Wał się nie obraca

Naprawa, wymiana, konserwacja, po prostu pomoc ...

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

margonista
Podawacz śrubek
Posty: 1
Rejestracja: 22 lis 2017, 08:15
Miejscowość: Olecko
Plecak: Dziewczyna
Garnek: Rpha 10Plus

Wał się nie obraca

Post autor: margonista »

Cześć moja Erka od pewnego czasu straciła moc słabe przyspieszanie i mały C-Max ok120,więc zabrałem się za zawory.Dodam do tego to że Kawa chodziła do samego końca.Podczas chęci ustawiania zaworów odkręciłem śrubkę od magneta ale od razu zakręciłem ja w przeciwną stronę zegara.Ale problem polega na tym że wał nie chce się obracać.Ani ręczni,ani rozrusznikiem jest tylko takie tykanie.Zdejmując dekiel lewy nic zepsutego tam nie zauważyłem.Po za tym zdziwił mnie olej pod pokrywą.Pytanie jest takie czy olej pod pokrywą iskrownika jest normalnie czy coś zostało uszkodzone?(Bo nie wydaje mi się że tak powinno być)No i ten wał się nie obraca.Mogli byście mi coś poradzić/doradzić.Wdzięczny był za pomoc /Pozdrawiam Krzysiek z mazur
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Kanc1erz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 07 kwie 2014, 08:58
Imię: Michał
Miejscowość: Ornontowice k/Gliwic
Garnek: Scorpion EXO-1200
Numer GG: 8278420
Motocykl: SV-650SF

Re: Wał się nie obraca

Post autor: Kanc1erz »

Teoretycznie oleju nie powinno tam być, ale jakieś śladowe ilości zazwyczaj się przedostają. Jeżeli nie umiesz obrócić wałem pomimo tego, ze nie ma wkręconych świec, tzn. że masz najprawdopodobniej zatarty silnik lub zablokowaną skrzynię biegów. Naciśnij kilkanaście razy sprzęgło - i spróbuj jeszcze raz. Tylne koło obraca się swobodnie?
ER-5 1998r. Od 07.04.2014r.
SV650S 2007r. Od 29.04.2018r.
Chętnie pomogę również w zakresie projektowania elektroniki oraz szeroko rozumianej informatyki i komputerów.
ODPOWIEDZ