Bezbarwny lakier, jak to zrobić żeby było dobrze? :)

Naprawa, wymiana, konserwacja, po prostu pomoc ...

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

Awatar użytkownika
Hubi
Podawacz śrubek
Posty: 5
Rejestracja: 06 wrz 2015, 23:05
Imię: Hubert
Miejscowość: Kętrzyn
Garnek: LS2

Bezbarwny lakier, jak to zrobić żeby było dobrze? :)

Post autor: Hubi »

Siema
Na wstępie jeśli nie ten dział to przepraszam.

Mam taki dylemat, mianowicie chciałbym ogarnąć sobie wizualkę zbiornika paliwa, był on ponownie malowany i ktoś nakleił naklejki "KAWASAKI" na lakier bezbarwny i w dodatku srebrne na srebrnym kolorze :lol: Zamówiłem z grafnetu czarne naklejki i teraz moje pytanie brzmi jak przygotować zbiornik do malowania lakierem bezbarwnym tak aby naklejki były pod lakierem?

Wszystko ok, tylko nazwa tematu nie odzwierciedla zawartego tu problemu. :) # jotto
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
lisek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 203
Rejestracja: 12 sie 2013, 13:01
Imię: Michał
Miejscowość: Lipsko
Plecak: Tynka
Garnek: Caberg Konda
Telefon: 794939527
Motocykl: Trampek 650
Kontakt:

Re: Bezbarwny lakier, jak to zrobić żeby było dobrze? :)

Post autor: lisek »

Musisz zmatowić lakier najlepiej włókniną stalową zieloną. Uważając przy tym, żeby nie przetrzeć się do lakieru bazowego. Następnie odpylić, odtłuścić zmywaczem do silikonu bądź benzyną ekstrakcyjną, nakleić naklejki, warto je przejechać włókniną, aby miały lepszą przyczepność lakieru. Znowu odtłuścić. Element gotowy do lakierowania. Podłogę, ściany garażu można zwilżyć wodą, aby się nie kurzyło i można lakierować. Jak będziesz kupował lakier w sprayu to nie bierz takiego gotowego - poproś gościa z mieszalni lakierów, żeby Ci nabił puszkę lakierem + utwardzacz, taka puszka po kilku dniach będzie do wyrzucenia, ale efekt będzie 1000 razy lepszy. A najlepiej jeszcze jakbyś to zrobił kompresorem z pistoletem lakierniczym :) A i jeszcze jedno. Cienka warstwa kontaktowa, i dwie pełne (to wszystko po odparowaniu klaru). Najlepiej robić kontrolkę gdzieś na innym elemencie i sprawdzać czy lakier jest już ciągliwy...
Honda XL650VY Transalp
http://www.lichota.it
ODPOWIEDZ