Pytania wszelkie

Naprawa, wymiana, konserwacja, po prostu pomoc ...

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

Awatar użytkownika
Lish
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 957
Rejestracja: 24 wrz 2010, 21:56
Imię: Karol
Miejscowość: Piaseczno
Plecak: Kiti
Garnek: biały
Telefon: 500366623
Motocykl: fzs600 pies
Kontakt:

Re: Pytania wszelkie

Post autor: Lish »

Może na takich gdzie często ktoś odjeżdża i nie płaci. Mi się też nigdy taka sytuacja nie zdarzyła, a też kasku nie zdejmuję.
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
jotto
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1115
Rejestracja: 03 sie 2011, 11:53
Imię: Marek
Miejscowość: Gdańsk
Motocykl: Africa Twin

Re: Pytania wszelkie

Post autor: jotto »

Chodzi o to, że jak @Corr podjeżdża na ścigaczu w kasku to boją się, że zaleje i ucieknie. :D Ja też nigdy nic nie ściągałem i tankowałem siedząc na moto. Jak idę płacić to też nie ściągam - nawet muzy nie wyłączam.
Obrazek
Awatar użytkownika
Corr
Motocyklista
Posty: 697
Rejestracja: 21 maja 2012, 13:04
Imię: Adam
Miejscowość: Zabrze
Motocykl: Kawasaki ZX-6R 05'

Re: Pytania wszelkie

Post autor: Corr »

jolja pisze:Rly?? :shock: Jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się zdejmować kasku, jak jeździłam na plecaku to też nikt nie zdejmował. Na dziwnych stacjach tankujesz :P
Zwykłe sieciówki jak BP, Orlen czy Lukoil, zwykle w centrach miast :P
jotto pisze:Chodzi o to, że jak @Corr podjeżdża na ścigaczu w kasku to boją się, że zaleje i ucieknie. :D
miałem parę takich sytuacji jeszcze za czasów erki i ubierania teksów a nie skóry, teraz nauczony doświadczeniem już nawet nie próbuję tankować bez małego striptizu :lol:

Sytuacja ma miejsce w aglomeracji śląskiej, żadne stacje na odludziu itp. Myślę, że po prostu tutaj bardziej nie lubią motocyklistów niż w innych częściach Polski, patrząc na odsetek ustępujących miejsca w korkach itp. ze śląskimi blachami a tymi z innych regionów to też się potwierdza ;)

Albo zostaje to, że najwidoczniej wyglądam jak kryminalista, chociaż z facjatą nie jest najgorzej bo jak ją pokażę to mogę zatankować :rotfl:
Kawasaki Er5 99' -> Kawasaki ZX-6R 636 05'
Kanc1erz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 07 kwie 2014, 08:58
Imię: Michał
Miejscowość: Ornontowice k/Gliwic
Garnek: Scorpion EXO-1200
Numer GG: 8278420
Motocykl: SV-650SF

Re: Pytania wszelkie

Post autor: Kanc1erz »

Corr pisze:
Sytuacja ma miejsce w aglomeracji śląskiej, żadne stacje na odludziu itp. Myślę, że po prostu tutaj bardziej nie lubią motocyklistów niż w innych częściach Polski, patrząc na odsetek ustępujących miejsca w korkach itp. ze śląskimi blachami a tymi z innych regionów to też się potwierdza ;)

Albo zostaje to, że najwidoczniej wyglądam jak kryminalista, chociaż z facjatą nie jest najgorzej bo jak ją pokażę to mogę zatankować :rotfl:
Jeżdżę zarówno po Gliwicach i po Kato i zazwyczaj ustępują... Chyba, że jest kombinacja literek S i O lub S i D :D (półżart)
ER-5 1998r. Od 07.04.2014r.
SV650S 2007r. Od 29.04.2018r.
Chętnie pomogę również w zakresie projektowania elektroniki oraz szeroko rozumianej informatyki i komputerów.
redman
Podawacz śrubek
Posty: 12
Rejestracja: 26 kwie 2014, 13:29
Imię: Artur
Miejscowość: poznań

Re: Pytania wszelkie

Post autor: redman »

