Jazda po zimowaniu i problem.

Naprawa, wymiana, konserwacja, po prostu pomoc ...

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

pasibrzuch
Podawacz śrubek
Posty: 2
Rejestracja: 08 mar 2015, 14:44
Miejscowość: Jędrzejów
Motocykl: 500

Jazda po zimowaniu i problem.

Post autor: pasibrzuch »

Witam. Nowy na forum. Pozdrawiam grono. Jeżeli nie w tym dziale piszę to proszę o zrozumienie.
Piękna niedziela postanawiam coś polatać. Odpalam motocykl po zimowaniu (przez okres zimowy moto w garażu blaszaku odpalany dwa razy w miesiącu). Zagrzał się ok. 5 minut, parę kółek w pobliżu garażu nic nie budzi wątpliwości. Zakładam ubiór i lecę na miasto. Po 2 kilometrach ER-ka kręci się do 5 tyś. i traci moc, zjazd na pobocze. Obroty spadają na pełnej manetce aż silnik gaśnie. Ponowne kręcenie rozrusznikiem po jakimś czasie łapie sinik obroty nie przekraczają 1 tys i silnik gaśnie. (tak jakby paliwo nie dochodziło). I efekt finalny moto kreci ale nie pali. Jakieś sugestie? Co radzicie od czego zacząć? przez czas zimowania kranik w pozycji pri:(
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
jotto
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1115
Rejestracja: 03 sie 2011, 11:53
Imię: Marek
Miejscowość: Gdańsk
Motocykl: Africa Twin

Re: Jazda po zimowaniu i problem.

Post autor: jotto »

Paliwo jest?

Ja tylko napiszę, że źle, że odpalałeś moto w czasie zimy 2 razy w miesiącu i nim nie jeździłeś. Nie pamiętam dlaczego, ale zaraz ktoś mam nadzieję, że mnie uzupełni. I to prawdopodobnie jest przyczyną tego co opisałeś. Jeżeli w PRI nie zalało silnika to nie ma to żadnego wpływu.
Obrazek
Kanc1erz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 07 kwie 2014, 08:58
Imię: Michał
Miejscowość: Ornontowice k/Gliwic
Garnek: Scorpion EXO-1200
Numer GG: 8278420
Motocykl: SV-650SF

Re: Jazda po zimowaniu i problem.

Post autor: Kanc1erz »

jotto pisze:Paliwo jest?

Ja tylko napiszę, że źle, że odpalałeś moto w czasie zimy 2 razy w miesiącu i nim nie jeździłeś. Nie pamiętam dlaczego, ale zaraz ktoś mam nadzieję, że mnie uzupełni. I to prawdopodobnie jest przyczyną tego co opisałeś. Jeżeli w PRI nie zalało silnika to nie ma to żadnego wpływu.

To zależy czy czekał aż się silnik porządnie zagrzeje, tj. do odpalenia wentylatora na chłodnicy ;)
A dlaczego? Prawdopodobnie świece przez to szlag trafia. Ale nie można mieć mu tego za złe, w myśl:
Obrazek

:)
ER-5 1998r. Od 07.04.2014r.
SV650S 2007r. Od 29.04.2018r.
Chętnie pomogę również w zakresie projektowania elektroniki oraz szeroko rozumianej informatyki i komputerów.
pigwa
Motocyklista
Posty: 311
Rejestracja: 06 sty 2013, 15:55
Imię: Kamil
Miejscowość: Jarosław
Garnek: HJC RPHA 11 Plus
Motocykl: ZX6R
Kontakt:

Re: Jazda po zimowaniu i problem.

Post autor: pigwa »

Też pierwszej zimy odpaliłem motor, ale raz potem jak mi wizjer oleju zaparował domyśliłem się, że to zły pomysł, olej się nie rozgrzał i chyba złapał wilgoć . :D
Jak chcesz w ziemie odpalać motor to na wolnych obrotach z 20 min spokojnie musi chodzić ;) Najlepiej wyjmij akumulator i poza kręceniem oponami nie ruszaj go do cieplejszych dni :) Nie zostawiaj też z kranikiem w pozycji na PRI, bo któregoś dnia zniknie Ci paliwo z baku a pojawi się w silniku, oleju, airboxie itd...
Kawasaki ER-5 ---> Kawasaki ZX6R 636 '05
Mój garaż! :)
Łona - ĄĘ
Marzeń się nie odkłada... To na marzenia się składa!
Pigwa
pasibrzuch
Podawacz śrubek
Posty: 2
Rejestracja: 08 mar 2015, 14:44
Miejscowość: Jędrzejów
Motocykl: 500

Re: Jazda po zimowaniu i problem.

Post autor: pasibrzuch »

Co proponujecie od czego zacząć? Świece?
Kanc1erz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 07 kwie 2014, 08:58
Imię: Michał
Miejscowość: Ornontowice k/Gliwic
Garnek: Scorpion EXO-1200
Numer GG: 8278420
Motocykl: SV-650SF

Re: Jazda po zimowaniu i problem.

Post autor: Kanc1erz »

Od świec i kabli HV.
ER-5 1998r. Od 07.04.2014r.
SV650S 2007r. Od 29.04.2018r.
Chętnie pomogę również w zakresie projektowania elektroniki oraz szeroko rozumianej informatyki i komputerów.
ODPOWIEDZ