Paliwo w oleju

Naprawa, wymiana, konserwacja, po prostu pomoc ...

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

Djuke
Podawacz śrubek
Posty: 1
Rejestracja: 20 lip 2013, 18:39
Miejscowość: Gliwice
Garnek: Shark S900c

Paliwo w oleju

Post autor: Djuke »

Witam,

Otóż mam problem, który może i był wałkowany już na tym i innych forach niejednokrotnie jednakże mój przypadek jest nieco inny. Otóż po kilku dniach używania motocykla, pewnego dnia zauważyłem, że zaczął potwornie dymić, czuć było paliwo z baku ubywało w zastraszającym tempie. Jak się kawałek przejechałem wypaliło to co zalegało w cylindrach i dym ustąpił. Motor nie szarpał, zbierał się żwawo i nie było jakiś innych niepokojących objawów. W tym miejscu nadmienię, że również z przelewu po otwarciu wypłynęło trochę paliwa (50ml). Jak już zauważyłem, że przybywa oleju (kilka kilometrów pewnie tak ujechałem) i wyczułem w oleju paliwo przystąpiłem do diagnostyki. Wylałem cały olej już z tydzień temu a mimo wszystko codziennie po okręceniu korka spustowego wypływa z silnika jakieś 50ml. Nowego oleju nie wlewam póki nie naprawię usterki. Problem jest o tyle dziwny, że kranik nie puszcza ani kropelki co przetestowałem przez okres jednej doby. Poziom paliwa w komorach pływakowych minimalnie poniżej krawędzi. Teraz już nie wiem czy po tych zabiegach czyszczenia kranika, pukania w komory pływakowe problem jest rozwiązany bo od 2 dni nadal znajduje paliwo w misce olejowej. Może jestem przewrażliwiony i resztki z cylindrów pływają nadal ? Ciężko to określić definitywnie bo przy próbie komór kranik dałem na PRI i znowu mogło trochę przelać o ile zaworki nie trzymają. Moje pytanie brzmi czy jest inna możliwość aby paliwo przedostało się do silnika. Jest jeszcze jeden wężyk z bańką (zielona chyba) pomiędzy silnikiem a gaźnikiem/bakiem i nie wiem do czego służy. Nie chce też rozbierać motocykla na części pierwsze bez wiedzy gdzie zajrzeć. Motor stoi a sezon ucieka :(
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
piter3105
Motocyklista
Posty: 628
Rejestracja: 24 sty 2011, 18:19
Imię: Piotr
Miejscowość: Ciechanów/Wrocław
Plecak: Ania
Garnek: LS2
Motocykl: BMW R 1100 RT

Re: Paliwo w oleju

Post autor: piter3105 »

Co do głównego problemu to nie bardzo pomogę, chciałem tylko powiedzieć Ci, że "wężyk z bańką", a konkretnie bańka to filtr cieczy chłodzącej, który warto przy każdej wymianie płynu wyczyścić.
Awatar użytkownika
technik77
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 212
Rejestracja: 11 mar 2012, 14:22
Imię: Piotrek
Miejscowość: Kalisz
Plecak: czasami Żona
Garnek: Acerbis Active
Motocykl: DR 800, AJP PR5

Re: Paliwo w oleju

Post autor: technik77 »

Bak - wężyk - kranik - wężyk - gaźniki - komory cylindrów - miska olejowa
To jest jedyna droga
Całkiem sporo paliwa może dostać sie przez gaźniki do airboxa (mi przez niesprawny zaworek iglicowy filtr powietrza się rozkleił w jedna noc- tyle paliwa tam wleciało)
Niestety wszystko wskazuje na zaworki iglicowe - większość z Nas to przerabiała - warto wymienić
nie nerwowo
Awatar użytkownika
gerapa
Rowerzysta
Posty: 17
Rejestracja: 16 paź 2013, 08:04
Imię: Łukasz
Miejscowość: Warszawa
Telefon: 504864857
Kontakt:

Re: Paliwo w oleju

Post autor: gerapa »

Witam ma ktoś może manuala jak wymienić zaworki iglicowe, bo jakoś nie mogę znaleźć??
Awatar użytkownika
Corr
Motocyklista
Posty: 697
Rejestracja: 21 maja 2012, 13:04
Imię: Adam
Miejscowość: Zabrze
Motocykl: Kawasaki ZX-6R 05'

Re: Paliwo w oleju

Post autor: Corr »

http://www.ex-500.com/wiki/index.php?ti ... aintenance tutaj możesz poczytać ogólnie(dokładnie te same gaźniki co er5), raczej ciężko napisać o tym manual bo to prosta czynność ;)
Kawasaki Er5 99' -> Kawasaki ZX-6R 636 05'
Awatar użytkownika
gerapa
Rowerzysta
Posty: 17
Rejestracja: 16 paź 2013, 08:04
Imię: Łukasz
Miejscowość: Warszawa
Telefon: 504864857
Kontakt:

Re: Paliwo w oleju

Post autor: gerapa »

Dzięki wielkie, ale i tak dla takiego laika jak ja nie jest to za proste ;-)
Awatar użytkownika
bober15
Motocyklista
Posty: 167
Rejestracja: 02 wrz 2013, 15:55
Imię: Paweł
Miejscowość: Giżycko
Plecak: zależy jak leży :)
Garnek: Nitro n766-vx
Telefon: 790591087

Re: Paliwo w oleju

Post autor: bober15 »

Ostatecznie mogło nalać tyle, paliwa do filtra powietrza, że odmą dostało się do oleju.
Awatar użytkownika
gorbek
Rowerzysta
Posty: 45
Rejestracja: 21 mar 2011, 19:50
Imię: paweł
Miejscowość: Chrzanów
Garnek: Nitro
Numer GG: 13422320
Lokalizacja: chrzanów
Kontakt:

Re: Paliwo w oleju

Post autor: gorbek »

U mnie to samo tydzień temu jeździłem a dziś w garażu plama pod motorem.
W silniku paliwo , uszczelki od deklów puściły . Spuściłem wszystko , te zaworki iglicowe co piszecie to są w gaźnikach dobrze rozumie ?
Kanc1erz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 07 kwie 2014, 08:58
Imię: Michał
Miejscowość: Ornontowice k/Gliwic
Garnek: Scorpion EXO-1200
Numer GG: 8278420
Motocykl: SV-650SF

Re: Paliwo w oleju

Post autor: Kanc1erz »

gorbek pisze:U mnie to samo tydzień temu jeździłem a dziś w garażu plama pod motorem.
W silniku paliwo , uszczelki od deklów puściły . Spuściłem wszystko , te zaworki iglicowe co piszecie to są w gaźnikach dobrze rozumie ?
Tak, dodatkowo membrana w kraniku do wymiany.
ER-5 1998r. Od 07.04.2014r.
SV650S 2007r. Od 29.04.2018r.
Chętnie pomogę również w zakresie projektowania elektroniki oraz szeroko rozumianej informatyki i komputerów.
Awatar użytkownika
gorbek
Rowerzysta
Posty: 45
Rejestracja: 21 mar 2011, 19:50
Imię: paweł
Miejscowość: Chrzanów
Garnek: Nitro
Numer GG: 13422320
Lokalizacja: chrzanów
Kontakt:

Re: Paliwo w oleju

Post autor: gorbek »

Membranę wymieniłem rok temu bo cały kranik się pocił hmm dziwne :? Ale jak by kranik nie puszczał to nie mogło by go zalać paliwem.
ODPOWIEDZ