Problem z odpaleniem

Naprawa, wymiana, konserwacja, po prostu pomoc ...

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

stawri
Podawacz śrubek
Posty: 14
Rejestracja: 27 lip 2013, 06:00
Miejscowość: Kraków

Problem z odpaleniem

Post autor: stawri »

Witam, Pierwszy post i odraz z problemem :).

Przypiąłem to na głównej stronie w dziale bo nie wiem w czym jest problem (dodam jeszcze, że jestem jeszcze laikiem jeżeli chodzi o motocykle).

Ale do rzeczy.

Mam taki problem. Kiedy silnik jest zimny to po przekręceniu kluczyka i włączenia pompki, kiedy próbuję zapalić moto to słyszę takie pojedyncze kliknięcie i tyle, nic poza tym się nie dzieje (akcja taka również nie dzieje się zawsze, czasami odpali normalnie). Dopiero jak przepchnę go dosłownie pół metra i wrzucę mu gwałtownie jedynkę odpala normalnie. Nie ma znaczenia czy odpalam go na ssaniu czy nie.

Czy moglibyście mnie nakierować gdzie szukać problemu?

Pozdr,
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
Corr
Motocyklista
Posty: 697
Rejestracja: 21 maja 2012, 13:04
Imię: Adam
Miejscowość: Zabrze
Motocykl: Kawasaki ZX-6R 05'

Re: Problem z odpaleniem

Post autor: Corr »

W er5 nie ma pompy paliwa ;)

Sprawdzałeś aku? może po prostu jest już zużyty?
Podobne objawy dawał też chyba uszkodzony przekaźnik ale to Ci doradzi ktoś obeznany w elektryce.
Kawasaki Er5 99' -> Kawasaki ZX-6R 636 05'
stawri
Podawacz śrubek
Posty: 14
Rejestracja: 27 lip 2013, 06:00
Miejscowość: Kraków

Re: Problem z odpaleniem

Post autor: stawri »

Mówiłem, że narazie jestem laikiem ;).

Jutro sprawdzę aku i dam znać, może się uda to tak łatwo rozwiązać.

Jednak znając złośliwość rzeczy martwych tak łatwo nie będzie ;(

-- 01 Sie 2013, 20:44 --

Sprawdziłem ładowanie i wygląda to w porządku, przynajmniej mi się tak wydaje, i tak:

przy wyłączonym napędzie: 13,18 v
w czasie rozruchu spada do 11,04 v
po wyłączeniu ssania 14,55 v

tak na wszelki wypadek sprawdziłem jeszcze przy 4000 obr/min i ma 14,40 v

Macie pomysł co to może być dalej, z niecierpliwością czekam na sugestie :D
Awatar użytkownika
cici0201
Motocyklista
Posty: 233
Rejestracja: 08 kwie 2013, 21:53
Imię: Krystian
Miejscowość: Kutno
Garnek: LS2 FF370

Re: Problem z odpaleniem

Post autor: cici0201 »

Sprawdź przekaźnik od rozrusznika. Najprawdopodobniej styki się nadpaliły i mogą raz przewodzić a raz nie.
Awatar użytkownika
Taero
Motorowerzysta
Posty: 75
Rejestracja: 17 gru 2012, 16:51
Imię: Artur
Miejscowość: Wrocław
Garnek: LS2 FF384 Blade II

Re: Problem z odpaleniem

Post autor: Taero »

wygląda na to, że masz to samo co ja.
Problem na 90% dotyczy samego rozrusznika.
Niestety, ja jeszcze swojego nie zrobiłem, bo specjaliści robiący rozruszniki do aut dziwnym trafem nie chcą się zbliżać do tych motocyklowych :|
Ale problem jest taki, że ten stan się powoli pogarsza.
stawri
Podawacz śrubek
Posty: 14
Rejestracja: 27 lip 2013, 06:00
Miejscowość: Kraków

Re: Problem z odpaleniem

Post autor: stawri »

Niestety tym problemem będe się mógl zająć dopiero w weekend, praca do późna niestety nie pozwala na nic innego :dol:

Czego można było się spodziewać przy początkującym motocykliście, położyłem motor. Na szczęście przy niedużej prędkości i nie ma wielkich szkód :cry:. Niestety do wymiany kierownice i kierunkowskaz tył.

