reanimacja biga

Naprawa, wymiana, konserwacja, po prostu pomoc ...

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

Awatar użytkownika
cacek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 110
Rejestracja: 06 sty 2013, 22:23
Imię: ADAM
Miejscowość: kalisz
Garnek: AGV
Telefon: 514068573

reanimacja biga

Post autor: cacek »

Znaleźliśmy z technikiem suzuki dr 800 biga, bardzo za niedbałego ale kompletnego.

Ktoś kiedyś poświęcił mu sporo czasu a potem długo, bardzo długo nie zrobił dla niego nic.

Big posiada obszytą kanapę, kierownice lucasa, chandbary acerbisa, podgrzewane manetki (na razie nie działały ale my je uruchomimy :) ), wydech dostanie mój, z mojego biga(ten pancerny), gmole.

Potrzebujemy w rozsądnej cenie oczywiście, !!!oryginalnych!!! lusterek i kierunkowskazów, jeśli coś wiecie to dajcie znać najlepiej tel. 602 480 330 ( mój aktualny numer).


Na tym etapie moto zostało rozebrane na części pierwsze, wypiaskowane, i pomalowane, zaczęliśmy składać ale co chwilę coś wychodzi.

Moto robimy na wzór kaliski, czyli kochy, gmole, śilnikiem oczywiście zajmie się majster.

Jedyna zmiana w stosunku z oryginałem to czarna rama zamiast białej, tak nam się podoba :)

na dzień dzisiejszy wygląda tak:
20151229_125509.jpg
pozdrawiam.
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Kanc1erz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 07 kwie 2014, 08:58
Imię: Michał
Miejscowość: Ornontowice k/Gliwic
Garnek: Scorpion EXO-1200
Numer GG: 8278420
Motocykl: SV-650SF

Re: reanimacja biga

Post autor: Kanc1erz »

Rozumiem, że będzie to fotorelacja? :)
Czekam na kontynuację, fajnie się ogląda takie materiały ;)
Mam nadzieję, że reanimacja przebiegnie pomyślnie, a nie tak jak to czasami jest w szpitalach - operacja udana, pacjent zmarł ;)
Trzymam kciuki i wrzucajcie rychło nowe fotki i opisy :)
ER-5 1998r. Od 07.04.2014r.
SV650S 2007r. Od 29.04.2018r.
Chętnie pomogę również w zakresie projektowania elektroniki oraz szeroko rozumianej informatyki i komputerów.
Awatar użytkownika
Kamyk
Administrator
Administrator
Posty: 3375
Rejestracja: 19 cze 2010, 19:07
Imię: Rafał
Miejscowość: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin
Plecak: Ewa
Garnek: Shoei XR-1000 / HJC
Skype: kaminski.rafal
Numer GG: 2697152
Motocykl: Testowy
Lokalizacja: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin

Re: reanimacja biga

Post autor: Kamyk »

Biore! :) Ile za niego chcecie ;) hehe :)

Trzymam kciuki bo sam mam zamiar zrobic cos podobnego z moja Teresa!

Kamyk
Er5 -> SV 650 K3 -> ST xtz 750 '89 + ...
Awatar użytkownika
Miłosz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1303
Rejestracja: 29 kwie 2011, 22:57
Imię: Miłosz
Miejscowość: Plewiska/Poznań
Plecak: Monika
Garnek: HJC
Numer GG: 3369519
Motocykl: Gsf 1200N K5

Re: reanimacja biga

Post autor: Miłosz »

Z tego co rozumiem to kolejnego kupiliście? Czy to ten że zlotu?
Awatar użytkownika
cacek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 110
Rejestracja: 06 sty 2013, 22:23
Imię: ADAM
Miejscowość: kalisz
Garnek: AGV
Telefon: 514068573

Re: reanimacja biga

Post autor: cacek »

kolejny

Piwo działa cuda rozjaśnia umysł, więc jak go zobaczyliśmy 3 telefony w 5 minut (nasze żony nie bardzo wiedziały co się dzieje),zarezerwowaliśmy go załatwiliśmy busa, następnego dnia był nasz.
Kanc1erz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 07 kwie 2014, 08:58
Imię: Michał
Miejscowość: Ornontowice k/Gliwic
Garnek: Scorpion EXO-1200
Numer GG: 8278420
Motocykl: SV-650SF

Re: reanimacja biga

Post autor: Kanc1erz »

cacek pisze:kolejny

Piwo działa cuda rozjaśnia umysł, więc jak go zobaczyliśmy 3 telefony w 5 minut (nasze żony nie bardzo wiedziały co się dzieje),zarezerwowaliśmy go załatwiliśmy busa, następnego dnia był nasz.
Eh, przy takich inwestycjach ŻONA to słowo klucz :D :D
ER-5 1998r. Od 07.04.2014r.
SV650S 2007r. Od 29.04.2018r.
Chętnie pomogę również w zakresie projektowania elektroniki oraz szeroko rozumianej informatyki i komputerów.
Awatar użytkownika
cacek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 110
Rejestracja: 06 sty 2013, 22:23
Imię: ADAM
Miejscowość: kalisz
Garnek: AGV
Telefon: 514068573

Re: reanimacja biga

Post autor: cacek »

Już ma dwa koła !!!




