co zrobić po wypadku

Naprawa, wymiana, konserwacja, po prostu pomoc ...

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

Awatar użytkownika
magda14008
Podawacz śrubek
Posty: 13
Rejestracja: 29 lip 2013, 14:56
Imię: Magdalena
Miejscowość: Wągrowiec
Plecak: Nie
Garnek: LS2

co zrobić po wypadku

Post autor: magda14008 »

Witajcie.
Niedawno miałam wypadek na er5. Zatrzymałam się na czerwonym świetle motocykl był na 1 biegu ale starszy facet za mną nie wyhamował i walną od tyłu. Poszedł błotnik, kierunek, kierownica się ugięła, rączka złamała, ale co najgorsze zablokowała się skrzynia a jak go odpaliłam silnik chodził nie równo i dostawał drgania. Czy można jakoś uratować moją erke? Facet ma ubezpieczenie w PZU wiec co mam zrobić żeby jak najwięcej odzyskać za uszkodzenia?
Proszę o pomoc.
Magda
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
lucek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 759
Rejestracja: 15 wrz 2011, 10:53
Imię: Lucek
Miejscowość: Puławy
Plecak: Kamila
Garnek: Schuberth C3
Telefon: 505228947
Motocykl: BMW F800GS
Kontakt:

Re: co zrobić po wypadku

Post autor: lucek »

Zajrzyj do regulaminu, potem do niego się zastosuj, a potem na pewno znajdzie się jakieś rozwiązanie :)
www.hangover.art.pl
piter3105
Motocyklista
Posty: 628
Rejestracja: 24 sty 2011, 18:19
Imię: Piotr
Miejscowość: Ciechanów/Wrocław
Plecak: Ania
Garnek: LS2
Motocykl: BMW R 1100 RT

Re: co zrobić po wypadku

Post autor: piter3105 »

Rozumiem, że spisałaś oświadczenie? Jeśli tak to normalnie przyjedzie do Ciebie rzeczoznawca spisze protokół, porobi zdjęcia i za jakiś czas dostaniesz kasę na konto (jeśli oczywiście u tamtego faceta jest wszystko ok. z ubezpieczeniem). Jeszcze jak się do niego uśmiechniesz to pewnie zauważy, że ER-ka jest baardzo zniszczona...:P Oczywiście rzeczoznawca liczy ile naprawa by kosztowała w autoryzowanym serwisie, czyli na pewno nie będziesz poszkodowana. To z ubezpieczenia. Jeśli na miejscu była karetka, albo chociaż byłaś na pogotowiu to napisz mi na priv, a powiem Ci jak jeszcze wyrwać dodatkowe pieniądze.

-- 22 Sie 2013, 19:29 --

A i z tego co pamiętam to musisz zgłosić szkodę u swojego ubezpieczyciela.
Awatar użytkownika
Miłosz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1303
Rejestracja: 29 kwie 2011, 22:57
Imię: Miłosz
Miejscowość: Plewiska/Poznań
Plecak: Monika
Garnek: HJC
Numer GG: 3369519
Motocykl: Gsf 1200N K5

Re: co zrobić po wypadku

Post autor: Miłosz »

To PZU, więc szkody zostaną wycenione jako kasacja motocykla. Stawiam, że dostaniesz kasację - 2500zł tyle dostałem ja tj. 3800zł minus wartość "wraku" 1300zł, a uszkodzenia moje były w zasadzie powierzchowne - choć skrzywioną ośkę rzeczoznawca z racji niewiedzy (to się okazało po rozebraniu) zakwalifikował jako skrzywione półki. Tu dużo od rocznika zależy. Dorzuć uszkodzenia kasku czy ciuchów jeśli były - to też jego OC pokryje.

Co do motocykla oczywiście polska myśl techniczna jest naprawdę na światowym poziomie, więc będzie latał jak nowy :)
Awatar użytkownika
magda14008
Podawacz śrubek
Posty: 13
Rejestracja: 29 lip 2013, 14:56
Imię: Magdalena
Miejscowość: Wągrowiec
Plecak: Nie
Garnek: LS2

Re: co zrobić po wypadku

Post autor: magda14008 »

Tylko boje się o silnik bo leżał na lewym boku i silnik chodził przez jakiś czas i nie wiem czy było smarowanie, bo aż tak dokładnie się nie znam
keteiz1
Oldmotocyklista
Posty: 544
Rejestracja: 29 sty 2011, 11:15
Imię: Krzysztof
Miejscowość: krk
Lokalizacja: Mazowsze

Re: co zrobić po wypadku

Post autor: keteiz1 »

Nie było szybkości więc nie ma problemu. Nawet z ramą bo dostałaś w d.( tak sadzę) Co do silnika też nie powinno być problemów bo pomimo że leżał to olej był podawany. Morze nie w takich ilościach jak przy katowaniu. Ale wystarczających. Przy odrobinie operatywności powinnaś wyjść na swoje. Powodzenia !
Awatar użytkownika
magda14008
Podawacz śrubek
Posty: 13
Rejestracja: 29 lip 2013, 14:56
Imię: Magdalena
Miejscowość: Wągrowiec
Plecak: Nie
Garnek: LS2

Re: co zrobić po wypadku

Post autor: magda14008 »

Jednak jest problem bo świecą się kontrolki od oleju
keteiz1
Oldmotocyklista
Posty: 544
Rejestracja: 29 sty 2011, 11:15
Imię: Krzysztof
Miejscowość: krk
Lokalizacja: Mazowsze

Re: co zrobić po wypadku

Post autor: keteiz1 »

Po odpaleniu silnika po chwili powinny zgasnąć. Tak się dzieje jeżeli motocykl leżał choć przez chwilę. Jeżeli nie zgasną - a to już problem. :(
Awatar użytkownika
Miłosz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1303
Rejestracja: 29 kwie 2011, 22:57
Imię: Miłosz
Miejscowość: Plewiska/Poznań
Plecak: Monika
Garnek: HJC
Numer GG: 3369519
Motocykl: Gsf 1200N K5

Re: co zrobić po wypadku

Post autor: Miłosz »

Może masz ubytek oleju lub coś się przelało np. płyn chłodniczy. Lepiej nie odpalaj zanim nie trafi w ręce fachowca
Awatar użytkownika
Alaila
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 735
Rejestracja: 28 gru 2011, 20:23
Imię: Agata
Miejscowość: Świdnica/Wrocław
Garnek: uvex
Motocykl: Honda CBF 125
Kontakt:

Re: co zrobić po wypadku

Post autor: Alaila »

Sprawdź też czy paliwo nie przelewa się do gaźników. Ja tak miałam po upadku na lewy bok. Puściły mi zaworki iglicowe w gaźnikach. Po próbie odpalenia silnika, paliwo zaczęło przelewać się do silnika. Na szczęście po oczyszczeniu i wymianie zaworków, maszyna działa bez zarzutów (a nawet lepiej niż wczesniej).
Życie masz tylko jedno, więc korzystaj z niego na całego :D
ODPOWIEDZ