Pytania wszelkie

Naprawa, wymiana, konserwacja, po prostu pomoc ...

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

Awatar użytkownika
szczena
Motocyklista
Posty: 159
Rejestracja: 08 mar 2012, 15:42
Imię: Alex
Miejscowość: Międzyzdroje
Garnek: Scorpion EXO-1000
Numer GG: 3844772

Re: Pytania wszelkie

Post autor: szczena »

Mi zegary lataly okazalo sie ze w srodku byly polamane, posklejalem dokrecilem dwie sruby za zegarami (te od ich obudowy) i bylo ok. Pisze bylo bo mialem BUM z autem i znow lataja.

pozdrawiam
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
Strzelson
Motocyklista
Posty: 160
Rejestracja: 06 lis 2010, 02:52
Imię: Michał
Miejscowość: Warszawa - Wilanów
Plecak: Ania :)
Garnek: Caberg V2R
Lokalizacja: Warszawa - Grochów

Re: Pytania wszelkie

Post autor: Strzelson »

To chyba spotkało każdą Kawkę, która leżała. Zegary idą jak pierwsze. Moje były roztrzaskane w środku. Kupiłem na alledrogo ten biały środek (nowy) i jest git. Czasami pojawia się kilka sztuk. Możecie poobserwować aukcje tej firmy (odrazu mówię że nie mam u niej prowizji) http://allegro.pl/sklep/20307723_moto-czesci
Za część zapłaciłem 160zł. Za tą kasę mam 100% sprawne zegary, za które niektórzy liczą sobie po 1000zł :shock:
Swoją drogą ciekawe czy udało się któremuś sprzedać za tyle hajsu. Powariowali chyba :roll:
Awatar użytkownika
Criss
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 247
Rejestracja: 21 paź 2010, 14:32
Imię: Krzysiek
Miejscowość: Leszno
Motocykl: Suzuki DR800
Lokalizacja: Przybyszewo k.Leszna

Re: Pytania wszelkie

Post autor: Criss »

Strzelson ;p no ja własnie tez poluje na ten środek;p choć narazie kasy nie mam:)
blady999
Rowerzysta
Posty: 42
Rejestracja: 27 mar 2012, 13:42
Miejscowość: Osieczna
Garnek: AGV
Numer GG: 15585740
Telefon: 727596757

Re: Pytania wszelkie

Post autor: blady999 »

ja będę niedługo polował na nowy środek i obudowę czyli praktycznie całe zegary xD wczoraj zaliczyłem swoją pierwszą glebę xD
Awatar użytkownika
lucek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 759
Rejestracja: 15 wrz 2011, 10:53
Imię: Lucek
Miejscowość: Puławy
Plecak: Kamila
Garnek: Schuberth C3
Telefon: 505228947
Motocykl: BMW F800GS
Kontakt:

Re: Pytania wszelkie

Post autor: lucek »

Jakiś czas temu po raz kolejny miałem problem z zaworami iglicowymi, tym razem palił tylko na jeden cylinder. Rozmontowałem gaźnik wymieniłem zaworki na nowe wyczyściłem wszystko, przepłukałem bak i przewody, filtry paliwa miałem już założone. Po złożeniu wszystkiego i wlaniu ok. 3l paliwa motocykl zapalał normalnie na niskich obrotach chodził bez problemu, ale niestety nie wchodził na wyższe. Pomyślałem że to problem z benzyną (trochę wody zostało po płukaniu baku) więc podjechałem na stację i wlałem 5l benzyny, niestety dalej to samo. Jeszcze jeden kurs i kolejne 5l i zaczął chodzić normalnie, tylko...