Jednak co gorsza po 3 dniach od kraksy przestały mi działać kierunkowskazy i światła mijania. Mój strzał padłby na przełącznik lewy na kierownicy. Działają na nim klakson i włącznik chwilowy długiego światła i nic więcej. Sprawdzałem kable, które widać i nie ma na nich żadnych uszkodzeń.

W przypadku tego przełącznika w grę wchodzi tylko wymiana przez zsunięcie go z kierownicy bo poprzedni właściciel tak zjechał śruby że są nie do wykręcenia.

Pytanie do was czy jest to możliwe, że to przez to może być, bo i tak będę wymieniał kierownicę więc mógłbym od razu ten przełącznik wymienić. Niewiele więcej pracy (poza ściągnięciem baku). A nie chciałbym wpędzać się w koszty niepotrzebnie,
Awatar użytkownika
cici0201
Motocyklista
Posty: 233
Rejestracja: 08 kwie 2013, 21:53
Imię: Krystian
Miejscowość: Kutno
Garnek: LS2 FF370

Re: Problem z odpaleniem

Post autor: cici0201 »

Na początek bezpieczniki sprawdź :)

-- 08 Sie 2013, 22:12 --

Na początek bezpieczniki sprawdź :)
stawri
Podawacz śrubek
Posty: 14
Rejestracja: 27 lip 2013, 06:00
Miejscowość: Kraków

Re: Problem z odpaleniem

Post autor: stawri »

Sprawdzone, wszystko z nimi niestety w porządku :(

-- 09 Sie 2013, 16:06 --

No więc tak, sprawdziłem ten przekaźnik rozrusznika i oprócz tego że wtyki są zaśniedziałe to nie widzę żeby były nadpalone. Czym najlepiej takie styki przeczyścić?

Jeżeli chodzi o brak świateł i migaczy, to mam mały sukces. Migacze działają :mrgreen:, nie wiem jak ja to sprawdzałem wcześniej ale była to wina przepalonego bezpiecznika :omg:.

Z tym że dalej mi nie działają światła mijania ani przełącznik w na lewej manetce przełączający światła z mijania na długie, udało mi się jednak rozkręcić ten cały przełącznik i tam wygląda wszystko ok., wszystkie luty wyglądają w porządku. Z tego co zauważyłem od tego przełącznika idzie zupełnie osobna wiązka kabli, pytanie czy jest po drodze tych kabli jakaś szybkozłączka która mogła się poluzować w czasie upadku? - nie sądzę żeby się gdzieś obwód przerwał (czyt. kabel urwał), bo upadek nie był na tyle silny.

Jutro zapewne ciąg dalszy :)
Awatar użytkownika
cici0201
Motocyklista
Posty: 233
Rejestracja: 08 kwie 2013, 21:53
Imię: Krystian
Miejscowość: Kutno
Garnek: LS2 FF370

Re: Problem z odpaleniem

Post autor: cici0201 »

Wtyki możesz drobniutkim papierem ściernym przetrzeć ale mi chodziło o styki w środku przekaźnika.
A sprawdzić najłatwiej odłączając przewody od niego. Na obwód cewki podać napięcie 12v a na obwodzie od rozrusznika sprawdzić rezystancję.
pigwa
Motocyklista
Posty: 311
Rejestracja: 06 sty 2013, 15:55
Imię: Kamil
Miejscowość: Jarosław
Garnek: HJC RPHA 11 Plus
Motocykl: ZX6R
Kontakt:

Re: Problem z odpaleniem

Post autor: pigwa »

Miałem też tak. Z prawej strony przekaźnik strzykał, ale Erka nie paliła. Przyrządem sprawdziłem przekaźnik i był dobry. Okazało się, że trzeba było rozebrać prawą manetkę i tam jest taka blaszka i sprężynka i po wciśnięciu rozrusznika one się stykają i motocykl pali. U mnie ta blaszka nie łączyła. Lekko zrobiłem w niej takie wybulenie i jest ok. :)
Kawasaki ER-5 ---> Kawasaki ZX6R 636 '05
Mój garaż! :)
Łona - ĄĘ
Marzeń się nie odkłada... To na marzenia się składa!
Pigwa
ODPOWIEDZ