Problem z uciekajacym paliwem.

Naprawa, wymiana, konserwacja, po prostu pomoc ...

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

Ewcia
Rowerzysta
Posty: 34
Rejestracja: 27 paź 2016, 16:55
Imię: Ewelina
Miejscowość: Rzeszòw
Garnek: HJC CS15
Motocykl: Kawasaki er 5

Problem z uciekajacym paliwem.

Post autor: Ewcia »

Cześć, mam nadzieję,ze mi ktoś pomoże mały problem z uciekającym paliwem. Moto stoi w garażu po dwóch dniach zauważyłam uciekajace paliwo mimo ustawienia na kraniku ON. Co może być przyczyną? Podajcie wszystkie możliwe powody będę sprawdzać. Powiem jeszcze,ze bak paliwa schodzi szybko w czasie jazdy a to nie mozilwe ,zd takie duże spalanie mam... Czy paliwo ucieksza szybciej w czasie jazdy przez powód podany wczesniej? Dzięki z gory za odpowiedz.
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Kanc1erz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 07 kwie 2014, 08:58
Imię: Michał
Miejscowość: Ornontowice k/Gliwic
Garnek: Scorpion EXO-1200
Numer GG: 8278420
Motocykl: SV-650SF

Re: Problem z uciekajacym paliwem.

Post autor: Kanc1erz »

Ewcia pisze:Cześć, mam nadzieję,ze mi ktoś pomoże mały problem z uciekającym paliwem. Moto stoi w garażu po dwóch dniach zauważyłam uciekajace paliwo mimo ustawienia na kraniku ON. Co może być przyczyną? Podajcie wszystkie możliwe powody będę sprawdzać. Powiem jeszcze,ze bak paliwa schodzi szybko w czasie jazdy a to nie mozilwe ,zd takie duże spalanie mam... Czy paliwo ucieksza szybciej w czasie jazdy przez powód podany wczesniej? Dzięki z gory za odpowiedz.
Uciekające paliwo z w jakim sensie? Masz mokrą plamę w garażu po całonocnym staniu? Rośnie Ci poziom oleju w silniku? Czy po prostu dużo Ci pali? Dużo, czyli ile? :) Erka nie powinna palić więcej niż 5litrów podczas spokojnej jazdy.
Generalnie rzecz biorąc po kupnie ER-ki należy sprawdzić szczelność kranika i zaworków iglicowych i w razie czego wymienić membranę w kraniku i ww. zaworki. Koszt niewielki, powinnaś zmieścić się w 100zł za obie części (zaworki kupiłem za około 40zł kpl, a membranę za 50zł na allegro, jakie kupić - wystarczy wpisać w forumową wyszukiwarkę i wszystko sobie znajdziesz, w tym moje posty na ten temat :))
Wymiana membrany lub sprawdzenie jej szczelności to nie jest duża filozofia, co do zaworków - to już lepiej oddać komuś, kto się na tym zna.
Jakbyś miała jakieś pytania jeszcze, to śmiało napisz, to postaramy się pomóc.
ER-5 1998r. Od 07.04.2014r.
SV650S 2007r. Od 29.04.2018r.
Chętnie pomogę również w zakresie projektowania elektroniki oraz szeroko rozumianej informatyki i komputerów.
Ewcia
Rowerzysta
Posty: 34
Rejestracja: 27 paź 2016, 16:55
Imię: Ewelina
Miejscowość: Rzeszòw
Garnek: HJC CS15
Motocykl: Kawasaki er 5

Re: Problem z uciekajacym paliwem.

Post autor: Ewcia »

Mam mokrą plamę na ziemi z paliwa. Paliwo mi ucieka spod zaworu rezerwy i właśnie nie wiem co może być przyczyna? Może to uszczelka wsumnie nie trzyma... Dzięki za odpowiedz. No a pali 6l/100km noi spokojnie jeździe nie gonie go. Chętnie zergne na Twoje posty i przejade się do mechanika skoro tak mi radzisz...
Kanc1erz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 07 kwie 2014, 08:58
Imię: Michał
Miejscowość: Ornontowice k/Gliwic
Garnek: Scorpion EXO-1200
Numer GG: 8278420
Motocykl: SV-650SF

Re: Problem z uciekajacym paliwem.

Post autor: Kanc1erz »

Ewcia pisze:Mam mokrą plamę na ziemi z paliwa. Paliwo mi ucieka spod zaworu rezerwy i właśnie nie wiem co może być przyczyna? Może to uszczelka wsumnie nie trzyma... Dzięki za odpowiedz. No a pali 6l/100km noi spokojnie jeździe nie gonie go. Chętnie zergne na Twoje posty i przejade się do mechanika skoro tak mi radzisz...
Sprawdź stan oleju, jeżeli jest ponad max, to bym unikał jeżdżenia, bo może się okazać, że masz pomieszane paliwo z olejem w misce olejowej, a to może potencjalnie zaszkodzić jednostce napędowej.
ER-5 1998r. Od 07.04.2014r.
SV650S 2007r. Od 29.04.2018r.
Chętnie pomogę również w zakresie projektowania elektroniki oraz szeroko rozumianej informatyki i komputerów.
ODPOWIEDZ