Zalewa świecę, 1 gar nie pali

Naprawa, wymiana, konserwacja, po prostu pomoc ...

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

Awatar użytkownika
cici0201
Motocyklista
Posty: 233
Rejestracja: 08 kwie 2013, 21:53
Imię: Krystian
Miejscowość: Kutno
Garnek: LS2 FF370

Re: Zalewa świecę, 1 gar nie pali

Post autor: cici0201 »

Jak sprawdzić czy zaworki są sprawne? Czy da radę to zrobić tak żeby nie regulować ponownie gaźników?
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
rocket
Rowerzysta
Posty: 24
Rejestracja: 26 kwie 2013, 18:51
Imię: Radek
Miejscowość: 3city
Plecak: Zdarza się
Garnek: Shiro

Re: Zalewa świecę, 1 gar nie pali

Post autor: rocket »

Sprawdziłem kranik, sprawny i nie puszcza benzyny na ON, odkręciłem na PRI, lało się jak z kranu. Po "symulacji" podciśnienia na wężyku leciało paliwo na ON. Tak więc wszystko w porządku.

Szkoda, że kranik nie puszcza bo tak miałbym problem rozwiązany a tutaj się okazuje, że to nie była przyczyna. Możliwe żeby np. w gaźniku zawiesił się pływak? To musi być jakaś ewidentna usterka bo niemożliwe żeby przez malutką dziurkę zalał się cały jeden gar benzyną do tego stopnia, że jest też w oleju.

Pozdr.
Awatar użytkownika
Corr
Motocyklista
Posty: 697
Rejestracja: 21 maja 2012, 13:04
Imię: Adam
Miejscowość: Zabrze
Motocykl: Kawasaki ZX-6R 05'

Re: Zalewa świecę, 1 gar nie pali

Post autor: Corr »

Napiszę jeszcze raz, jeżeli zaworki iglicowe są szczelne to może nawet lać z kranika cały czas i nie zaleje silnika...

Do kolegi seba: czy warto oszczędzić parę złotych naprawiając tylko kranik żeby potem jak całkiem puszczą Ci zaworki iglicowe, które teraz trochę przepuszczają, wymieniać ponownie olej, zalane świece itp? Nie odwalajcie takich fuszer :P

Tak to też może być zawieszony pływak, albo nawet paproch, który blokuje zaworek, dopiero po rozebraniu gaźnika okaże się czy zaworek iglicowy jest do wymiany. Czy zalało CI też filtr powietrza? czy wszystko poszło do silnika?
Kawasaki Er5 99' -> Kawasaki ZX-6R 636 05'
Awatar użytkownika
rocket
Rowerzysta
Posty: 24
Rejestracja: 26 kwie 2013, 18:51
Imię: Radek
Miejscowość: 3city
Plecak: Zdarza się
Garnek: Shiro

Re: Zalewa świecę, 1 gar nie pali

Post autor: rocket »

Corr pisze:Napiszę jeszcze raz, jeżeli zaworki iglicowe są szczelne to może nawet lać z kranika cały czas i nie zaleje silnika...

Do kolegi seba: czy warto oszczędzić parę złotych naprawiając tylko kranik żeby potem jak całkiem puszczą Ci zaworki iglicowe, które teraz trochę przepuszczają, wymieniać ponownie olej, zalane świece itp? Nie odwalajcie takich fuszer :P

Tak to też może być zawieszony pływak, albo nawet paproch, który blokuje zaworek, dopiero po rozebraniu gaźnika okaże się czy zaworek iglicowy jest do wymiany. Czy zalało CI też filtr powietrza? czy wszystko poszło do silnika?
Sam filtr powietrza czysty i nie ma żadnej kałuży w puszce. Z drugiej strony nie wiem jak szybko paruje benzyna z takiej plastikowej puchy, może zalało ale teraz jest już sucho. Natomiast na pewno nic nie ciekło z tej obudowy. Wydaje mi się, że benzyna poszła tylko w olej.