Po wlaniu drugich 5l przykręciłem również pokrywę filtra powietrza bo chciałem się przejechać żeby szybciej przepalić benzynę z gaźników. Teraz nie wiem czy poprawiło się po wlaniu paliwa czy po przykręceniu pokrywy. Sprawdzę dziś wieczorem, albo jutro bo pogoda słaba :)

Pytam Was bo mnie ciekawość zżera, a jeśli to przez tą pokrywę to zastanawiam się czy to nie objaw niepokojący.
www.hangover.art.pl
Awatar użytkownika
DeFi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2397
Rejestracja: 10 paź 2010, 20:25
Imię: Rafał
Miejscowość: Września
Plecak: Brak
Garnek: LS2
Numer GG: 9958743
Telefon: 783757397
Motocykl: Yamaha FJR 1300 '01
Lokalizacja: Września

Re: Pytania wszelkie

Post autor: DeFi »

Ja miałeś odkręconą pokrywę filtra powietrza, to prawdopodobnie łapał więcej powierza. A z filtrem jeździłeś czy bez ?
Obrazek
Kawasaki ER-5 '05 -> Kawasaki ZR-7 '00 ->Yamaha FJR 1300 '01
http://www.bikepics.com/members/defi/01fjr1300/
Awatar użytkownika
lucek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 759
Rejestracja: 15 wrz 2011, 10:53
Imię: Lucek
Miejscowość: Puławy
Plecak: Kamila
Garnek: Schuberth C3
Telefon: 505228947
Motocykl: BMW F800GS
Kontakt:

Re: Pytania wszelkie

Post autor: lucek »

Z filtrem, ale o jeździe to nie było mowy, trzeba było się otrudzić żeby w ogóle z miejsca ruszyć, także do bramy i z powrotem :)
www.hangover.art.pl
arthurr
Motocyklista
Posty: 106
Rejestracja: 27 lip 2011, 10:59
Imię: Artur
Miejscowość: Orzesze/ Górny Śląsk
Garnek: schuberth C3
Numer GG: 4312693
Kontakt:

Re: Pytania wszelkie

Post autor: arthurr »

KELGAR pisze:Ja mam pytanie z innej beczki. Zauważyłem, że lewa manetka zaczęła mi się obracać. Pomyślałem, że rozkręcę, sprawdzę co jest grane i skręcę mocniej. Tak zrobiłem i ... dupa. Kręci się dookoła. Nie byłby to wielki problem gdyby nie fakt, że są podgrzewane i w którymś momencie przecieram kablem o zbiornik paliwa. Już mam małe ryski od tego.
Moge ją przykleić w jakis sposób, czy są na to inne metody?
Dokręcenie nic nie dało, wciskałem do srodka kawałek usczelki, tez na nic.
manetki są po prostu wklejane - ot puścił klej i masz kłopot. Przyklej (tylko najlepiej czymś co schnie trochę dłużej niż 5 sekund bo możesz nie zdążyć wcisnąć całej manetki) i po sprawie. Mnie się kiedyś na trasie zaczęła obracać więc załatwiłem ją awaryjnie kropelką ;)
Awatar użytkownika
koziknysa
Motorowerzysta
Posty: 61
Rejestracja: 18 lip 2011, 20:28
Imię: Michał
Miejscowość: Nysa
Garnek: agv s4 sv

Re: Pytania wszelkie

Post autor: koziknysa »

Ja się dzisiaj chciałem przejechać, próbuję włączyć moto i nie zapala. Okazało się że kranik puszcza, moto jest zalany i benzyna się dostała do oleju. Powiedzcie mi po co zrobili ten otwór u dołu airboxa skoro jest odpowietrzenie??
Awatar użytkownika
DeFi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2397
Rejestracja: 10 paź 2010, 20:25
Imię: Rafał
Miejscowość: Września
Plecak: Brak
Garnek: LS2
Numer GG: 9958743
Telefon: 783757397
Motocykl: Yamaha FJR 1300 '01
Lokalizacja: Września

Re: Pytania wszelkie

Post autor: DeFi »

Otwór u dołu airboxa z prawej strony moto jest do opróżniania nieczystości z wnętrza (paliwo). Powinieneś mieć tam wężyk poprowadzony koło prawego seta i zakończony zatyczką by nie zaciągało lewego powietrza
Obrazek
Kawasaki ER-5 '05 -> Kawasaki ZR-7 '00 ->Yamaha FJR 1300 '01
http://www.bikepics.com/members/defi/01fjr1300/
ODPOWIEDZ