Uciekający płyn chłodniczy

Naprawa, wymiana, konserwacja, po prostu pomoc ...

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

Krecik
Podawacz śrubek
Posty: 2
Rejestracja: 23 gru 2014, 14:20
Miejscowość: Wrocław
Garnek: Givi

Uciekający płyn chłodniczy

Post autor: Krecik »

]Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Jestem posiadaczem kawki od ponad pół roku. Została wyciągnięta z garażu Niemca po ponad 4 letniej przerwie. Po takim czasie trochę rzeczy trzeba było zrobić, mianowicie wymiana opon, regulacja zaworów, synchro gaźników, wymiana uszczelki pod głowicą i pod klawiaturą zaworów. Przechodząc do sedna sprawy, po wymianie uszczelek oraz płynu chłodniczego, kawka wypluwała otworem z boku cylindra dośc sporą ilośc płynu chłodniczego. Ze zbiorniczka wyrównawczego uciekało go bardzo dużo. Ściągnąłem bak i na odpalonym silniku dodawałem mu gazu. Znalazłem wężyk, który był wydmuchiwany ze swojego miejsca (zdjęcie wężyka w załącznikach). Wymieniłem wężyk, a płyn nadal wylatuje otworkami. Przeczytałem wiele tematów na ten temat, lecz nie mogę nadal znaleźć przyczyny i miejsca uciekania tego płynu. Korek od wlewu znajduje się po prawej stronie, ściekając w dół, płyn wylatywałby prawą dziurką, a dzieje się na odwrót. wszystko wylatuje lewą. Może jakieś kropelki pokazują się z prawej strony. lecz po przejażdżce, korek jest suchy, nie widać przecieków. Po wymianie wężyka i uzupełnieniu płynu w zbiorniczku wyrównawczym zauważyłem, że po trasie płyn w zbiorniczku pozostał, a kolejną porcję wydmuchał mi na buta. Macie może jakieś pomysły gdzie szukać miejsca wydostawania się płynu? Proszę o zainteresowanie tematem. Pozdrawiam, Kamil.
Załączniki
glowica.jpg
glowica.jpg (6.23 KiB) Przejrzano 5048 razy
płyn.jpg
photo.php.jpg
photo.php.jpg (6.92 KiB) Przejrzano 5048 razy
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
daniel90
Motocyklista
Posty: 119
Rejestracja: 15 wrz 2014, 19:49
Imię: Daniel
Miejscowość: Wołomin
Garnek: Uvex Boss 525

Re: Uciekający płyn chłodniczy

Post autor: daniel90 »

Na 99% masz sparciale oringi na obidowie termostatu,spusc płyn-wyjmij termostat i na rurkach wchodzących w głowice są 2 oringi 13x2.5 prawdopodobnie one są przyczyną wycieku.
Nie próbuj zaklejac tego sylikonem bo nic to nie da trzeba wymienić orongi.
Pzdr napisz czy pomogło.
Awatar użytkownika
jotto
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1115
Rejestracja: 03 sie 2011, 11:53
Imię: Marek
Miejscowość: Gdańsk
Motocykl: Africa Twin

Re: Uciekający płyn chłodniczy

Post autor: jotto »

Początek tego wpisu powinien Ci pomóc: http://forum.kawasaki-er5.pl/viewtopic.php?f=24&t=384
Obrazek
Awatar użytkownika
technik77
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 212
Rejestracja: 11 mar 2012, 14:22
Imię: Piotrek
Miejscowość: Kalisz
Plecak: czasami Żona
Garnek: Acerbis Active
Motocykl: DR 800, AJP PR5

Re: Uciekający płyn chłodniczy

Post autor: technik77 »

Wymień oringi na kroćcach termostatu i będzie OK.
Na Zachodzie nikt tego nie wymieniał i prędzej czy puźniej każdą Erke to spotka :)

Te oringi należą do 3 podstawowych bolączek ER5
(kranik paliwa, zaworki iglicowe, oringi na termostacie)
nie nerwowo
Krecik
Podawacz śrubek
Posty: 2
Rejestracja: 23 gru 2014, 14:20
Miejscowość: Wrocław
Garnek: Givi

Re: Uciekający płyn chłodniczy

Post autor: Krecik »

Dzięki Panowie, odpaliłem moto, wytarłem mokre miejsce przy króćcach. Dodałem gazu i pokazał się płyn. Kupiłem oringi i wymieniłem. Wycieku nie było wcześniej widać, gdyż było to zaklejone silikonem właśnie. Zaworki iglicowe musiałem wymienić zanim usiadłem na to moto. puścił benzynę w cylindry i do oleju... Natychmiastowa wymiana oleju. Kranik paliwa też ciekł, przy odkręceniu rezerwy lało się z niego. ściągnąłem, wyczyściłem, podgiąłem blaszkę, nie cieknie :) został tylko temat cieknącego wlewu paliwa. uszczelka chyba jest już wygnieciona i przy nalaniu "pod korek" benzyna wycieka na nierównościach. Kiedyś przy przewrotce wylało mi się jej trochę, macie może Panowie pomysł jak temu zapobiec? Dzięki i pozdrawiam.
ODPOWIEDZ