[Garaż] Zabezpieczenie przed włamaniem

Naprawa, wymiana, konserwacja, po prostu pomoc ...

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

Awatar użytkownika
Kamyk
Administrator
Administrator
Posty: 3375
Rejestracja: 19 cze 2010, 19:07
Imię: Rafał
Miejscowość: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin
Plecak: Ewa
Garnek: Shoei XR-1000 / HJC
Skype: kaminski.rafal
Numer GG: 2697152
Motocykl: Testowy
Lokalizacja: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin

[Garaż] Zabezpieczenie przed włamaniem

Post autor: Kamyk »

Hej,

Zastanawiam się jak zabezpieczyć swój garaż przed "gno...", którzy czekają na okazje. Ost. w Goleniowie skradziono maszynę z garażu, a słyszałem że w Szczecinie też się to zdarza. Mam bramę podnoszoną do góry i tylko jeden zamek fabryczny. Macie jakieś patenty na to? Może też się zastanawiacie co zrobić? Może razem wymyślimy jakiś patent?

Myślałem też o zwykłym alarmie, żeby zrobił hałas. Do tego myślałem o jakieś skrzyni przymocowanej do podłogi z kłódką.

Jakie wy macie zabezpieczenia?

Pozdrawiam,
Kamyk
Er5 -> SV 650 K3 -> ST xtz 750 '89 + ...
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
jotto
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1115
Rejestracja: 03 sie 2011, 11:53
Imię: Marek
Miejscowość: Gdańsk
Motocykl: Africa Twin

Re: [Garaż] Zabezpieczenie przed włamaniem

Post autor: jotto »

Jako alarm mozesz uzyc chinskiego alarmu z akcelerometrem na baterie 9V i przykleic ja do bramy. Potrafi narobic halasu.
Obrazek
Awatar użytkownika
Corr
Motocyklista
Posty: 697
Rejestracja: 21 maja 2012, 13:04
Imię: Adam
Miejscowość: Zabrze
Motocykl: Kawasaki ZX-6R 05'

Re: [Garaż] Zabezpieczenie przed włamaniem

Post autor: Corr »

Dosyć sprawdzony patent to wmurowanie w podłogę ucha, do którego przypinasz moto najgrubszym łańcuchem jaki uda się znaleźć.

Brat myśli też nad instalacją kraty albo bramy rolowanej aby odgrodzić "koniec" garażu gdzie stałby motocykl.

Jeżeli masz tam prąd to zwykły alarm to też na pewno dobry pomysł, albo jak wyżej chociaż coś na baterie.

Tani sposób to zastawianie motocykla w garażu samochodem, chociaż ostatnio słyszałem o kradzieży gdzie sprzęta ukradli przenosząc go nad blokującym go autem...
Kawasaki Er5 99' -> Kawasaki ZX-6R 636 05'
Awatar użytkownika
Miłosz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1303
Rejestracja: 29 kwie 2011, 22:57
Imię: Miłosz
Miejscowość: Plewiska/Poznań
Plecak: Monika
Garnek: HJC
Numer GG: 3369519
Motocykl: Gsf 1200N K5

Re: [Garaż] Zabezpieczenie przed włamaniem

Post autor: Miłosz »

Grzebanie w moto przy zamkniętych drzwiach, nieparkowanie go przed garażem itd. - czyli zasada i mniej osób wie, że masz tam moto (a kradną je głównie na zamówienie) tym lepiej ;)
Awatar użytkownika
Kamyk
Administrator
Administrator
Posty: 3375
Rejestracja: 19 cze 2010, 19:07
Imię: Rafał
Miejscowość: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin
Plecak: Ewa
Garnek: Shoei XR-1000 / HJC
Skype: kaminski.rafal
Numer GG: 2697152
Motocykl: Testowy
Lokalizacja: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin

Re: [Garaż] Zabezpieczenie przed włamaniem

Post autor: Kamyk »

Miłosz pisze:Grzebanie w moto przy zamkniętych drzwiach, nieparkowanie go przed garażem itd. - czyli zasada i mniej osób wie, że masz tam moto (a kradną je głównie na zamówienie) tym lepiej ;)
No to akurat robie. Dlatego tez nie kupilem pomaranczowego motocykla ;) Ale zastanawiam sie nad alarmem GSM, ale jak mi to uswiadomil Zefir, kazdy kolejny sms, albo dzwonek w telefonie bede sie stresowal, ze to wlasnie alarm dzwoni :( Postaram sie jakas syrene zamontowac, moze to cos da.

