2012, 10:45
Imię: Filip
Miejscowość: Poznań
Plecak: Campus :)
Garnek: Uvex Ps400s
Numer GG: 3277759

Re: Wymiana oleju

Post autor: Filipo »

W moim przypadku po kupnie moto wymieniłem olej na Castrol power 1 racing 10w50, olej syntetyczny. Wcześniejszy właściciel używał takiego oleju i żadnych wycieków czy niepokojących objawów nie ma. Za bańkę 4l na alledrogo z przesyłką trzeba zapłacić 120 zł, więc tragedii nie ma.
Awatar użytkownika
DeFi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2397
Rejestracja: 10 paź 2010, 20:25
Imię: Rafał
Miejscowość: Września
Plecak: Brak
Garnek: LS2
Numer GG: 9958743
Telefon: 783757397
Motocykl: Yamaha FJR 1300 '01
Lokalizacja: Września

Re: Wymiana oleju

Post autor: DeFi »

Filipo: który rocznik masz swojej kawy że jeszcze na syntetycznym śmigasz ? Ja mam 2005 i zalewam go półsyntetykiem. Co prawda nie miałem żadnej informacji jaki olej był wlewany zanim kupiłem kawę (import z Francji) i wolałem nie ryzykować syntetykiem i wypłukaniem silnika w przypadku gdy był wcześniej półsyntetyk.

Z drugiej strony jeżeli wiesz że zawsze był wlewany syntetyk to lepiej jak najdłużesz używać syntetyka (chyba zdrowszy dla silnika)
Obrazek
Kawasaki ER-5 '05 -> Kawasaki ZR-7 '00 ->Yamaha FJR 1300 '01
http://www.bikepics.com/members/defi/01fjr1300/
Filipo
Motorowerzysta
Posty: 96
Rejestracja: 30 sty 2012, 10:45
Imię: Filip
Miejscowość: Poznań
Plecak: Campus :)
Garnek: Uvex Ps400s
Numer GG: 3277759

Re: Wymiana oleju

Post autor: Filipo »

DeFi rocznik mam skromny, bo 99:) Ale moto ma udokumentowany przebieg 24tkm, w Polsce przez 4 lata zrobił 3tkm na oleju syntetycznym, wcześniej(w Belgii) też latała na syntetyku. Tak więc nie będę zmieniał, na półsyntetyk jeśli nie ma niepokojących objawów.
kondziu4
Motocyklista
Posty: 185
Rejestracja: 02 gru 2011, 09:13
Imię: Konrad
Miejscowość: Mrągowo
Numer GG: 10192881

Re: Wymiana oleju

Post autor: kondziu4 »

Masz rację, w ogóle przechodzenie z przebiegiem na gorszy olej, nie jest według mnie dobre. Silnik w Er5 to nie silnik od jakiegoś ciągnika, że są wycieki itp, więc zmiana raczej nie jest uzasadniona, skoro dobrze na nim pracuje.
Awatar użytkownika
Kamil_HP
Motocyklista
Posty: 273
Rejestracja: 01 lip 2011, 18:28
Imię: Kamil
Miejscowość: Aleksandrów Łódzki
Plecak: Dorota
Motocykl: Krossy Vento, Level

Re: Wymiana oleju

Post autor: Kamil_HP »

Aukcja z kluczem do wymiany filtrów oleju http://allegro.pl/klucz-do-filtrow-olej ... 10212.html
ER-5 '07 --> SV650S '07 --> w planach KTM
Awatar użytkownika
DeFi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2397
Rejestracja: 10 paź 2010, 20:25
Imię: Rafał
Miejscowość: Września
Plecak: Brak
Garnek: LS2
Numer GG: 9958743
Telefon: 783757397
Motocykl: Yamaha FJR 1300 '01
Lokalizacja: Września

Re: Wymiana oleju

Post autor: DeFi »

Kamil, daruj sobie ten klucz. Mam takowy i do niczego się nie nadaje. Klucz ślizga mi się po filtrze.
Obrazek
Kawasaki ER-5 '05 -> Kawasaki ZR-7 '00 ->Yamaha FJR 1300 '01
http://www.bikepics.com/members/defi/01fjr1300/
piter3105
Motocyklista
Posty: 628
Rejestracja: 24 sty 2011, 18:19
Imię: Piotr
Miejscowość: Ciechanów/Wrocław
Plecak: Ania
Garnek: LS2
Motocykl: BMW R 1100 RT

Re: Wymiana oleju

Post autor: piter3105 »

Ja odkręcam i dokręcam ręką. Chyba, że zassie się mocno to śrubokrętem i idzie. Zamiast tego klucza wolę kupić nowy filtr, a jeśli już klucz to lepiej łańcuchowy, nada się i do innych filtrów.
ODPOWIEDZ