Po czyszczeniu gaźników ciężko schodzi z obrotów.

Naprawa, wymiana, konserwacja, po prostu pomoc ...

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

Awatar użytkownika
Miszczur
Podawacz śrubek
Posty: 11
Rejestracja: 24 maja 2015, 20:41
Imię: Kamil
Miejscowość: Środa Śląska
Garnek: LS2 FF370

Po czyszczeniu gaźników ciężko schodzi z obrotów.

Post autor: Miszczur »

Witam. :)

Jako iż nowy sezon zblża się coraz większymi krokami, postanowiłem zaopiekować się nieco swoją er5. Wyciągnąłem gaźniki, wyczyściłem, wymieniłem świece. Po poskładaniu wszystkiego do kupy moto odpaliło, chodziło jak marzenie, aż do pierwszej przejażdżki. Po przejechaniu kilku km motocykl stracił wolne obroty - podkręciłem na pokrętle i było ok, jednak problem polega na tym, że silnik wolno schodzi z obrotów, zarówno podczas jazdy (słabo hamuje silnikiem) oraz na biegu jałowym. I jakby stracił na mocy. Próbowałem regulować skład mieszanki - niestety, bez skutku. Dodam jeszcze, że przed czyszczeniem motocykl chodził dobrze.

Gaźniki wstępnie ustawiłem wg. serwisówki (skład mieszanki), a także zostały zsynchronizowane. :)

Świece założone NGK DPR9EA (wg. serwisówki powinny być DR9EA, jednakże sprzedawca zapewnił, że będą takie same, i faktycznie - wyglądem w ogóle się nie różniły.

Pozdrawiam. :)
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
daniel90
Motocyklista
Posty: 119
Rejestracja: 15 wrz 2014, 19:49
Imię: Daniel
Miejscowość: Wołomin
Garnek: Uvex Boss 525

Re: Po czyszczeniu gaźników ciężko schodzi z obrotów.

Post autor: daniel90 »

Sprawdź/nasmaruj linki gazu.
piter3105
Motocyklista
Posty: 628
Rejestracja: 24 sty 2011, 18:19
Imię: Piotr
Miejscowość: Ciechanów/Wrocław
Plecak: Ania
Garnek: LS2
Motocykl: BMW R 1100 RT

Re: Po czyszczeniu gaźników ciężko schodzi z obrotów.

Post autor: piter3105 »

A jak na mój gust to mieszanka jest za uboga, a pokrętłem od obrotów pewnie za mocno podkręciłeś. Proponuję trochę poluzować pokrętło od obrotów, a mieszankę wzbogacić. ewentualnie sprawdź czy nie łapie gdzieś lewego powietrza przy gaźnikach. Przy regulacji mieszanki sprawdziłeś o ile wykręcona była śruba składu mieszanki? Jeśli pamiętasz to ustaw tak samo.
Awatar użytkownika
Miszczur
Podawacz śrubek
Posty: 11
Rejestracja: 24 maja 2015, 20:41
Imię: Kamil
Miejscowość: Środa Śląska
Garnek: LS2 FF370

Re: Po czyszczeniu gaźników ciężko schodzi z obrotów.

Post autor: Miszczur »

piter3105 pisze:A jak na mój gust to mieszanka jest za uboga, a pokrętłem od obrotów pewnie za mocno podkręciłeś. Proponuję trochę poluzować pokrętło od obrotów, a mieszankę wzbogacić. ewentualnie sprawdź czy nie łapie gdzieś lewego powietrza przy gaźnikach. Przy regulacji mieszanki sprawdziłeś o ile wykręcona była śruba składu mieszanki? Jeśli pamiętasz to ustaw tak samo.
Byla odkręcona ponad 2 obroty/gaźnik, przez co moto strzelało z wydechu podczas schodzenia z obrotów i miało muła przy gwałtownym odkręcaniu manetki (gasło, a jeżeli nie zgasł to obroty zmulały w zakresie 3-4.5tys. rpm). :) Jutro wszystko obejrzę, spróbuję poluzować linki o ile któraś z nich ciasno chodzi, ew. przemienie przepustnice miejscami, gdyż do końca nie jestem pewien czy aby na pewno włożyłem je właściwie. :)

-- 31 Sty 2016, 16:57 --

Temat do zamknięcia, problem rozwiązany. :D
Okazało się, że winowajcami były skrzywione obejmy trzymające gaźniki w krućcach, a także niewłaściwa regulacja. :)
ODPOWIEDZ