problem z odpaleniem po zimie

Naprawa, wymiana, konserwacja, po prostu pomoc ...

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

kamil7
Podawacz śrubek
Posty: 5
Rejestracja: 08 gru 2010, 11:33
Lokalizacja: Oleśniki/Chełm

Re: problem z odpaleniem po zimie

Post autor: kamil7 »

witam mam pytanie w sprawie er chciałem dzis po zimie nią zapalic a tu nic na przycisk nie reaguje przycisk czerwony jest dobrze włonczony jedynie nią mogłem zapalić na krutko poprzez zetkniecie tych przewodów od rozrusznika co moze byc przyczyna nie palenia z przycisku??
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
DeFi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2397
Rejestracja: 10 paź 2010, 20:25
Imię: Rafał
Miejscowość: Września
Plecak: Brak
Garnek: LS2
Numer GG: 9958743
Telefon: 783757397
Motocykl: Yamaha FJR 1300 '01
Lokalizacja: Września

Re: problem z odpaleniem po zimie

Post autor: DeFi »

Może spróbuj rozebrać cały przełącznik. Zobaczysz przycisk od środka. Ostatecznie możesz bezpiecznik sprawdzić
Obrazek
Kawasaki ER-5 '05 -> Kawasaki ZR-7 '00 ->Yamaha FJR 1300 '01
http://www.bikepics.com/members/defi/01fjr1300/
kamil7
Podawacz śrubek
Posty: 5
Rejestracja: 08 gru 2010, 11:33
Lokalizacja: Oleśniki/Chełm

Re: problem z odpaleniem po zimie

Post autor: kamil7 »

bezpieczniki wszystkie dobre a jak sprawdzic przełocznik??
Wolf
Motocyklista
Posty: 144
Rejestracja: 05 gru 2010, 23:22
Lokalizacja: Brodowo koło Środy Wielkopolskiej

Re: problem z odpaleniem po zimie

Post autor: Wolf »

masz zawilrzały przekaźnik pewnie...
[color=#0040FF]BRACI SIĘ NIE TRACI-to hasło powinno łączyć wszystkich motocyklistów!!!!! :)[/color]
Awatar użytkownika
DeFi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2397
Rejestracja: 10 paź 2010, 20:25
Imię: Rafał
Miejscowość: Września
Plecak: Brak
Garnek: LS2
Numer GG: 9958743
Telefon: 783757397
Motocykl: Yamaha FJR 1300 '01
Lokalizacja: Września

Re: problem z odpaleniem po zimie

Post autor: DeFi »

Miałem dzisiaj podobny objaw.
Na stacji po zatankowaniu chciałem odpalić i przycisk jakby przestał działać. Przy 3 próbie zachwycił i odpalił
Obrazek
Kawasaki ER-5 '05 -> Kawasaki ZR-7 '00 ->Yamaha FJR 1300 '01
http://www.bikepics.com/members/defi/01fjr1300/
kamil7
Podawacz śrubek
Posty: 5
Rejestracja: 08 gru 2010, 11:33
Lokalizacja: Oleśniki/Chełm

Re: problem z odpaleniem po zimie

Post autor: kamil7 »

własnie ja mam takie obiawy wczoraj raz nacisnołem przycisk aby sprawdzic czy kreci i zakrecił puźniej chcialem zapalic a tu nic prubowałę około 20 minut i nic w czoraj rozebrałem przełacznik a tam wszystko dobrze było jutro go złoże to zobacze

-- 14 Mar 2011, 12:59 --

dzis sprawdzilem przełoncznik i tam sa dwa kable czerwono-czarne jeden przylutowany do płytki a drugi z oczkiem do przykrecenia , moze ktos wie gdzie one ida ?? bo do tego z oczkiem dochodzi plus bo sprawdziłem na zarówce moim zdaniem niema przejśćia ten drugi przewód przylutowany do płytki moze ma ktos schemat instalacji lub wie gdzie mozna znaleźć??
SimonPerez
Podawacz śrubek
Posty: 5
Rejestracja: 13 kwie 2011, 10:45
Miejscowość: Polska :)

Re: problem z odpaleniem po zimie

Post autor: SimonPerez »

Po zimie miałem problem z odpaleniem. Światła działały, ale po naciśnięciu startera zaczynało "pstrykać" i rozrusznik nie chciał kręcić. Wyczyściłem trochę masę, podłączyłem aku ponownie i było ok.
Pojeździłem z tydzień i sytuacja się powtarza, światła działają, ale przy nacisnięciu na starter jest "pykanie" i nie kręci, znów zrobiłem to co poprzednio i efektów brak. Akumulator sprawny bo jeździłem na nim, jedyne co mi przychodzi do głowy to, że zostawiłem przekręcone kluczyki na noc ... a tak nic się nie działo.
maciekix
Motocyklista
Posty: 183
Rejestracja: 12 paź 2010, 21:29
Miejscowość: Staszów/Kraków
Plecak: Madzia;-)
Garnek: UVEX HELIX RS 750
Lokalizacja: Staszów/Kraków

Re: problem z odpaleniem po zimie

Post autor: maciekix »

Jak wciskanie przełącznik żeby zapalić moto i nic się nie dzieje(na początku) a później zapala to spróbujcie zdjąć prawą owiewkę albo lewą(nie pamiętam), tam będą przewody, kostki itp. wyjmijcie przewody z kostek i wyczyście końcówki metalowe, kostki też spróbujcie wyczyścić, jest specjalny płyn do tego ale teraz nie pamiętam jak się nazywa. Przez zimę wam zaśniedziały kostki itp, spróbujcie też dobrać się do rozrusznika;-)
SimonPerez
Podawacz śrubek
Posty: 5
Rejestracja: 13 kwie 2011, 10:45
Miejscowość: Polska :)

Re: problem z odpaleniem po zimie

Post autor: SimonPerez »

Tzn jak naciskam starter, to mi pstryka, strzela w okolicach AKU, nie wiem jak to okreslic. A wszystko procz startera dziala, no i juz jezdzilem ... nie wiem co sie moglo stac ze znow nie chce ruszyc.
maciekix
Motocyklista
Posty: 183
Rejestracja: 12 paź 2010, 21:29
Miejscowość: Staszów/Kraków
Plecak: Madzia;-)
Garnek: UVEX HELIX RS 750
Lokalizacja: Staszów/Kraków

Re: problem z odpaleniem po zimie

Post autor: maciekix »

jak znam życie to może być pierdoła a jak zaprowadzisz do mechanika to każe ci zabulić 100zł albo więcej, bo oni tacy są;-) Gdy kupiłem moto oddałem do regulacji itp. mechanik mi oddał(moto chodzi świetnie) ale na drugi dzień coś się chrzaniło z prądem(jak się później okazało wystarczyło przeczyścić kostkę) -- mechanik na to że trzeba kupić nową-zdarł ze mnie 200zł za używaną(na alledrogo-50zł) a tak naprawdę wystarczyło zdjąć i przeczyścić-0złl!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Więc rozbierz moto i czyść, w okolicach akumulatora są właśnie te kostki, rozbierz to i wyczyść papierem ściernym cienkoziarnistym 2500 albo 3000.
ODPOWIEDZ