Problem z odpaleniem. Pomocy

Naprawa, wymiana, konserwacja, po prostu pomoc ...

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

xaki
Podawacz śrubek
Posty: 5
Rejestracja: 27 kwie 2011, 20:04
Miejscowość: Waszawa
Plecak: czasami
Garnek: Caberg
Skype: brak

Re: Problem z odpaleniem. Pomocy

Post autor: xaki »

Kacza blaszka,
Mam ten sam problem :( podjechałem dzisiaj do sklepu i jakie było moje zdziwienie jak odpalając usłyszałem tylko "klik", przygasły kontrolki i to był koniec imprezy :(
Dzielnie na parkingu sklepowym rozebrałem pół moto, przeczyściłem styki, sprawdziłem bezpieczniki i udało się... odpalić na pych :( (na szczęście była górka)
Do domu miałem jakieś 30 km i przejechałem 29 km 900 m jak zgasł i musiałem go dopchać :(
Zaraz spróbuję podpiąć aku od samochodu i zobaczymy, mam tylko nadzieję, że nic nie eksploduje :(

jak macie inne rady to będę mega wdzięczny

Pozdrawiam

aaaa no i najważniejsze :) to mój pierwszy post więc miło wszystkich poznać :)
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
DeFi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2397
Rejestracja: 10 paź 2010, 20:25
Imię: Rafał
Miejscowość: Września
Plecak: Brak
Garnek: LS2
Numer GG: 9958743
Telefon: 783757397
Motocykl: Yamaha FJR 1300 '01
Lokalizacja: Września

Re: Problem z odpaleniem. Pomocy

Post autor: DeFi »

Ja ostatnio zauważyłem dziwną przypadłość mojej ERki.
Dwa razy mi się zdarzyło, że chcę ją odpalić a ona jedynie kręci rozrusznikiem i nie chce załapać. Próbowałem nawet zalać gaźniki (PRI) ale nawet to nie pomagało. Przy którejś z kolei próbie odpaliła. Potem odpalała na dotyk.
Dzisiaj była powtórka. Przyjechałem z trasy (jakieś 100 km) i ustawiłem moto pod domem. Później krótka przejażdżka po mieście i odstawiłem ją na ogród. Po godzinie z ciekawości chciałem ją odpalić i ni ch**a. Znowu chwila zabawy z wciskaniem startera i odpaliła. Zaraz rozbebeszyłem pół motora, przejrzałem wszelkie styki, kostki, bezpieczniki i inne duperelki. Zajrzałem do airboxa ale sucho było. Złożyłem w całość i odstawiłem. Zobaczymy czy dalej coś się będzie działo
Obrazek
Kawasaki ER-5 '05 -> Kawasaki ZR-7 '00 ->Yamaha FJR 1300 '01
http://www.bikepics.com/members/defi/01fjr1300/
Szczęka
Motorowerzysta
Posty: 77
Rejestracja: 13 lis 2010, 06:43

Re: Problem z odpaleniem. Pomocy

Post autor: Szczęka »

Mojej także się zdarzyło dwa, czy trzy razy focha strzelić. Ostatnim razem, gdy zgasiłem ją pod domem po powrocie z przejażdżki i po kilku minutach próbowałem zapalić, mogłem sobie kręcić i kręcić rozrusznikiem. Operowanie kranikiem także na nic się zdało. Zrezygnowany postanowiłem już dopchać ją te dwieście metrów na garaż. W połowie drogi nacisnąłem z ciekawości starter i od razu zapaliła. O co jej chodzi? Nie mam pojęcia. Normalnie pali z dotyku za każdym razem.
Awatar użytkownika
DeFi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2397
Rejestracja: 10 paź 2010, 20:25
Imię: Rafał
Miejscowość: Września
Plecak: Brak
Garnek: LS2
Numer GG: 9958743
Telefon: 783757397
Motocykl: Yamaha FJR 1300 '01
Lokalizacja: Września

Re: Problem z odpaleniem. Pomocy

Post autor: DeFi »

Więc nie jestem sam :)
Podpytam się swojego mechanika. Zna trochę te silniki więc może wie dlaczego ERka strzela focha
Obrazek
Kawasaki ER-5 '05 -> Kawasaki ZR-7 '00 ->Yamaha FJR 1300 '01
http://www.bikepics.com/members/defi/01fjr1300/
Awatar użytkownika
Pinio
Motocyklista
Posty: 274
Rejestracja: 14 kwie 2011, 22:15
Miejscowość: Łuków
Plecak: Piękna kobieta;)
Numer GG: 7955778
Lokalizacja: Łuków

Re: Problem z odpaleniem. Pomocy

Post autor: Pinio »