Miał być inny wydech, ale po wyczyszczeniu, i wypolerowaniu zostanie ten.

Big ma zamontowane kierownicę, filtr powietrza, obudowę akumulatora, instalację elektryczną, zadupek z lampą, kierunkowskazy, ale zdjęcia dopiero za jakiś czas, dlatego że motor zaparkował w ciasnym garażu i nie mam możliwości ich zrobić. Wyjedzie dopiero jak uruchomimy silnik. Majster bierze go na warsztat.

-- 10 Sty 2016, 20:39 --



potrzebujemy dźwigienki zaworowe do biga 800, jeśli wiecie coś na temat to dajcie znać dz.
Załączniki
20160110_194537.jpg
20160109_125652.jpg
Awatar użytkownika
technik77
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 212
Rejestracja: 11 mar 2012, 14:22
Imię: Piotrek
Miejscowość: Kalisz
Plecak: czasami Żona
Garnek: Acerbis Active
Motocykl: DR 800, AJP PR5

Re: reanimacja biga

Post autor: technik77 »

ja to kiepski jestem w relacjach, zdjęciach, opisach.
ale rok w garażu się spędziło (oczywiście w wolnych chwilach - nie mniej jednak roboczogodzin było całkiem sporo)
wczoraj przejechałem się Bigiem którego uratowaliśmy z Cackiem przy wielkiej pomocy Majstra.
Ta cholera zawiezie swojego kierowcę wszędzie :brumm:
właśnie taki miał być :D

poproszę Cacka to powkleja trochę zdjęć.
nie nerwowo
Awatar użytkownika
Criss
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 247
Rejestracja: 21 paź 2010, 14:32
Imię: Krzysiek
Miejscowość: Leszno
Motocykl: Suzuki DR800
Lokalizacja: Przybyszewo k.Leszna

Re: reanimacja biga

Post autor: Criss »

Trochę wam zeszło z tym remontem ale ważne, że się udało ;) Teraz możecie myśleć nad nowym projektem, a Majster niech powoli robi miejsce dla mojego Biga :brumm:
Awatar użytkownika
cacek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 110
Rejestracja: 06 sty 2013, 22:23
Imię: ADAM
Miejscowość: kalisz
Garnek: AGV
Telefon: 514068573

Re: reanimacja biga

Post autor: cacek »

Big skończony.
Dla zainteresowanych ile to wszystko kosztowało i czy jest opłacalne, powiem że nie jest. Remont wyszedł dwa razy drożej niż zakładaliśmy.
Poświęciliśmy mnóstwo czasu ale nie jest to czas stracony, bo za naukę się płaci, a teraz posiadamy wiedzę.
Rozebraliśmy na części pierwsze silnik, skrzynię,lagi, hamulce dosłownie wszystko co się dało, nie szliśmy na żadne ustępstwa finansowe, co musiało być nowe to jest.
BIG został zrobiony na nasze potrzeby, czyli na latanie offem. Nie doszukujcie się malowania owiewek, bo i tak się porysują, a oryginalne naklejki świadczą o jego przeszłości. Zamknął się licznik i teraz kręci praktycznie od zera. Jeśli zastanawiacie czy warto zainteresować się bigiem, to poczytajcie wpisy KILOMETRA w internecie.
Motor dostał od nas drugie życie, jeśli poszukujecie maszyny, która będzie super wygodna, cicha i laski będą na nią leciały, to nie ta droga, ale jeśli chcecie objuczyć moto jak osła, i przelatać tysiące kilometrów, jeździć tam gdzie niema dróg i nie martwić się o zdechłe kontrolki "stop engine" to bardzo polecam.

Cena jest taka jaka jest i nie piszcie, że za 8000 to wezmę, za robotę doliczyliśmy dobrą dużą flachę, więc nie ma z czego spuszczać.
Jeśli nadal interesują was koszty to powiem tylko, że za 2 dźwigienki zaworowe(oryginał suzuki) zapłaciliśmy 460zł.

Pewnie relacja jest nijaka, soki więc jeśli spodziewaliście się stu zdjęć z opisem i jeszcze bóg wie czego, ale po prostu nie było na to czasu.

POZDRAWIAm.
ODPOWIEDZ