Kamyk

-- 16 Gru 2013, 18:51 --

A instalowal ktoś może jakieś alarmy w domu/garażu?

Zastanawiam się nad czymś takim:
- http://allegro.pl/alarm-a9-podsluch-gsm ... 45618.html
- http://allegro.pl/kompletny-zestaw-alar ... 77189.html

Nie chcę żeby to też pochłoneło zbyt duże koszty. Coś koło 300zł by mnie interesowało.

Kamyk
Er5 -> SV 650 K3 -> ST xtz 750 '89 + ...
Awatar użytkownika
cici0201
Motocyklista
Posty: 233
Rejestracja: 08 kwie 2013, 21:53
Imię: Krystian
Miejscowość: Kutno
Garnek: LS2 FF370

Re: [Garaż] Zabezpieczenie przed włamaniem

Post autor: cici0201 »

Wydaje mi się, że alarm będzie najlepszym rozwiązaniem, lecz jaki to będzie i jaka kwota to zależy w dużym stopniu od garażu i Ciebie :)
Gdzie znajduje się garaż?
Czy masz tam zasilanie sieciowe?
Czy w garażu są okna i oraz jakieś inne wejście oprócz wrót?
Awatar użytkownika
Kamyk
Administrator
Administrator
Posty: 3375
Rejestracja: 19 cze 2010, 19:07
Imię: Rafał
Miejscowość: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin
Plecak: Ewa
Garnek: Shoei XR-1000 / HJC
Skype: kaminski.rafal
Numer GG: 2697152
Motocykl: Testowy
Lokalizacja: Bydgoszcz/Szczecin/Berlin

Re: [Garaż] Zabezpieczenie przed włamaniem

Post autor: Kamyk »

cici0201 pisze:Wydaje mi się, że alarm będzie najlepszym rozwiązaniem, lecz jaki to będzie i jaka kwota to zależy w dużym stopniu od garażu i Ciebie :)
Gdzie znajduje się garaż?
Czy masz tam zasilanie sieciowe?
Czy w garażu są okna i oraz jakieś inne wejście oprócz wrót?
Wiadomo, ze cena zalezy ode mnie ;) Ale nie chce wydac wiecej niz 300-400zl. Tak mi sie wydaje ;)

- Garaż znajduje się miedzy blokami, wiec generalnie jest widoczny z okien, ale to złodzieją nie odstraszy ;) Znajduje się też na ogrodzonym terenie. Tzn. jest brama wjazdowa zamykana automatycznie itp. Samochodem ciężko było by wjechać/wyjechać, ale motocykl przenieść to już nie problem.
- Jest zasilanie
- Nie ma innego wejścia czy też okna

Może alarm to za dużo zabawy jeśli ma się bramę wjazdową na cały teren, ale wole dmuchać na zimne niż później się martwić ...

Pozdrawiam,
Kamyk
Er5 -> SV 650 K3 -> ST xtz 750 '89 + ...
Awatar użytkownika
czaro85
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 438
Rejestracja: 28 mar 2012, 13:20
Imię: Cezary
Miejscowość: Maków Mazowiecki
Plecak: Agnieszka
Garnek: HJC FG-15
Numer GG: 5485371

Re: [Garaż] Zabezpieczenie przed włamaniem

Post autor: czaro85 »

Z tego co piszesz to istna forteca w porównaniu do moich aktualnych zabezpieczeń :p

