zwarcie przy odpalaniu

Naprawa, wymiana, konserwacja, po prostu pomoc ...

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

filip9286
Podawacz śrubek
Posty: 14
Rejestracja: 07 lis 2015, 12:18
Miejscowość: Białystok
Garnek: shark

zwarcie przy odpalaniu

Post autor: filip9286 »

Witam wszystkich. Mam taki problem dzisiaj po czyszczeniu łańcucha postanowiłem odpalić kasię aby trochę się przejechać. Wczoraj odpaliła za 3 razem a dzisiaj były jakieś cuda. Link na yt -> https://www.youtube.com/watch?v=SZgmcc3 ... e=youtu.be Przed odpalaniem akumulator pokazywał 12.53 V po tej próbie odpalenia było 12.20. Postanowiłem że wezmę aku z auta o podpiąłem na kable do aku który siedzi w kasi i odpaliła za 2 razem. Zabrałem kable, pochodziła z 15 minut, podczas pracy na śrubkach w aku było 14,5 V. Zgasiłem motocykl i spróbowałem odpalić jeszcze raz i powtórka tego co jest na filmiku. A wczoraj pracowała też gdzieś z 20 minut, zgasiłem, odczekałem jakieś 10 minut i bez problemu odpaliła.
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Rafał
Motocyklista
Posty: 161
Rejestracja: 31 maja 2014, 14:49
Imię: Rafał
Miejscowość: Cc B-100
Garnek: HJC-HQ1

Re: zwarcie przy odpalaniu

Post autor: Rafał »

Aku za słabe i cewka strzela, ew. cewka walnięta ;)
filip9286
Podawacz śrubek
Posty: 14
Rejestracja: 07 lis 2015, 12:18
Miejscowość: Białystok
Garnek: shark

Re: zwarcie przy odpalaniu

Post autor: filip9286 »

a jak sprawdzić czy cewka jest uszkodzona czy cała ?
Rafał
Motocyklista
Posty: 161
Rejestracja: 31 maja 2014, 14:49
Imię: Rafał
Miejscowość: Cc B-100
Garnek: HJC-HQ1

Re: zwarcie przy odpalaniu

Post autor: Rafał »

Nie mam pojęcia, jak ja nie byłem pewny to kupiłem używke na allegro za kilka dyszek :p i smiga ;)
JanuszMOTO
Rowerzysta
Posty: 48
Rejestracja: 07 gru 2015, 22:36
Imię: Janusz
Miejscowość: rybnik
Plecak: Justyna
Garnek: LS2

Re: zwarcie przy odpalaniu

Post autor: JanuszMOTO »

sprawdz czy jest naladowany aku miernikiem uniwersalnym ona sa do 10A a aku jest wlasnie 10Ah.
sprawdz jak swieca swiatla jak slabo to aku rozladowane wtedy naladuj aku bo daje za slaby prad.
laduj prostownikiem pradem 1Ah przez 10h jak jest bardzo rozladowany a jak nie to z 5 godzin pradem 1Ah a jak nie to przekaznik rozrusznika czy jak to tam zwac cewka.
piter3105
Motocyklista
Posty: 628
Rejestracja: 24 sty 2011, 18:19
Imię: Piotr
Miejscowość: Ciechanów/Wrocław
Plecak: Ania
Garnek: LS2
Motocykl: BMW R 1100 RT

Re: zwarcie przy odpalaniu

Post autor: piter3105 »

Nie żadna cewka strzela tylko przekaźnik. Przyczyna najprostsza z możliwych: walnięty akumulator lub słabe połączenie, np. na klemach. Po pierwsze sprawdź właśnie klemy. Jeśli w akumulatorze masz dostęp do celi to spróbuj dolać wody demineralizowanej (oczywiście jeśli masz akumulator kwasowy) i naładować. Najlepiej małym prądem, a przez dłuższy czas (nawiasem mówiąc, jednostka prądu to A, a nie Ah :P).
JanuszMOTO Nie wiem jak sprawdzasz miernikiem czy akumulator jest naładowany, ale ja sprawdzam po prostu napięcie na zaciskach akumulatora i nie bardzo wiem co ma się do miernika pojemność akumulatora ;) Takim samym uniwersanym miernikiem sprawdzałem baterie AA i akumulator od ciągnika 120 Ah.
Kanc1erz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 07 kwie 2014, 08:58
Imię: Michał
Miejscowość: Ornontowice k/Gliwic
Garnek: Scorpion EXO-1200
Numer GG: 8278420
Motocykl: SV-650SF

Re: zwarcie przy odpalaniu

Post autor: Kanc1erz »

piter3105 pisze:Nie żadna cewka strzela tylko przekaźnik. Przyczyna najprostsza z możliwych: walnięty akumulator lub słabe połączenie, np. na klemach. Po pierwsze sprawdź właśnie klemy. Jeśli w akumulatorze masz dostęp do celi to spróbuj dolać wody demineralizowanej (oczywiście jeśli masz akumulator kwasowy) i naładować. Najlepiej małym prądem, a przez dłuższy czas (nawiasem mówiąc, jednostka prądu to A, a nie Ah :P).
JanuszMOTO Nie wiem jak sprawdzasz miernikiem czy akumulator jest naładowany, ale ja sprawdzam po prostu napięcie na zaciskach akumulatora i nie bardzo wiem co ma się do miernika pojemność akumulatora ;) Takim samym uniwersanym miernikiem sprawdzałem baterie AA i akumulator od ciągnika 120 Ah.
No i prawidłowo.
Sprawny, w pełni naładowany akumulator powinien mieć npaięcie >12.8V, W normalnym użytkowaniu nie powinien mieć <12.5V. Poniżej 12V - tylko dobry prostownik albo wymiana na nowy.
ER-5 1998r. Od 07.04.2014r.
SV650S 2007r. Od 29.04.2018r.
Chętnie pomogę również w zakresie projektowania elektroniki oraz szeroko rozumianej informatyki i komputerów.
JanuszMOTO
Rowerzysta
Posty: 48
Rejestracja: 07 gru 2015, 22:36
Imię: Janusz
Miejscowość: rybnik
Plecak: Justyna
Garnek: LS2

Re: zwarcie przy odpalaniu

Post autor: JanuszMOTO »

sorry za pomylke z tymi amperami laduj pradem jedenego ampera a nie amperogodziny:)
mozna tez tak jak piszecie sprawdzic napiecie na zaciskach one musi miec jakas ustalona warotsc do akulatora w pelni naladowanego tak jak pisze kanc1erz

pozdro panowie ide zagrzac go bo stal kilka dni :P
filip9286
Podawacz śrubek
Posty: 14
Rejestracja: 07 lis 2015, 12:18
Miejscowość: Białystok
Garnek: shark

Re: zwarcie przy odpalaniu

Post autor: filip9286 »

sory że tak późno ale nie miałem gotówki na jakie kolwiek naprawy i wymiana akumulatora na nowy rozwiązała wszystkie problemy pali na dotyk
ODPOWIEDZ