Pytania wszelkie

Naprawa, wymiana, konserwacja, po prostu pomoc ...

Moderatorzy: Miłosz, Kamyk, lucek, bartoszto, jotto, Kanc1erz

Kanc1erz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 07 kwie 2014, 08:58
Imię: Michał
Miejscowość: Ornontowice k/Gliwic
Garnek: Scorpion EXO-1200
Numer GG: 8278420
Motocykl: SV-650SF

Re: Pytania wszelkie

Post autor: Kanc1erz »

Miłosz pisze:Dawno, dawno temu.... chyba w tym temacie było sporo http://forum.kawasaki-er5.pl/viewtopic. ... etr%C3%B3w
Zdaje się zatem, że 16l, przynajmniej napisał tak właściciel erki z 97r.

Dziś przełączyłem kranik po raz pierwszy (od 11k km) na res po 316km od tankowania, ale na stacji wlałem 13,69l. Czyli teoretycznie jeszcze 2.5l zostało. Muszę kiedyś opróżnić do sucha zbiornik.
ER-5 1998r. Od 07.04.2014r.
SV650S 2007r. Od 29.04.2018r.
Chętnie pomogę również w zakresie projektowania elektroniki oraz szeroko rozumianej informatyki i komputerów.
Sklep Motocyklowy Warszawa - moto NUMiK
Awatar użytkownika
rstec
Rowerzysta
Posty: 18
Rejestracja: 07 maja 2015, 17:50
Imię: Rafał
Miejscowość: Wawa- Bemowo
Plecak: to nie kombi ;)
Garnek: Nolan N86
Motocykl: SV1000 N oraz Er5

Re: Pytania wszelkie

Post autor: rstec »

Chcę zmienić tylko olej w lagach (na 20W). Nie chcę zmianiać uszczelniaczy (nie ciekną).
Jak to najlepiejto zrobić, aby za dużo nie narozierać. Cy da się spuścić olej dołem bez wyciągania lag z moto ?.
Jak przepłukać lagi i czy trzeba ?
Jak napełnić nowym olejem i ile wlewa się do pojedynczej lagi ?. Rocznik 1996 motocykla.
Awatar użytkownika
w3exe
Rowerzysta
Posty: 22
Rejestracja: 04 sty 2015, 13:37
Imię: Konrad
Miejscowość: Kielce
Garnek: AGV K3

Re: Pytania wszelkie

Post autor: w3exe »

czym rozni sie wydech z roku 92 - 02 a wydechem z 02 - 06? Tylko tym ze jest wykonany z nierdzewki?
Awatar użytkownika
Ptaku
Podawacz śrubek
Posty: 11
Rejestracja: 28 maja 2015, 14:24
Miejscowość: Ostrów Wielkopolski

Re: Pytania wszelkie

Post autor: Ptaku »

Witam co to może byc jesli w mojej kawe przy probie odpalenia jakby "blokuje" sie rozrusznik, zakreci przez chwilke i przerywa rozruch a lampki w zegarach gasną. Jakieś pomysły?
daniel90
Motocyklista
Posty: 119
Rejestracja: 15 wrz 2014, 19:49
Imię: Daniel
Miejscowość: Wołomin
Garnek: Uvex Boss 525

Re: Pytania wszelkie

Post autor: daniel90 »

Akumulator
Awatar użytkownika
Ptaku
Podawacz śrubek
Posty: 11
Rejestracja: 28 maja 2015, 14:24
Miejscowość: Ostrów Wielkopolski

Re: Pytania wszelkie

Post autor: Ptaku »

Akumulator wymieniony miesiac temu na nowy dzien wcześniej kręcił idealnie
Awatar użytkownika
Lish
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 957
Rejestracja: 24 wrz 2010, 21:56
Imię: Karol
Miejscowość: Piaseczno
Plecak: Kiti
Garnek: biały
Telefon: 500366623
Motocykl: fzs600 pies
Kontakt:

Re: Pytania wszelkie

Post autor: Lish »

Jak przy próbie odpalania słychać strzelający przekaźnik to coś z akumulatorem. Jednak jeżeli po prostu przestaje kręcić, to pewnie rozrusznik. Tradycyjnie sprawdź najpierw bezpieczniki, kostki, przewody - czy coś nie jest uszkodzone, przetarte, zaśniedziałe itd.
Awatar użytkownika
Ptaku
Podawacz śrubek
Posty: 11
Rejestracja: 28 maja 2015, 14:24
Miejscowość: Ostrów Wielkopolski

Re: Pytania wszelkie

Post autor: Ptaku »

Bezpieczniki i wszystko są okey, po kilku próbach zapchnięcia odpalił z malym trudem na rozrusznik i potem juz normalnie kręcił, zobaczymy czy na dniach się to nie zmieni.
Awatar użytkownika
Issabelth
Rowerzysta
Posty: 23
Rejestracja: 15 lip 2015, 23:12
Imię: Izabela
Miejscowość: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

Re: Pytania wszelkie

Post autor: Issabelth »

Wie ktoś może, gdzie można kupić obrotomierz konkretnie do ER5, nie jakiś zamiennik?
Kanc1erz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 895
Rejestracja: 07 kwie 2014, 08:58
Imię: Michał
Miejscowość: Ornontowice k/Gliwic
Garnek: Scorpion EXO-1200
Numer GG: 8278420
Motocykl: SV-650SF

Re: Pytania wszelkie

Post autor: Kanc1erz »

Issabelth pisze:Wie ktoś może, gdzie można kupić obrotomierz konkretnie do ER5, nie jakiś zamiennik?
Chodzi Ci o mechanizm elektryczny/elektroniczny, czy o kubki? Jeżeli o kubki, to podawałem Ci już linka, a jeżeli mechanizm - to i tak raczej nie kupisz, bo kosztuje w granicach 3k zł na oryginalnym sklepie: http://kepc.kawasaki.biz/ (niestety nie pamiętam hasła, login to chyba kawasaki, ktoś z forum mi to podawał). Warto kupić np. używane na allegro, wtedy mechanizm masz znacznie taniej sprawny, a resztę albo kupujesz w Chinach, albo też w oryg. sklepie (kubki i plastik w środku to koszt około 600-700zł). Albo kupujesz kpl zegarów do ER5 z allegro, ale żeby wyrwać w dobrym stanie i w normalnej cenie to trzeba się naszukać i być cierpliwym. Zdaje się, że do ER5 pasują również zegary z ZR-7 (tylko są inaczej wyskalowane i mają chyba biały kolor tarcz).
ER-5 1998r. Od 07.04.2014r.
SV650S 2007r. Od 29.04.2018r.
Chętnie pomogę również w zakresie projektowania elektroniki oraz szeroko rozumianej informatyki i komputerów.
ODPOWIEDZ