Nagła nierówna praca

Naprawa, wymiana, konserwacja, po prostu pomoc ...

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

Awatar użytkownika
Remilo7
Motorowerzysta
Posty: 85
Rejestracja: 14 kwie 2015, 22:45
Imię: Paweł
Miejscowość: Opole
Garnek: HJC FG-17

Nagła nierówna praca

Post autor: Remilo7 »

Witajcie,
objawy są chyba takie jakby gaźniki wymagały czyszczenia i regulacji. Ciężej niż zwykle odpala, jak odpali, to ma dosyć niskie wolne obroty, regulacja śrubą niewiele pomaga. Po dodaniu gazu, dosyć wolno też schodzi z obrotów. Podczas jazdy do 4,5 tys. obrotów motocykl wolno przyspiesza, niezbyt reaguje na ruchy manetką gazu, a od 4,5 tys. dostaje kopa jak po strzeleniu klamką sprzęgła i jedzie już normalnie. Generalnie nierówno pracuje, szczególnie na tych obrotach poniżej 4,5. Oprócz tego też kopcił z tłumika, ale to już mu przeszło. Cała sytuacja wystąpiła nagle, podczas normalnej jazdy. Stan paliwa był na początku rezerwy, ale gdy zatankowałem nowe sytuacja się nie zmieniła. Dolałem też do baku środek do czyszczenia wtrysków/gaźników, ale bez większego efektu. Czy macie jakiś pomysł co mogło być tego wszystkiego przyczyną? Jakiś śmieć wpadł do gaźników? Wystarczy czyszczenie, czy może to być coś bardziej złożonego?
"Zawodowcy są przewidywalni, strzeż się amatorów"

Jawa 50 > Yamaha TDR 125 > Kawasaki ER5
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
piter3105
Motocyklista
Posty: 628
Rejestracja: 24 sty 2011, 18:19
Imię: Piotr
Miejscowość: Ciechanów/Wrocław
Plecak: Ania
Garnek: LS2
Motocykl: BMW R 1100 RT

Re: Nagła nierówna praca

Post autor: piter3105 »

Zobacz jeszcze jak wyglądają świece i filtr powietrza. Poza tym zerknij czy nie zacina się ssanie.
Jeśli tu jest wszystko ok, to gaźniki na stół i robić.
Kanc1erz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 07 kwie 2014, 08:58
Imię: Michał
Miejscowość: Ornontowice k/Gliwic
Garnek: Scorpion EXO-1200
Numer GG: 8278420
Motocykl: SV-650SF

Re: Nagła nierówna praca

Post autor: Kanc1erz »

Obstawiał bym lewe powietrze.. Objawy pasują niemalże idealnie. Gaźniki połączone są z cylindrami za pomocą gumowatych przewodów, czasem zdarzy się, że one parcieją i po prostu się przedrą. Przyjrzyj im się! :)
ER-5 1998r. Od 07.04.2014r.
SV650S 2007r. Od 29.04.2018r.
Chętnie pomogę również w zakresie projektowania elektroniki oraz szeroko rozumianej informatyki i komputerów.
Awatar użytkownika
Remilo7
Motorowerzysta
Posty: 85
Rejestracja: 14 kwie 2015, 22:45
Imię: Paweł
Miejscowość: Opole
Garnek: HJC FG-17

Re: Nagła nierówna praca

Post autor: Remilo7 »

Ok, dzięki. Co do filtra powietrza, to wygląda jak nowy, a świece dzisiaj wyciągnąłem i wyczyściłem. Jedna była dosyć okopcona, a druga w miarę czysta, ale wyglądają na dosyć stare (ja je dopiero pierwszy raz wyciągałem), więc mogły już tak od dawna wyglądać. W piątek daję gaźniki do czyszczenia i regulacji, to powiem w serwisie, żeby mi od razu sprawdzili te przewody. Sam się wolę za to nie zabierać, bo jak do tej pory moje doświadczenie z czyszczeniem gaźników ogranicza się jedynie do TDRki gdzie był tylko jeden i żadnych membran, które trochę kosztują jak się coś z nimi stanie :/
"Zawodowcy są przewidywalni, strzeż się amatorów"

Jawa 50 > Yamaha TDR 125 > Kawasaki ER5
Kanc1erz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 07 kwie 2014, 08:58
Imię: Michał
Miejscowość: Ornontowice k/Gliwic
Garnek: Scorpion EXO-1200
Numer GG: 8278420
Motocykl: SV-650SF

Re: Nagła nierówna praca

Post autor: Kanc1erz »

Remilo7 pisze:Ok, dzięki. Co do filtra powietrza, to wygląda jak nowy, a świece dzisiaj wyciągnąłem i wyczyściłem. Jedna była dosyć okopcona, a druga w miarę czysta, ale wyglądają na dosyć stare (ja je dopiero pierwszy raz wyciągałem), więc mogły już tak od dawna wyglądać. W piątek daję gaźniki do czyszczenia i regulacji, to powiem w serwisie, żeby mi od razu sprawdzili te przewody. Sam się wolę za to nie zabierać, bo jak do tej pory moje doświadczenie z czyszczeniem gaźników ogranicza się jedynie do TDRki gdzie był tylko jeden i żadnych membran, które trochę kosztują jak się coś z nimi stanie :/

Powiedz od razu, by Ci wymienili zaworki iglicowe i membranę w kraniku (koszt zaworków około 40zł, membrany około 50zł).
ER-5 1998r. Od 07.04.2014r.
SV650S 2007r. Od 29.04.2018r.
Chętnie pomogę również w zakresie projektowania elektroniki oraz szeroko rozumianej informatyki i komputerów.
ODPOWIEDZ