-- 09 Lip 2013, 18:48 --

Jak to w bardzo amatorskiej mechanice w moim wykonaniu często dzieją się cuda. Jeden z nich miał miejsce dzisiaj...

Poskładałem moto (w gaźnikach w końcu nie grzebałem, postukałem tylko z zewnątrz, potrząsłem itd.), odpalam... bach! 2 gary pracują. Ściągam fajkę i mam potwierdzenie, samo się naprawiło. Moto pracuje jak dawniej z 2 mankamentami:

* Niemiłosiernie kopci z tłumika
* Wolno schodzi z obrotów

Oczywiście nie jeździłem tylko odpaliłem na minutę żeby sprawdzić. Problem częściowo rozwiązany, teraz czy dymienie to wina benzyny w oleju i co z wolnym schodzeniem z obrotów?
Awatar użytkownika
Corr
Motocyklista
Posty: 697
Rejestracja: 21 maja 2012, 13:04
Imię: Adam
Miejscowość: Zabrze
Motocykl: Kawasaki ZX-6R 05'

Re: Zalewa świecę, 1 gar nie pali

Post autor: Corr »

Na jaki kolor kopci?

Co do wolnego schodzenia z obrotów to może być:
- łapie gdzieś lewe powietrze- grzebałeś przy rurkach od podciśnienia?
- zła mieszanka
- gaźniki wymagają synchro

Tak czy siak coś nie tak z gaźnikami...
Kawasaki Er5 99' -> Kawasaki ZX-6R 636 05'
Awatar użytkownika
rocket
Rowerzysta
Posty: 24
Rejestracja: 26 kwie 2013, 18:51
Imię: Radek
Miejscowość: 3city
Plecak: Zdarza się
Garnek: Shiro

Re: Zalewa świecę, 1 gar nie pali

Post autor: rocket »

Odpuściłem i zawiozłem dzisiaj do mechanika. Zaczął kopcić spalanym olejem na biało, potwornie śmierdziało. Mechanik dolał oleju, motocykl pochodził z 30min i poziom oleju nie spadł. Może kwestia żeby się wypalił jeżeli go tak porządnie zalało.
Wg. mechanika najlepszy scenariusz to kwestia żeby popracował i przepalił olej, natomiast gorszy scenariusz to uszczelka pod głowicą albo pierścienie.

Jedna kwestia natomiast zostaje nierozwiązana i do sprawdzenia, dlaczego w ogóle zalało cylinder. Pewnie i tak poproszę żeby wymienili zaworki iglicowe skoro to koszt 18zł za sztukę a niesprawny może narobić niezłego ambarasu.
Awatar użytkownika
jotto
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1115
Rejestracja: 03 sie 2011, 11:53
Imię: Marek
Miejscowość: Gdańsk
Motocykl: Africa Twin

Re: Zalewa świecę, 1 gar nie pali

Post autor: jotto »

koszt za sztukę może i 18 zł, ale robocizna to ok. 150 :P
Obrazek
seba010
Motocyklista
Posty: 109
Rejestracja: 09 cze 2011, 22:26
Imię: Włodek
Miejscowość: Grójec
Plecak: Kasia
Garnek: AGV K-3
Telefon: 791283074

Re: Zalewa świecę, 1 gar nie pali

Post autor: seba010 »

Jedna kwestia natomiast zostaje nierozwiązana i do sprawdzenia, dlaczego w ogóle zalało cylinder. Pewnie i tak poproszę żeby wymienili zaworki iglicowe skoro to koszt 18zł za sztukę a niesprawny może narobić niezłego ambarasu.[/quote]


Dziurawa membrana w kraniku. Wtedy paliwo zasysane jest wężykiem podciśnienia i zalewa cylindry, do wymiany membrana, prowizorycznie można zagiąć wężyk podćiśnienia zacisnąć trytytką przełączyć na PRIV i śmigać o ile dobe są zaworki iglicowe.
Motocykle wciągają jak woźny ćwiartkę.
ODPOWIEDZ