Motocykl nie odpala

Naprawa, wymiana, konserwacja, po prostu pomoc ...

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

Awatar użytkownika
Miłosz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1303
Rejestracja: 29 kwie 2011, 22:57
Imię: Miłosz
Miejscowość: Plewiska/Poznań
Plecak: Monika
Garnek: HJC
Numer GG: 3369519
Motocykl: Gsf 1200N K5

Re: Motocykl nie odpala

Post autor: Miłosz »

Raz jak miałem erkę zostawiłem na priv chyba na miesiąc ;)
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Kanc1erz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 07 kwie 2014, 08:58
Imię: Michał
Miejscowość: Ornontowice k/Gliwic
Garnek: Scorpion EXO-1200
Numer GG: 8278420
Motocykl: SV-650SF

Re: Motocykl nie odpala

Post autor: Kanc1erz »

Miłosz pisze:Raz jak miałem erkę zostawiłem na priv chyba na miesiąc ;)
Ja też mogę tak zostawić bez żadnych konsekwencji :) Jestem pewny za te zaworki, sam wymieniałem, sam je kontrolowałem kilka miesięcy temu :P
Ale jeżeli kolega - autor ma kłopot z ER, to ta również może mieć kłopoty z zaworkami, czyli nie ryzykowałbym :P
ER-5 1998r. Od 07.04.2014r.
SV650S 2007r. Od 29.04.2018r.
Chętnie pomogę również w zakresie projektowania elektroniki oraz szeroko rozumianej informatyki i komputerów.
batq
Podawacz śrubek
Posty: 5
Rejestracja: 30 sie 2016, 14:22
Miejscowość: Romania

Re: Motocykl nie odpala

Post autor: batq »

Koledzy,

Stała się rzecz niespodziewana przeze mnie. Po zostawienie motocykla na około minutę w pozycji PRIV i następnym przekręceniu w pozycję ON moja Kawa odpaliła! WOW! Czyli wychodzi na to, że problem jest z gaznikiem bądź kablami? Tak się cieszę, że udało się to ustalić.

Muszę więc rozwiązać ten problem, a do tego kupić nowe kierunkowskazy z tyłu, bo kompletnie nie działają, te kable są poprzerywane i muszę to wymienic. Oprócz tego mam jeszcze problem z niedziałającym stopem przy tylnim hamulcu, ruszalem ta linka i wtedy działa.
Awatar użytkownika
Miłosz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1303
Rejestracja: 29 kwie 2011, 22:57
Imię: Miłosz
Miejscowość: Plewiska/Poznań
Plecak: Monika
Garnek: HJC
Numer GG: 3369519
Motocykl: Gsf 1200N K5

Re: Motocykl nie odpala

Post autor: Miłosz »

Paliwo nie dochodzi, chyba przez ten kranik.
Z tego co pamiętam to kierunki na tył są łatwe do nabycia i pasują z innych modeli.
Ten hamulec to czujnik przeczysc i spryskiwacze wd40
Kanc1erz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 07 kwie 2014, 08:58
Imię: Michał
Miejscowość: Ornontowice k/Gliwic
Garnek: Scorpion EXO-1200
Numer GG: 8278420
Motocykl: SV-650SF

Re: Motocykl nie odpala

Post autor: Kanc1erz »

batq pisze:Koledzy,

Stała się rzecz niespodziewana przeze mnie. Po zostawienie motocykla na około minutę w pozycji PRIV i następnym przekręceniu w pozycję ON moja Kawa odpaliła! WOW! Czyli wychodzi na to, że problem jest z gaznikiem bądź kablami? Tak się cieszę, że udało się to ustalić.

Muszę więc rozwiązać ten problem, a do tego kupić nowe kierunkowskazy z tyłu, bo kompletnie nie działają, te kable są poprzerywane i muszę to wymienic. Oprócz tego mam jeszcze problem z niedziałającym stopem przy tylnim hamulcu, ruszalem ta linka i wtedy działa.
Zestaw naprawczy kranika to koszt 40zł, wymiana banalna, gdzieś w którymś temacie nawet pisałem, który kupiłem i który działa, najprawdopodobniej z jakiejś Yamahy Virago (poszukaj). Sprawdź najpierw, czy nie masz popękanego przewodu podciśnienia - wtedy nie "załącza" on kranika. To przewód biegnący od kranika do kanału dolotowego lewego. Jest średnicy 4mm (pozostałe węże biegnące z/do kranika do 6mm).

Jak nie znajdziesz kierunków z er5 to poszukaj z ZX9 lub ZX6 - moim zdaniem wyglądają znacznie zgrabniej :)
Przewody łatwo się prowadzi, tylko pamiętaj, aby je ładnie zabezpieczyć (złączki) :)
ER-5 1998r. Od 07.04.2014r.
SV650S 2007r. Od 29.04.2018r.
Chętnie pomogę również w zakresie projektowania elektroniki oraz szeroko rozumianej informatyki i komputerów.
ODPOWIEDZ