W takim razie ja dziś mam lepszy problem;] Pomyślałem sobie wczoraj że zabiore swoją dziewczynę pod miasto w piękny słoneczny dzien nad wodę. Dojechaliśmy pod samo bajorko, mała pogawędka na moście. (Obok Erki zaparkowało 2 skuterzystów małolatów swoje sprzety) Podchodze do moto wsiadam z dziewczyną. Moto odpalił na dotyk. Wrzucam 1 popuszczam powoli sprzęgło dodaje gazu a tu obroty szybko do zera i zdechł..... następna próba i to samo. Z 10 razy próbowałem i gasł za każdym. ( juz mi się głupio zrobiło przy tych skuterach;p) mieliłem go na luzie dobre 5 minut, strzelił ze 2 razy z wydechu aż w końcu o dziwo ruszył;d. Wieczorem chciałem podjechac na zakupy do TESCO i znowu to samo. Myślałem że po nocy mu przejdzie ale dziś rano znowu ten sam problem......... Jakieś sugestie?
Obrazek
Kawasaki Er5 '03 --> Kawasaki ZX6r 636 '02
Awatar użytkownika
DeFi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2397
Rejestracja: 10 paź 2010, 20:25
Imię: Rafał
Miejscowość: Września
Plecak: Brak
Garnek: LS2
Numer GG: 9958743
Telefon: 783757397
Motocykl: Yamaha FJR 1300 '01
Lokalizacja: Września

Re: Problem z odpaleniem. Pomocy

Post autor: DeFi »

Może czujnik bocznej nóżki się zabrudził. Opisane objawy są takie same jakbyś chciał ruszyć z rozłożoną nóżką
Obrazek
Kawasaki ER-5 '05 -> Kawasaki ZR-7 '00 ->Yamaha FJR 1300 '01
http://www.bikepics.com/members/defi/01fjr1300/
Awatar użytkownika
Pinio
Motocyklista
Posty: 274
Rejestracja: 14 kwie 2011, 22:15
Miejscowość: Łuków
Plecak: Piękna kobieta;)
Numer GG: 7955778
Lokalizacja: Łuków

Re: Problem z odpaleniem. Pomocy

Post autor: Pinio »

Na to nie wpadłem. Ale skoro rusza dopiero po rozgrzaniu. Pojechałem do mechanika i stwierdził że możliwe że tarcze sprzęgłą się skleiły i trzeba wymienić olej.
Obrazek
Kawasaki Er5 '03 --> Kawasaki ZX6r 636 '02
Awatar użytkownika
DeFi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2397
Rejestracja: 10 paź 2010, 20:25
Imię: Rafał
Miejscowość: Września
Plecak: Brak
Garnek: LS2
Numer GG: 9958743
Telefon: 783757397
Motocykl: Yamaha FJR 1300 '01
Lokalizacja: Września

Re: Problem z odpaleniem. Pomocy

Post autor: DeFi »

a kiedy ostatnio zmieniałeś olej ?
Wydaje mi się, że gdyby się skleiły tarcze sprzęgła, to raczej działałoby to tak, jakbyś wogule biegu nie wbił (znaczy nie gasłby)
ja obstawiam nóżkę.
Postaw moto na centralce, rozłóż boczną nóżkę, odpal moto. Wciśnij palcem czujnik nóżki i wbij bieg. Jak nie zgaśnie to masz winowajcę :)
Obrazek
Kawasaki ER-5 '05 -> Kawasaki ZR-7 '00 ->Yamaha FJR 1300 '01
http://www.bikepics.com/members/defi/01fjr1300/
Awatar użytkownika
Pinio
Motocyklista
Posty: 274
Rejestracja: 14 kwie 2011, 22:15
Miejscowość: Łuków
Plecak: Piękna kobieta;)
Numer GG: 7955778
Lokalizacja: Łuków

Re: Problem z odpaleniem. Pomocy

Post autor: Pinio »

Narazie nie wcisnę gdyż moto stoi u znajomego mechanika no ale dzieki za podpowiedz. Moto kupiłem jakieś 2 miechy temu sprowadzony z Francji i olej nie był wymieniany. Ale wiesz gdyby to była wina nóżki to nie trzeba było by go rozgrzewać żeby ruszył. Dopiero zaczynam zabawe z motocyklami wiec narazię się uczę i cieszę się ze trafiłęm na to forum. Dużo się z tąd jak narazie dowiedziałem i wiem że mopgę liczyć na WASZĄ pomoc;)

-- 09 Maj 2011, 18:42 --

Mechanik twierdził że pwodów może być i tysiąc. Ale że 2 najbardziej możliwymi to sklejone na zimnym silniku tarcze sprzęgła lub zapchane gaźniki i moto nie dostaje wystarczająco benzyny bo coś się tam zapchało, nie ma ciągu i gaśnie.
Obrazek
Kawasaki Er5 '03 --> Kawasaki ZX6r 636 '02
ODPOWIEDZ