Dziwne objawy przy przyspieszaniu

Naprawa, wymiana, konserwacja, po prostu pomoc ...

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

JanuszMOTO
Rowerzysta
Posty: 48
Rejestracja: 07 gru 2015, 22:36
Imię: Janusz
Miejscowość: rybnik
Plecak: Justyna
Garnek: LS2

Dziwne objawy przy przyspieszaniu

Post autor: JanuszMOTO »

Witam panowie mam problemo :)
ostatnio wyczyściłem gaźniki, wymieniłem świece, wyregulowałem zawory i moto dziwnie chodzi
zacznijmy ze na wolnych obrotach chodzi dobrze dobrze odpala i nie falują obroty gaźniki wyczyściłem i poskładałem tak jak było wcześniej dawki paliwa 1 i 1/4 obrotu synchronizacja nie wiem ale chodzi równo na wolnych obrotach na słuch stwierdzając...

teraz problem jak ruszam to motor dusi i jak go przytrzymam na gazie w dolnym zakresie obrotów to poszarpie i w pewnym tak jak by zaskoczy i ciągnie zmieniam na dwójkę i dalej ciągnie dobrze a jak mu odkręcę przy ruszaniu zaraz na full to dusi i nie chce wejść za bardzo na obroty.

inaczej pisząc ruszam jadę daje gaz powoli moto dusi i w pewnym momencie wyrywa do przodu przyhamuje i odkręcam szybko gaz to dusi i już nie chce zaskoczyć

powoli odkręcam poszarpie i silnik zaraz zaczyna lepiej sto razy chodzić równiej i jest mocniejszy

przepraszam może dziwnie pisze ale nie wiem jak to inaczej opisać :oops:

problem po stronie świec fajek cewek zapłonowych czy po stronie gaźników podciśnienia? itp nie wiem gdzie szukać problemu a może coś złe poskładałem...
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Kanc1erz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 07 kwie 2014, 08:58
Imię: Michał
Miejscowość: Ornontowice k/Gliwic
Garnek: Scorpion EXO-1200
Numer GG: 8278420
Motocykl: SV-650SF

Re: Dziwne objawy przy przyspieszaniu

Post autor: Kanc1erz »

Objawy jak byś włączył ssanie na ciepłym silniku ;)
moim zdaniem coś poknociłeś przy gaźnikach.
ER-5 1998r. Od 07.04.2014r.
SV650S 2007r. Od 29.04.2018r.
Chętnie pomogę również w zakresie projektowania elektroniki oraz szeroko rozumianej informatyki i komputerów.
JanuszMOTO
Rowerzysta
Posty: 48
Rejestracja: 07 gru 2015, 22:36
Imię: Janusz
Miejscowość: rybnik
Plecak: Justyna
Garnek: LS2

Re: Dziwne objawy przy przyspieszaniu

Post autor: JanuszMOTO »

jak czyściłem te gaźniki to nie rozbierałem ich na części pierwsze tylko odkręciłem komory pływakowe wszytko było czyste to poskładałem no i wykręciłem dysze od dawki paliwa one były lekko brudne na końcach to wyczyściłem ten czarny nalot i to by było tyle sanna nie rozbierałem...

a motor stracił ostatnio ducha i pisałem o tym na forum to napisano mi ze wyczyści gaźniki ustawić zawory świece zmienić filtr powietrza wszystko jest zrobione i motor teraz się tak zachowuje a troszkę się znam na mechanice i nie wiem co to może być

raczej nie jak ssanie on idzie duszno i jak powoli odkręcę gaz to się dusi potem dodanie kopa i zaś go przydusi i po chwili zaś kopa kilka razy tak zrobi trzymając gaz w stałej pozycji a jak odkręcę gaz zaraz na pełny to dusi przyspiesza ale duszno i jest słaby...
piter3105
Motocyklista
Posty: 628
Rejestracja: 24 sty 2011, 18:19
Imię: Piotr
Miejscowość: Ciechanów/Wrocław
Plecak: Ania
Garnek: LS2
Motocykl: BMW R 1100 RT

Re: Dziwne objawy przy przyspieszaniu

Post autor: piter3105 »

