Działa tylko jeden cylinder

Naprawa, wymiana, konserwacja, po prostu pomoc ...

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

KONiu
Podawacz śrubek
Posty: 11
Rejestracja: 13 sie 2011, 16:10
Miejscowość: Zielona Góra/Szczecin/Żary

Działa tylko jeden cylinder

Post autor: KONiu »

Po sezonie zimowym i czyszczeniu gaźników postanowiłem złożyć motor w całość i oto co nastąpiło:
Za pierwszym razem wszystko ładnie odpaliło i działało , po jakichś 2 tygodniach chciałem wybrać się na przejażdżkę i okazało się iż pojazd za cholerę nie chce odpalić. Rozbebeszyłem całość ponownie, i zdiagnozowałem co następuje:
-świece są czarne , okopcone nie dawały ogarniającej iskry więc wymieniłem na starsze ale o dziwo działające.
-obydwie cewki dają prąd na świece bo już kombinowałem prawą na lewą lewą na prawą i wszystkie możliwe opcje (czyli to nie wina układu zapłonowego)
-silnik w każdej możliwej konfiguracji odpala na jednym cylindrze a konkretnie prawym jeśli ma to znaczenie (w momencie odłączenia zapłonu prawego cylindra motor kręci ale w ogóle nie odpala)
-kranik działa wyczyszczony przepuszcza tak jak powinien

Obstawiam brak zasilania w benzynę , a konkretnie problem z zaworkiem iglicowym lewej strony gaźnika. Oczywiście gaźnik po czyszczeniu wymagać będą regulacji, ale trochę głupio tarabanić się do mechanika 20 kilometrów na jednym działającym cylindrze. Proszę o przeanalizowanie mojego toku myślenia i ewentualne uwagi propozycje wnioski z góry dzięki :)
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
macieksib
Podawacz śrubek
Posty: 13
Rejestracja: 17 lip 2014, 02:49
Imię: Maciej
Miejscowość: Normanton

Re: Działa tylko jeden cylinder

Post autor: macieksib »

Witaj kolego ja u siebie ostatnio miałem problem ze świeca na jednym garnku i przyczyna okazał sie wyciek płynu chlodniczego przez zniszczony oring na tej rurce koło swiecy i zalewało mi fajkę i świece ale już wymienione i jest si. wcześniej miałem dość dużego paprocha w dyszy głównej co ograniczyło przepływ paliwa i w efekcie paliła tez tylko jedna strona. to tyle z doswiadczenia a teraz to co ja bym sprawdził
w pierwszej kolejności odkręc śrubkę od spuszczania paliwa z komory pływakowej najlepiej do czystego pojemnika lub na czysta szmatkę żeby sprawdzić czy nie ma syfu jeśli jest paliwo to oznacza ze zaworek jest ok i go nie rusz, następnie wykręć świece i sprawdź czy jest sucha czy mokra i jaki kolor jeśli sucha a nie chce palić to brak mieszanki i czeka cie rozbiórka gaźników jeśli mokro to zalewa a przyczyny mogą być brak iskry na świecy, nieodpowiednia świeca za bogata mieszanka. ale tak jak pisałem sprawdź czy jest paliwo w gaznikach potem sprawdź świece i sprawdź czy oleju nie przybyło bo może gaźnik przepuszczać i paliwo idzie do oleju pozdro
KONiu
Podawacz śrubek
Posty: 11
Rejestracja: 13 sie 2011, 16:10
Miejscowość: Zielona Góra/Szczecin/Żary

Re: Działa tylko jeden cylinder

Post autor: KONiu »

-iskra jest ok na obu świecach
-świece suche trochę okopcone
-paliwo w gaźniku jest i w jednym i w drugim

to co rozebrać gaźniki i na co zwrócić uwagę??
macieksib
Podawacz śrubek
Posty: 13
Rejestracja: 17 lip 2014, 02:49
Imię: Maciej
Miejscowość: Normanton

Re: Działa tylko jeden cylinder

Post autor: macieksib »

jeśli świece suche to sprawdź czy maja taki sam kolor po odpaleniu jak chwile pochodzi bo jeśli pali na jeden garnek to druga powinna być bardziej mokra chyba ze nie idzie do tego cylindra mieszanka paliwowo powietrzna. i teraz co może być z paliwem jeśli nie odpala, dysza główna lub inne kanaliki zapchane lub skład mieszanki nie właściwy pisałeś o tym ze czyszczone były gaźniki może jest pomieszane ze składem mieszanki a raczej napewno jeśli świece okopcone to za bogato w paliwko wiec przed rozbieraniem gaźników napisz czy ruszane były śrubki od składu mieszanki sprawdź tez filtr powietrza bo może być zabity i to może być problemem a jeśli od dawna nie był wymieniany to wymień filtr powietrza
ODPOWIEDZ