Słaba iskra?

Naprawa, wymiana, konserwacja, po prostu pomoc ...

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

lukascz
Podawacz śrubek
Posty: 14
Rejestracja: 10 lut 2015, 14:34
Imię: Łukasz
Miejscowość: Łódź
Garnek: Shark S600
Motocykl: Er-5

Słaba iskra?

Post autor: lukascz »

Drodzy użytkownicy,

jakie widzicie rozwiązanie problemu słabej iskry na nowych świecach, oprócz wymiany cewek z kablami wn i fajkami? Sprawdziłem właściwie tylko lewą, bo nie chciałem męczyć. Może ktoś się spotkał już z problemem słabej iskry? Paliwo dochodzi, Kawasaki odpala, ale z trudem i gaśnie. Gaźniki wyczyszczone, nowe zaworki iglicowe, nowe świece. Sprawdziłem iskrę i jest, ale naprawdę wyjątkowo mizerna.

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 09 mar 2015, 04:36 przez lukascz, łącznie zmieniany 1 raz.
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
jotto
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1115
Rejestracja: 03 sie 2011, 11:53
Imię: Marek
Miejscowość: Gdańsk
Motocykl: Africa Twin

Re: Słaba iskra?

Post autor: jotto »

Ja nie widzę innego rozwiązania poza wymianą cewki + fajki.
Obrazek
piter3105
Motocyklista
Posty: 628
Rejestracja: 24 sty 2011, 18:19
Imię: Piotr
Miejscowość: Ciechanów/Wrocław
Plecak: Ania
Garnek: LS2
Motocykl: BMW R 1100 RT

Re: Słaba iskra?

Post autor: piter3105 »

A przerwa na świecy ustawiona odpowiednia? Nie raz od 0,1 mm dużo zależy.
ArturS
Rowerzysta
Posty: 26
Rejestracja: 06 mar 2015, 20:30
Miejscowość: Zabrze
Numer GG: 3408
Telefon: 506268008
Motocykl: XT600Z Tenere

Re: Słaba iskra?

Post autor: ArturS »

Jeśli są problemy z rozruchem, a wrzucisz nowe "standardowe" świece i moto nie odpali od strzała, po czym nie rozgrzeje się do temp. roboczej (właściwie to bardziej chodzi o wygrzanie świec), to można sobie tymi nowymi świecami tyłek podetrzeć. Tak przynajmniej twierdzą szkoleniowcy z NGK. Kiedyś miałem spore problemy z odpalaniem, wymieniałem świece, czyściłem 3 razy gaźnik itd, po czym okazało się, że nie wiadomo skąd w paliwie jest woda i poczyszczeniu od razu była powtórka z rozrywki. Odżałowałem te kilka litrów, wysuszyłem zbiornik, zalałem nową benzyną, wyczyściłem gaźniki i po problemie. Sprawdź dla pewności jeszcze raz gaźniki i zobacz, czy nie będzie małych kropelek wody gdzieś na ściankach.
Olaf_pce
Podawacz śrubek
Posty: 10
Rejestracja: 04 maja 2013, 12:09
Imię: Alek
Miejscowość: Pabianice
Garnek: Shoei xr-1000

Re: Słaba iskra?

Post autor: Olaf_pce »

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem kolegę- czy kolega sprawdził właśnie kable WB oraz fajki, czy tylko wymienił świece? Nie mówię o wymianie całej cewki- do starej cewki można przypiąć nowy kabel i nową fajkę. Jeśli kable WB i fajki są niewymieniane-radzę to zrobić jak najszybciej. Miałem podobny problem- zerknij tutaj http://forum.kawasaki-er5.pl/viewtopic. ... 009#p39009
lukascz
Podawacz śrubek
Posty: 14
Rejestracja: 10 lut 2015, 14:34
Imię: Łukasz
Miejscowość: Łódź
Garnek: Shark S600
Motocykl: Er-5

Re: Słaba iskra?

Post autor: lukascz »

Witajcie, problem rozwiązany.

Kupiłem cewki - na nich problem również występował. Wymieniłem świece, mimo że problem dotyczył zupełnie nowych świec Denso. Motocykl działa bardzo dobrze. Dziękuję ArturS i Olaf_pce.
Awatar użytkownika
Miłosz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1303
Rejestracja: 29 kwie 2011, 22:57
Imię: Miłosz
Miejscowość: Plewiska/Poznań
Plecak: Monika
Garnek: HJC
Numer GG: 3369519
Motocykl: Gsf 1200N K5

Re: Słaba iskra?

Post autor: Miłosz »

A gdzie te świece kupiłeś?

Fragment poradnika, Cirusa, mechanika z PBC
"Nie kupujemy świec innych niż made in japan i nie zamawiamy ich na allegro ( świece inne niż made in japan ngk czy inne po prostu są bardziej awaryjne a czasami w ogóle od nowości nie działają, z japan też tak sie dzieje ale dużo rzadziej stąd sie biorą właśnie takie wydumki o wypalaniu świec itp - świeca po zaintalowaniu i odpaleniu ma działać i już )"
piter3105
Motocyklista
Posty: 628
Rejestracja: 24 sty 2011, 18:19
Imię: Piotr
Miejscowość: Ciechanów/Wrocław
Plecak: Ania
Garnek: LS2
Motocykl: BMW R 1100 RT

Re: Słaba iskra?

Post autor: piter3105 »

Z tymi świecami to już różnie bywa. U siebie w ER wymieniałem na denso i śmigały bez kłopotu, ale ostatnio naprawiałem samochód i już zgłupiałem. W ostateczności po podmianie świec okazało się, że jedna nowa NGK była walnięta. Po wymianie na oryginał forda (co ciekawe tańsza niż NGK) samochód chodzi jak zegarek, sprzedawca w sklepie jak mu o tym powiedziałem nawet się nie zdziwił za bardzo i powiedział, że można bez problemu reklamować, tak więc nie raz i na nowych, teoretycznie dobrych świecach można się przejechać.
lukascz
Podawacz śrubek
Posty: 14
Rejestracja: 10 lut 2015, 14:34
Imię: Łukasz
Miejscowość: Łódź
Garnek: Shark S600
Motocykl: Er-5

Re: Słaba iskra?

Post autor: lukascz »

Denso kupiłem na allegro, odebrałem w Łodzi. Nie mam pojęcia, czemu iskra na nich taka mizerna. Wróciłem do poprzednich NGK i jest ok. Jeszcze wymienię przewody WN i fajki na nowe na wszelki wypadek.
ODPOWIEDZ