Nie działa wskaźnik paliwa

Naprawa, wymiana, konserwacja, po prostu pomoc ...

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

kierak
Podawacz śrubek
Posty: 9
Rejestracja: 23 gru 2012, 23:31
Miejscowość: siedlce

Nie działa wskaźnik paliwa

Post autor: kierak »

Witam

Niedawno zakupiłem er5 z 2004r i nie działa w nim wskaźnik paliwa, jest zatrzymany w pozycji full może ktoś podpowiedzieć jak się do tego zabrać co może być przyczyną oraz jak go uruchomić? reszta wskaźników działa

pozdrawiam
Łukasz
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
Corr
Motocyklista
Posty: 697
Rejestracja: 21 maja 2012, 13:04
Imię: Adam
Miejscowość: Zabrze
Motocykl: Kawasaki ZX-6R 05'

Re: Nie działa wskaźnik paliwa

Post autor: Corr »

W książce serwisowej( link: http://forum.kawasaki-er5.pl/viewtopic.php?f=10&t=12 ) rozdział 15.62, jest opisane jak po kolei sprawdzić wszystkie elementy. Ja bym zaczął od najprostszej rzeczy, czyli czy wszystkie kabelki są podłączone? ;)
Kawasaki Er5 99' -> Kawasaki ZX-6R 636 05'
Awatar użytkownika
K021
Motocyklista
Posty: 325
Rejestracja: 24 mar 2011, 21:23
Imię: Konrad
Miejscowość: Ostrów Maz/Wawa
Garnek: Shoei XR-1100
Skype: k0210l
Numer GG: 3051259
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Nie działa wskaźnik paliwa

Post autor: K021 »

Kurde tez bym chcial zeby mi sie wskaznik paliwa na pozycji full zatrzymal :D
MotoUrwis
Rowerzysta
Posty: 16
Rejestracja: 18 gru 2012, 00:03
Imię: Michał
Miejscowość: Marki
Plecak: C.K
Garnek: Nitro

Re: Nie działa wskaźnik paliwa

Post autor: MotoUrwis »

Też tak mam. Mi wskaźnik niestety wskazuje Empty :( Strasznie bałem się zdejmowania baku, żeby nie naruszyć przewodów idących do kranika, ale poszło gładko. O dziwo miałem inny widok, od tego którego się spodziewałem po serwisówce. U mnie nie ma pływaka, nie ma czujnika... Po prostu poprzedni właściciel zmieniał bak ( ogólnie wnioskuję że moto było po jakimś ostrym szlifie), więc nadzieje na działający wskaźnik zniknęły.
kierak
Podawacz śrubek
Posty: 9
Rejestracja: 23 gru 2012, 23:31
Miejscowość: siedlce

Re: Nie działa wskaźnik paliwa

Post autor: kierak »

Cholera niby umiem przy samochodzie zrobić to i tamto a jakoś nie wiem z której strony zabrać się do motoru ( pierwszy w życiu) z podniety nawet jego wiek pomyliłem jest z 2000r
:)
Awatar użytkownika
HubertusxD
Rowerzysta
Posty: 35
Rejestracja: 17 gru 2012, 18:54
Imię: Hubert
Miejscowość: Przasnysz
Garnek: LS2
Numer GG: 8195887
Telefon: 505720927

Re: Nie działa wskaźnik paliwa

Post autor: HubertusxD »

Oj trochę go odmłodziles :d kurde mam ten sam problem... Moze przypadkowo sie przewody rozpiely... w wolnej chwili muszę się z tym jakoś uporać, bo tak glupio troche sprawdzac stan paliwa jak w wsk :d
"Motocykl to nie wszystko liczy się pasja..."

Romet Pony--> WSK 175--> Peugeot Speedfight--> Zipp Neken--> Panon Prince 125--> Kawasaki ER-5 :)
kierak
Podawacz śrubek
Posty: 9
Rejestracja: 23 gru 2012, 23:31
Miejscowość: siedlce

Re: Nie działa wskaźnik paliwa

Post autor: kierak »

Hej trochę grzebałem sprawdzałem wtyczki niby wszystko jest ok ale rozebrałem zegary (połamany plastik mocujący klejony) uznałem że ktoś to wyjmował kable więc zacząłem ruszać wskazówką i co zauważyłem:

jak palcem wskaźnik ustawie na zero i włączę zapłon płynnie leci do pozycji full
zamieniłem kable do wskaźnika i wziąłem na zero i zapłon i wskaźnik zatrzymał się na połowie - lecz paliwa mam raczej mniej jak pół, na tym musiałem zakończyć bo chyba bezpiecznik spaliłem ale może ktoś miał podobnie proszę o sugestie

pozdro
pigwa
Motocyklista
Posty: 311
Rejestracja: 06 sty 2013, 15:55
Imię: Kamil
Miejscowość: Jarosław
Garnek: HJC RPHA 11 Plus
Motocykl: ZX6R
Kontakt:

Re: Nie działa wskaźnik paliwa

Post autor: pigwa »

Te wskaźniki nie są zbyt precyzyjne u mnie zaleje do pełnai jeżdżę i jeżdżę aż zacznie spadać wskazówka. A jak już zacznie to wtedy leci na empty:) ostatnio wskazówka była prawie na czerwonym polu a dojechałem 15km do stacji na otwartym baku:) moja kawa jest z '99
Kawasaki ER-5 ---> Kawasaki ZX6R 636 '05
Mój garaż! :)
Łona - ĄĘ
Marzeń się nie odkłada... To na marzenia się składa!
Pigwa
Awatar użytkownika
Alaila
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 735
Rejestracja: 28 gru 2011, 20:23
Imię: Agata
Miejscowość: Świdnica/Wrocław
Garnek: uvex
Motocykl: Honda CBF 125
Kontakt:

Re: Nie działa wskaźnik paliwa

Post autor: Alaila »

Jak ja zaleję pod korek to mój wskaźnik nie pokazuje, że zbiornik jest pełny. Za to jak pokazuje totalnie pusty bak to wiem, że mam jeszcze ok 3 litrów. Sprawdzałam to kiedyś. Nie ma co się sugerować tymi wskaźnikami. Ja go bardziej tak orientacyjnie stosuję, niż jako wyrocznię ^^
Życie masz tylko jedno, więc korzystaj z niego na całego :D
Awatar użytkownika
jotto
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1115
Rejestracja: 03 sie 2011, 11:53
Imię: Marek
Miejscowość: Gdańsk
Motocykl: Africa Twin

Re: Nie działa wskaźnik paliwa

Post autor: jotto »

Mi działa dokładnie wskaźnik paliwa. Jak jest po korek zalane to pokazuje trochę ponad maks na wskaźniku, a jak jest totalnie pusto to trochę poniżej minimum. Ja swojemu wierzę :D

Pozdrawiam
Obrazek
ODPOWIEDZ