Motocykl nie odpala

Naprawa, wymiana, konserwacja, po prostu pomoc ...

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

batq
Podawacz śrubek
Posty: 5
Rejestracja: 30 sie 2016, 14:22
Miejscowość: Romania

Motocykl nie odpala

Post autor: batq »

Cześć,

Postanowiłem napisać tutaj posta, ponieważ potrzebuję pomocy odnośnie mojego ER-5. Mieszkam w Rumunii i jest tu dość ciepły klimat, więc tymbardziej dla mnie problemem, który mam jest dziwny. Ale do rzeczy.

Mój motocykl nie odpala rano. Wymieniłem świece i kable, bo myślałem że w tym tkwi problem, ale jednak nie. Konkretnie, to wygląda to tak, że rano próbuję odpalić sobie motocykl i nie odpala, rozrusznik kręci, akumulator jest nowy i wszystko z nim OK. Najciekawsze jest to, że jeżeli włączę zapłon, nacisnę na sprzęgło, wrzucę pierwszy bieg i przechnę dosłownie kawałek motocykl, to odpala, jednak na zimnym silniku obroty trochę falują, choć to chyba normalne?

Wstępnie udało mi się obwinić źle ustawiony pasek, jednak nie wiem, czy mam rację? Co jeszcze może być przyczyną takiego zachowania?

Dziękuję z góry za pomoc.
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
Miłosz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1303
Rejestracja: 29 kwie 2011, 22:57
Imię: Miłosz
Miejscowość: Plewiska/Poznań
Plecak: Monika
Garnek: HJC
Numer GG: 3369519
Motocykl: Gsf 1200N K5

Re: Motocykl nie odpala

Post autor: Miłosz »

Może głupie, a ssania używasz? Jak już odpali i pojeździsz trochę to potem odpala? Tylko rano ten problem?
batq
Podawacz śrubek
Posty: 5
Rejestracja: 30 sie 2016, 14:22
Miejscowość: Romania

Re: Motocykl nie odpala

Post autor: batq »

Tak, używam ssania przy odpalaniu. Bardzo dobre pytanie. Ostatnio byłem na nim z dziewczyną w Serbii oraz na Węgrzech i po trasie, gdy motocykl stał jedynie 3-4 godziny, to później odpalał bez żadnego problemu na tzw. strzał. Ten problem występuje, gdy motocykl stoi dłużej, czyli w moim przypadku głównie rano, gdy chcę jechać do pracy i występuje on cały czas, nie jest tylko jednorazowy.
Awatar użytkownika
Miłosz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1303
Rejestracja: 29 kwie 2011, 22:57
Imię: Miłosz
Miejscowość: Plewiska/Poznań
Plecak: Monika
Garnek: HJC
Numer GG: 3369519
Motocykl: Gsf 1200N K5

Re: Motocykl nie odpala

Post autor: Miłosz »

Na poje coś z dopływem paliwa. Kranik masz na ON?

W międzyczasie zachęcam do lektury i korzystania z wyszukiwarki http://forum.kawasaki-er5.pl/search.php ... nie+odpala
batq
Podawacz śrubek
Posty: 5
Rejestracja: 30 sie 2016, 14:22
Miejscowość: Romania

Re: Motocykl nie odpala

Post autor: batq »

Kranik mam oczywiście w pozycji ON, próbowałem też przekręcić go w pozycję REST i zarówno na jednym, jak i na drugim zachowuje się tak samo. Ale to możliwe, żeby po nagrzaniu się i przejechaniu chociaż 15min. problem znikał?

P.S. - wyszukiwarki używałem już wcześniej, sam jestem moderatorem dużego forum ;) jednak nic na dokładnie taki sam temat nie znalazłe.
Rafał
Motocyklista
Posty: 161
Rejestracja: 31 maja 2014, 14:49
Imię: Rafał
Miejscowość: Cc B-100
Garnek: HJC-HQ1

Re: Motocykl nie odpala

Post autor: Rafał »

Spierdziela Ci paliwo z gaźnika prawdopodobnie, zmień przewody paliwowe i podciśnienia, sprawdź czy gdzieś nie jest wilgotno przy gaźniku
Awatar użytkownika
urbansan
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 600
Rejestracja: 24 mar 2011, 09:43
Imię: Urban
Miejscowość: Wa-wa
Plecak: Panna Urbanna :D
Garnek: RPHA 10+
Motocykl: SV1000
Lokalizacja: Wa-wa

Re: Motocykl nie odpala

Post autor: urbansan »

2 czynniki wchodza w gre: czas lub temperatura. Temperature latwo aktualnie sprawdzic w Rumunii. Ostatnio cierpialem tam na 35 w cieniu. Jezeli po calym dniu stania w takiej temperaturze nie odpala - to temperatura odpada.

Tez obstawiam, ze paliwo gdzies sie zatyka... ale to przepchniecie motocykla na 1dynce. Jakies to bez sensu. Brzmi jak czujka stopki, jakis problem ze stykami.
Virago 535 '93 -> kawa er-5 '02 -> hornet 900 '04 -> SV1000s '03
Awatar użytkownika
joker440
Motorowerzysta
Posty: 78
Rejestracja: 10 lip 2014, 15:47
Imię: Artur
Miejscowość: Warszawa
Plecak: Kasia
Telefon: 507644159

Re: Motocykl nie odpala

Post autor: joker440 »

przed odpaleniem przekręć na kilka sekund w pozycje pri i zobacz czy wtedy będzie odpalal
batq
Podawacz śrubek
Posty: 5
Rejestracja: 30 sie 2016, 14:22
Miejscowość: Romania

Re: Motocykl nie odpala

Post autor: batq »

Koledzy, bardzo dziękuję Wam za odpowiedzi.

@joker440, w jaki sposób to zrobić? Rozumiem, że to na tym kraniku gdzie jest ON i RES? Czy po przekręceniu na PRI i odczekaniu chwili mam dać na ON i dopiero odpalać, czy odpalić w tej pozycji i dopiero potem, jeśli ewentualnie odpali, przekręcić na PRI?
Kanc1erz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 07 kwie 2014, 08:58
Imię: Michał
Miejscowość: Ornontowice k/Gliwic
Garnek: Scorpion EXO-1200
Numer GG: 8278420
Motocykl: SV-650SF

Re: Motocykl nie odpala

Post autor: Kanc1erz »

batq pisze:Koledzy, bardzo dziękuję Wam za odpowiedzi.

@joker440, w jaki sposób to zrobić? Rozumiem, że to na tym kraniku gdzie jest ON i RES? Czy po przekręceniu na PRI i odczekaniu chwili mam dać na ON i dopiero odpalać, czy odpalić w tej pozycji i dopiero potem, jeśli ewentualnie odpali, przekręcić na PRI?
Przekręć na PRI na 10sekund, a potem na ON lub RES i odpal. Choć w zasadzie nie ma to większego znaczenia, o ile nie zapomnisz przekręcić z powrotem na ON lub RES.
ER-5 1998r. Od 07.04.2014r.
SV650S 2007r. Od 29.04.2018r.
Chętnie pomogę również w zakresie projektowania elektroniki oraz szeroko rozumianej informatyki i komputerów.
ODPOWIEDZ