Jak odkręciłeś komory pływakowe i na oko stwierdziłeś, że gaźniki są czyste to trochę kiepsko do sprawy się zabrałeś. Jeśli się dusi, krztusi itd., to jak już wyjmujesz gaźniki to rozkręć je właśnie na części pierwsze, wyczyść jakimś carbcleanerem, albo innym specyfikiem (fajną metodą są ultradźwięki) i dopiero składaj, bo w innym wypadku to szkoda roboty, którą wykonałeś. Jeśli na śrubach od regulacji mieszanki (rozumiem, że to je wykręciłeś ?) był czarny nalot, to ciekawe jak wyglądają dysze...
Podsumowując, proponuję PORZĄDNIE wyczyścić gaźniki, ustawić je tak jak należy (serwisówka podaje wartości dla nowych motocykli, a z biegiem lat ( co za tym idzie zużyciem elementów silnika) zachodzi konieczność zmiany tych ustawień, np. ustawienia śruby składu mieszanki. Podam dla przykładu, że w moim poprzednim motocyklu gaźniki miałem ustawione z tego co pamiętam, o 0,75 obrotu inaczej niż podawała Motodata.
Kanc1erz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 07 kwie 2014, 08:58
Imię: Michał
Miejscowość: Ornontowice k/Gliwic
Garnek: Scorpion EXO-1200
Numer GG: 8278420
Motocykl: SV-650SF

Re: Dziwne objawy przy przyspieszaniu

Post autor: Kanc1erz »

piter3105 pisze: Podsumowując, proponuję PORZĄDNIE wyczyścić gaźniki, ustawić je tak jak należy (serwisówka podaje wartości dla nowych motocykli, a z biegiem lat ( co za tym idzie zużyciem elementów silnika) zachodzi konieczność zmiany tych ustawień, np. ustawienia śruby składu mieszanki. Podam dla przykładu, że w moim poprzednim motocyklu gaźniki miałem ustawione z tego co pamiętam, o 0,75 obrotu inaczej niż podawała Motodata.

Dlatego właśnie ustawianie gaźników, w szczególności skład mieszanki to mega upierdliwa sprawa. Trzeba ustawić tak jak podaje serwisówka, przejechać na rozgrzanym silniku kilka kilometrów, sprawdzić kolor świec i jak mają kolor nie taki, jaki powinien być (kawa z mlekiem) to przestawiamy i znów to samo. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest tzw. ColorTune, czyli przezroczysta świeca, która ukazuje kolor ognia eksplozji w silniku. Na wolnych i średnich obrotach powinien on być błękitny, a przy wyższych przechodzący w żółć. Oczywiście osobno ustawia się mieszankę dla wszystkich cylindrów.
Koszt ColorTune'a dla zwykłego zjadacza chleba jest zaporowy i bezsensowny - około 250zł, np; http://allegro.pl/swieca-diagnostyczna- ... 74276.html
ER-5 1998r. Od 07.04.2014r.
SV650S 2007r. Od 29.04.2018r.
Chętnie pomogę również w zakresie projektowania elektroniki oraz szeroko rozumianej informatyki i komputerów.
JanuszMOTO
Rowerzysta
Posty: 48
Rejestracja: 07 gru 2015, 22:36
Imię: Janusz
Miejscowość: rybnik
Plecak: Justyna
Garnek: LS2

Re: Dziwne objawy przy przyspieszaniu

Post autor: JanuszMOTO »

Sprawdzałem to świece na allegro no i ceny tak jak piszesz na pewno nie kupie :)
a jak zmieniałem świece to kolor miały czarny węglowy czyli mieszanka za bogata a jak czyściłem te dysze to miały czarny nalot a dysze były odkręcone o 1 i 1/2 obrotu czyli troszkę więcej jak podaje serwisówka ale powodem tez może być to ze mam sportowy wydech i więcej odkręcone a z drugiej strony odpaliłem go na chwile na ssaniu szedł z minute to może tez być powodem ze świece obkopciło na czarno, masło maślane teraz mnie nie dziwi ze dają wtryski do nowych zresztą postęp techniczny musi być :), jeden gaźnik miał brudna przepustnice ta od linki gazu no i na tym cylindrze był za mały luz zaworowy dolotu czyli dolot przebijał spaliny ale wyreg. zawory i powinno być dobrze... jeszcze raz porozbieram te ustrojstwo czym jest, są gaźniki i może problem minie z tym spadkiem mocy...

dzieki panowie za doradztwo :) i przepraszam za błędy w pisowni :cry:

-- 27 Sty 2016, 13:30 --

dalej mam problemy po wyczyszczeniu porządnie gaźników dalej to samo raz idzie dobrze a raz dusi i nie wchodzi na obroty nie wiem co jest winne tak jak by tracił gdzieś podciśnienie i nie podnosiło do końca tych przepustnic z iglica...

