Wymiana świec

Naprawa, wymiana, konserwacja, po prostu pomoc ...

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

kier200
Rowerzysta
Posty: 21
Rejestracja: 02 sie 2014, 15:06
Imię: Przemysław
Miejscowość: aleksandrów kujawski

Wymiana świec

Post autor: kier200 »

Witam wszystkich ,po zakupie kawy postanowiłem ją doprowadzić do super stanu ,po pierwsze zaczołem od zegarów bo po rozebraniu były w kilku częściach ,po kolei kleiłem na poksipol i chyba jest dobrze zegary sprawne myslałem że wskażnik paliwa nie działa lecz po dzisiejszym tankowaniu do pełna ,to znaczy na bocznej wskaznik ruszył lecz nie pokazuje maksa.
Potem wziołem sie za wymiane oleju niby prosta sprawa ale odkrecić filtr było ciężko i skorzystałem z porady wbicia śrubowkręta w stary filtr jakoś poszło,wszędzie czytam że uszczelka korka spustowego ma być miedziana u mnie była aluminiowa niezdejmowalna wkreciłem korek uszczelniając silikonem .
Nadeszła pora na wymiane płynu w chłodnicy,odkręciłem bak podłożyłem deske pod niego żeby nie rozłańczać wężyków,odkręciłem korek pod bakiem i śrubke spustu płynu chłodniczego po czym przepłukałem wodą.
Poszedłem po nowy płyn wracam a tu leje się z baku ,szybko baniak i spuszczam paliwo troszke lipa bo z 4 litry poleciały. Nalałem nowego płynu korkiem pod bakiem założyłem pęknięty wężyk zamontowałem bak ,i odpaliłem wcześniej nalałem paliwa do baku, no i zamiast płyn chłodzący wylatywac do zbiorniczka wyrównawczego to leci po silniku ,czy tak powinno być ?
Teraz zauważyłem że odpala na ssaniu za drugim razem jak go troche przeciągne na rozruszniku ,chce wymienić świece i moje pytanie czy musze całkowicie sciągnąć bak i odpinać te wszystkie wężyki ,jeżeli tak to razem z świecami chciałbym wymienić wężyki ,jakie kupić i jakie świece.
Pozdrawiam mam nadzieje że niezanudziłem :oops:
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
Damiano
Motocyklista
Posty: 289
Rejestracja: 12 kwie 2012, 23:47
Imię: Damian
Miejscowość: Kraków / Nowa Huta
Garnek: HJC FG-15 Kynee
Telefon: 797873166
Motocykl: V strom DL 650

Re: Wymiana świec

Post autor: Damiano »

Wypnij jeden wężyk i idź do sklepu mechanicznego i ci dobiorą taki sam jaki potrzebujesz, przeważnie na metry sprzedają.
a co do świec:
http://www.ngk.de/nc/pl/wyszukiwarka-pr ... R9EA/6828/
Pozdrawiam
Jawa350ts 89r. -->Kawasaki Er 5 02r. --->Suzuki Sv 650S 05r.--> Suzuki VStrom 650 06r. :>

Żyje się po to...by spełniać marzenia :>
ODPOWIEDZ