Znajomy ma alarm z jedną czujką i wysyłaniem sms i chwali sobie, ale fakt każdy sms to dreszczyk emocji :p
Virago 535 '88 -> Kawasaki ER-5 '03 -> ???
Awatar użytkownika
lucek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 759
Rejestracja: 15 wrz 2011, 10:53
Imię: Lucek
Miejscowość: Puławy
Plecak: Kamila
Garnek: Schuberth C3
Telefon: 505228947
Motocykl: BMW F800GS
Kontakt:

Re: [Garaż] Zabezpieczenie przed włamaniem

Post autor: lucek »

Ja bym proponował rozwiązanie takie:
- kamera IP połączona z raspberry pi
- czujnik otwierania drzwi który włącza nagrywanie w raspberry i wysyła powiadomienie przez mail, albo htmlem do jakiejś aplikacji na androida/ios (jeśli oczywiście z siecią połączysz)
- można jeszcze wymyślić jakiś czujnik ruszenia motocykla, oparty np na wyłączniku krańcowym i to też połączyć z raspberry i zrobić dodatkowe powiadomienie

Może trochę pracy przy konfigurowaniu tego (montażu nie liczę bo jak kupisz gotowe to też będziesz montował), no ale w końcu z linuxem jesteś za pan brat :)
Zaletą tego rozwiązania jest to że jak to podłączysz do internetu to w każdej chwili będziesz mógł na motocykl popatrzeć ;)

Tyle że taki system to nie wszystko, bo będziesz wiedział kiedy Ci gwizdnęli motocykl i miał ich nagranie, ale to może być mało. Dodatkowo w motocyklu trzeba by zamontować tracker GPS, używam takich w przyczepkach reklamowych, urządzenie jest prościutkie, kosztowało +/- 300zł, u mnie działa w trybie że jak wyjedzie z określonego obszaru to w odstępach czasowych wysyła sms z aktualną pozycją.

P.S. U siebie jako zabezpieczenie stosuję panią Paterkową spod 9 i panią Sokołowską spod 37 no i gang rowerowy z ławki przed blokiem (dla którego nie wiedzieć czemu jestem kierownikiem ;) ). Podejrzewam że nawet układ który opisałem powyżej nie da dokładniejszej informacji. Kiedyś w sobotę idę do motocykla, ubieram się a Paterkowa krzyczy z okna żebym się nie dziwił że inaczej stoi bo Józek spod 14 wsiadał na niego jak wracał z nocki. Od tej chwili jestem już zupełnie spokojny i czasem stał pod blokiem cały weekend nawet jak mnie nie było.
www.hangover.art.pl
Awatar użytkownika
cici0201
Motocyklista
Posty: 233
Rejestracja: 08 kwie 2013, 21:53
Imię: Krystian
Miejscowość: Kutno
Garnek: LS2 FF370

Re: [Garaż] Zabezpieczenie przed włamaniem

Post autor: cici0201 »

To widzę same plusy. Dużo ułatwia sprawę. Osobiście zastanawiam się nad zabezpieczeniem domku(altanki) na działce. Tylko u mnie jest o tyle problem, że na działkę mam 40km, w okolicy praktycznie nikogo nie ma, więc przydałoby się powiadomienie GSM oraz jakaś kamerka a to już koszty.

1. Najtaniej wyjdzie jak zastosujesz zwykłego "wyjca" http://allegro.pl/hurtownia-sygnalizato ... 74472.html załączanego przy pomocy kontaktronu czy krańcówki i prostego układu. Dokupujesz do sterowania http://www.alkam-security.pl/p/473/2527 ... rmowe.html i powinno działać.

2. Kupić na alledrogo jakiś niby alarm. Dość proste i tanie rozwiązanie. Pytanie czy skutecznie?

3. Zainwestować w jakąś małą centralkę, akumulator, kontaktron, pir itd. Najskuteczniejsze rozwiązanie lecz cena...

Zerknij ta to:
http://allegro.pl/alarm-garazu-firmy-pi ... 57265.html
http://allegro.pl/alarm-satel-idealny-d ... 84663.html
ODPOWIEDZ