-- 27 Sty 2016, 13:33 --

sprawdziłem całą elektrykę pomierzyłem cewki zapłonowe fajki kable sprawdziłem... nawet cewkę w silniku co dopowiada za iskrę i jest wszystko w granicach tolerancji w serwisówce... i nie wiem

-- 29 Sty 2016, 17:27 --

Dziś uporałem się z problemem a powód był trosze głupi bo obok korka wlewu płynu chłodniczego wydobywało się odrobiny płynu zalewając w kolei rzeczy świece i przewód WN i roboli to przebicia i moto złe palił na jeden gar dokładnie był do wymiany ten o ring miedzy obudowa termostatu a obudowa korka wlewu płynu chłodniczego. morze wilgoć garażowa tez do tego doszła i powód się pogłębiał.

dzięki panowie za pomoc... myślę ze pośmigam latem na nim bez problemowo cały sezon a z tymi kablami NW w deszczowe dni morze być problem ale ważne ze wiem co go boli kable zawsze można zmienić albo nie fachowo owinąć taśmą :)
daniel90
Motocyklista
Posty: 119
Rejestracja: 15 wrz 2014, 19:49
Imię: Daniel
Miejscowość: Wołomin
Garnek: Uvex Boss 525

Re: Dziwne objawy przy przyspieszaniu

Post autor: daniel90 »

JanuszMOTO
Wymień przewody WN koszt 10 PLN za 1m,w Er5 są wkręcane w cewkę i fajkę.
JanuszMOTO
Rowerzysta
Posty: 48
Rejestracja: 07 gru 2015, 22:36
Imię: Janusz
Miejscowość: rybnik
Plecak: Justyna
Garnek: LS2

Re: Dziwne objawy przy przyspieszaniu

Post autor: JanuszMOTO »

nawet nie wiedziałem ze można kupić przewody NW na metry :)
dzięki kupie bo jak trafi jechać w deszczu to będzie dupiato chodził.

Dziś posmiegałem może ze 15 km i fajnie się jeździło trochę wiało ale ogólnie było ciepło ponad 10 stopni.

Trochę ciężko mi ustawić wolne obroty bardzo jest czuła regulacja... może się poprawi bo bym musiał zrobić synchro ale nie miałem wężyka żeby zrobić ala wakuometr.
jak odpaliłem szedł na ssaniu dość długo (zostawiłem go poszedłem po kask i rękawice) wyłączyłem ssanie to mi zgasł potem miał ciężko zapalić ale bez ssania odpalił przegazówa i chodził już dobrze :)


pozdrawiam panowie niech już jest ponad 15 stopni na dworze:)
Kanc1erz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 07 kwie 2014, 08:58
Imię: Michał
Miejscowość: Ornontowice k/Gliwic
Garnek: Scorpion EXO-1200
Numer GG: 8278420
Motocykl: SV-650SF

Re: Dziwne objawy przy przyspieszaniu

Post autor: Kanc1erz »

JanuszMOTO pisze:nawet nie wiedziałem ze można kupić przewody NW na metry :)
dzięki kupie bo jak trafi jechać w deszczu to będzie dupiato chodził.

Dziś posmiegałem może ze 15 km i fajnie się jeździło trochę wiało ale ogólnie było ciepło ponad 10 stopni.

Trochę ciężko mi ustawić wolne obroty bardzo jest czuła regulacja... może się poprawi bo bym musiał zrobić synchro ale nie miałem wężyka żeby zrobić ala wakuometr.
jak odpaliłem szedł na ssaniu dość długo (zostawiłem go poszedłem po kask i rękawice) wyłączyłem ssanie to mi zgasł potem miał ciężko zapalić ale bez ssania odpalił przegazówa i chodził już dobrze :)


pozdrawiam panowie niech już jest ponad 15 stopni na dworze:)
Dziś też ma być nieco ponad 10 stopni u nas na Śląsku ;)
Zła synchronizacja może mieć wpływ na niemożność ustawienia wolnych;) kombinuj! :)
ER-5 1998r. Od 07.04.2014r.
SV650S 2007r. Od 29.04.2018r.
Chętnie pomogę również w zakresie projektowania elektroniki oraz szeroko rozumianej informatyki i komputerów.
JanuszMOTO
Rowerzysta
Posty: 48
Rejestracja: 07 gru 2015, 22:36
Imię: Janusz
Miejscowość: rybnik
Plecak: Justyna
Garnek: LS2

Re: Dziwne objawy przy przyspieszaniu

Post autor: JanuszMOTO »

Dziś odpaliłem i wyregulowałem podciśnienia i zauważyłem ze silnik czasem wypada o jeden suw pracy na wolnych obrotach jednak te przewody będę musiał wymienić tak jak pisał kolega daniel90 koszt 11 zł za metr w intercars w Rybniku firmy BERU myślę ze poprawi się i będzie chodził równiutko mimo tego ze ta maszyna ma 20 lat :)
ODPOWIEDZ