Link do albumu
Ostatnio zmieniony 23 wrz 2014, 13:36 przez redman, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Corr
Motocyklista
Posty: 697
Rejestracja: 21 maja 2012, 13:04
Imię: Adam
Miejscowość: Zabrze
Motocykl: Kawasaki ZX-6R 05'

Re: Pytania wszelkie

Post autor: Corr »

Na obu lagach wyglądają tak samo? u mnie nie było takiej chropowatej powierzchni na około, nie widać dokładnie bo zdjęcie robione chyba mikrofalówką :P ale albo zostały poharatane w czasie szlifu albo to ślady po kątówce. Dla mnie to znak, że miał jakiegoś dzwona z przodu
Obrazek

Kanc1erz pisze:Jeżdżę zarówno po Gliwicach i po Kato i zazwyczaj ustępują... Chyba, że jest kombinacja literek S i O lub S i D :D (półżart)
to może ja mam takie szczęście, jak tylko wyjadę ze Śląska to o wiele więcej aut ustępuje mi miejsca albo zjeżdża do krawężnika żeby łatwiej je można było wyprzedzić, ale to mocno subiektywne odczucie :lol:
Kawasaki Er5 99' -> Kawasaki ZX-6R 636 05'
Awatar użytkownika
jolja
Motocyklista
Posty: 202
Rejestracja: 23 lip 2014, 18:20
Imię: Jola
Miejscowość: Kraków
Garnek: LS2 Wolf

Re: Pytania wszelkie

Post autor: jolja »

Help!
Miało być dobrze i przez chwilę było, paliwo się nie lało, więc zatankowałam sobie pod korek, bo kto bogatemu zabroni.. Pojeździłam, odstawiłam, sprawdziłam, znów sprawdziłam, po czym po kilku godzinach brat do mnie wydzwania, że na całym podwórku wali benzyną.. znowu to samo, jutro mam zamiar dotoczyć się na serwis, żeby go przegrzebali, ale co to może być? :cry2:

Dla przypomnienia: parkingówka -> zalany filtr powietrza -> cieknące paliwo.
Awatar użytkownika
Corr
Motocyklista
Posty: 697
Rejestracja: 21 maja 2012, 13:04
Imię: Adam
Miejscowość: Zabrze
Motocykl: Kawasaki ZX-6R 05'

Re: Pytania wszelkie

Post autor: Corr »

Najprawdopodobniej zawieszone(nieszczelne) zaworki iglicowe w gaźnikach, skoro to się stało na postoju to do sprawdzenia kranik czy nie leje bez podciśnienia(chyba, że był na PRI)- wystarczy odpiąć wężyk prowadzący do gaźników z kranika, na wyłączonym silniku nie powinno się lać na pozycjach ON i RES.

Ostatnie parę tankowań zrobiłem eksperyment czyli tankowanie bez zdejmowania kasku i odniosłem 100 % sukces(parę stacji w Zabrzu, BP w Żorach, Orlen w Wiśle), czyli to erka wygląda na pojazd złodzieja bo z Ninją nie mam takich problemów :P
Kawasaki Er5 99' -> Kawasaki ZX-6R 636 05'
Awatar użytkownika
jolja
Motocyklista
Posty: 202
Rejestracja: 23 lip 2014, 18:20
Imię: Jola
Miejscowość: Kraków
Garnek: LS2 Wolf

Re: Pytania wszelkie

Post autor: jolja »

Lov ju! Kranik sprawdzałam i testowałam różne opcje, lało się za każdym razem :/

Haha no gratulacje! :D
Awatar użytkownika
strayker270
Motorowerzysta
Posty: 90
Rejestracja: 23 sie 2013, 13:10
Imię: Mateusz
Miejscowość: Kielce
Plecak: Żona już lubi motocykle
Garnek: Airoh Movement
Numer GG: 3153137

Re: Pytania wszelkie

Post autor: strayker270 »

Jezeli leje Ci kranik a paliwo doszlo do airboxa to i tak musisz sprawdzić stan zaworków iglicowych oraz poziom pływaków. Cieknący kranik to cześć Twojego problemu z przelaniem się paliwa.
Zipp Astec 50cc 2008 r. -> Er 500 2004 r.
ODPOWIEDZ